E-Agrar

Наравно ако нећеш мере су познате...нема субвенција,пасиван статус,и све што иде уз то.А кадгод добијеш метак и у ђубре...
 
Sad sam bio da uzmem potvrdu o aktivnom statusu i pitam šta se dešava sa eagrarom.Kaže gospođa da oni pojma nemaju kako i šta dalje,tačnije luda kuća.
 
Nažalost, takav im je plan...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Pa mogu oni da planiraju ustedu u novcu, ali u praksi ce im to malo teze proci.
Govorim o cinjenicama. Pre 2-3 dana zvanicno je na fb stranici uprave za agrarna placanja objavljen podatak da je 155.000 ljudi dobilo parametre. To je znaci 1/3 ljudi. I to koja trecina? Ova poput nas, koji smo na forumu, koji koristimo pametne telefone, koji dolazimo do informacija.
Ovde se ne radi o nekih 80% pa da eto zanemare manji broj ljudi, vec je u pitanju svega 1/3 ljudi koji prolaze.
A puno ljudi i u ovoj trecini je nepismeno i ne zna sta je zapravo uradjeno tj misle da su obnovili poljoprivredno gazdinstvo i cekaju subvencije.

A guzve u PSSS su iz dana u dan sve manje i manje. Tek po neko dolazi.
Pa ti sad vidi dal ce to tako moci.
 
Pa mogu oni da planiraju ustedu u novcu, ali u praksi ce im to malo teze proci.
Govorim o cinjenicama. Pre 2-3 dana zvanicno je na fb stranici uprave za agrarna placanja objavljen podatak da je 155.000 ljudi dobilo parametre. To je znaci 1/3 ljudi. I to koja trecina? Ova poput nas, koji smo na forumu, koji koristimo pametne telefone, koji dolazimo do informacija.
Ovde se ne radi o nekih 80% pa da eto zanemare manji broj ljudi, vec je u pitanju svega 1/3 ljudi koji prolaze.
A puno ljudi i u ovoj trecini je nepismeno i ne zna sta je zapravo uradjeno tj misle da su obnovili poljoprivredno gazdinstvo i cekaju subvencije.

A guzve u PSSS su iz dana u dan sve manje i manje. Tek po neko dolazi.
Pa ti sad vidi dal ce to tako moci.
Podatak o preuzetim parametrima dodatno nije tačan jer od 155000 preuzetih parametara spada i deo preduzetnika koji nisu radili eFakture do sada a od nove godine su u obavezi. Tako da izgleda ministarka malo laže, slučajno ili namerno, prosudite sami
 
Podatak o preuzetim parametrima dodatno nije tačan jer od 155000 preuzetih parametara spada i deo preduzetnika koji nisu radili eFakture do sada a od nove godine su u obavezi. Tako da izgleda ministarka malo laže, slučajno ili namerno, prosudite sami
Pa eto. Ako su u taj broj dodali mnoge preduzetnike, a ocigledno ie da jesu, znaci da je jos gore nego sto sam i mislio.
 
Instalirao sam Consent aplikaciju,skenirao onaj kod i tu sam stao . Nista preko euprave ne mogu da radim jer kazu da trebam da se prijavim preko aplikacije . Kako to da uradim ?
 
Poslednja izmena:
Odeš na sajt euprava,zatim na prijava pa na mobilna aplikacija gde unaseš svoj email i potvrdiš.Ako je sve u redu odmah dobijaš na mobilnom izveštaj na Consent aplikaciji gde unosiš svoj šestocifreni PIN i potvrđuješ ga,samim tim ti se otvara nova strana na eupravi...
 
Неће ништа да се отвори ево већ четврти дан и пин и Ед бр не вреди...И скенирање кјуар кода и скидање апликације уношење ИД броја....
 
Da sutra iz fotelje toplog doma potpišeš neki dokument svojim elektronskim potpisom, koji će biti validan kao da si to uradio u sudu, ili kod notara, recimo.
 
Piše se i o drugim stvarima konstantno i to godinama, pa opet teba, a uvek se nešto novo sazna. Evo ja probao i nešto zabrljao i sad...
Prvo bio u pošti i dobio onaj papir sa mojom email adresom i nekih vazda brojeva.
Upalio računar otišao na e-upravu i ušao da se prijavim i otvorim nalog, kad ono nudi tri opcije : 1.Korisničko ime i lozinka 2. kvalifikovani elektr.sertifikat 3. mobilna aplikacija.
Tu se ja dvoumio gde da kenem, da li na 1. ili 3. i kliknem na 1. Unesem mail adesu i onda zapnem kod lozinke. Nisam znao koja mi je lozinka na računaru, a nisam bio siguran da li trebam neku novu da unesem. Nešto petljao, kad ono se otvori novi spisak kvadratića gde traže i skeniranu LK i ja onda vidim da sam uotišao u krivo, izađem i sad ne znam šta da radim.
Da li da opet uđem u e-upravi i da se prijavim ali sad da idem na opciju 3. mobilna aplikacija...A tamo kad dobijem zahtev za PIN KOD da li da unesem neki moj šestocifreni broj, a buni me šta je sa onim brojevima koje sam dobio u pošti na onom papiru, za čega to služi??? I kad sve to uradim jel to kraj tj. da li posle toga mogu ući u moje podatke za poreze..katastar...imovinu..???
Ne znam da li sam dobro opisao moju muku i dilemu ali to je to.
 
@ACA RAIC

Instaliraj na telefon ConsentID aplikaciju, pokreni je i prati korake.
Pin kod u aplikaciji je neki tvoj broj, koji želiš.
Kada osposobiš aplikaciju, idi na portal eUprava.
Prijava (NE pro),
Skroz desni pravougaonik - telefon,
Unesi mejl,
Prijava,
Otvori ConsentID,
Unesi svoj šestocifreni pin,
Odobri zahtev,
ULOGOVAN SI!
Vrati se na portal,
Radi šta oćeš sad
 


Подсећамо све пољопривредне произвођаче да ће пријаве у нови, електронски регистар пољопривредних газдинстава путем кога ће бити у могућности да прате све будуће новости које се тичу расписивања подстицаја и исплате истих кренути у наредним данима!
 
Poslednja izmena:
Ma, nikad se ne zna...

Moj prijatelj radi u firmi koja pravi (između ostalog) račune za EPS.
Jesenas su dobili nalog da po hitnom postupku krenu da prave program za račune koji će važiti u narednom periodu (zima). Predviđane su bile silne restrikcije zimus. Onda sam ja (kao) imao info iz prve ruke da će na zimu biti gadnih restrikcija. I drugar je bio ubeđen, jer je lično učestvovao u pisanju tog programa. Još je bio ubeđeniji jer je rok bio nerealno kratak da to naprave, hitno!

Znamo svi kako je zima prošla što se struje tiče...

Zato, ja ni u šta ne verujem dok se ne desi.
Ni da hoće, ni da neće.
 
Nazad
Vrh