E-Agrar

Sertifikat u klaudu sam aktivirao odmah pri aktivaciji sa Consent ID,sada se prijavljujem u zavisnosti šta mi je pri ruci LK ili mobilni telefon :)
Ne znam na šta tačno misliš što se tiče ePoreza,ali i sad postoji mogućnost uvida u trenutno stanje po pitanju poreza na zemljište,PIO,zdravstveno,registrovano oružje u rubrici Moji podaci-Poreska uprava RS-Novi zahtev.
Portal ePorezi je portal Poreske uprave preko kog se podnose poreske prijave, koriste ga knjigovođe (i zakonski zastupnici) kako bi za gazdinstva koja su u PDV registru podnela PDV prijavu, naravno ovo se ne odnosi samo na PDV nego na sve poreske oblike jer je podnošenje isključivo elektronski.
Prijava na portal ePorezi je (za sada) moguća samo sa fizičkim sertifikatom i nadam se da će uskoro i tu biti omogućeno prijavljivanje sa sertifikatom u klaudu, sve ovo sam napisao kako bih ti odgovorio i ne moraš previše da se opterećuješ sa tim.
 
Јесте рекла је између осталог да иду и директна давања за биљну производњу ,само сад раде прерачунавања и калкулација и још не знају који ће бити тачан износ.
moguce,iskreno nisam to video a trazim sad i nigde nema te izjave o tim kalkulacijama
https://www.euronews.rs/biznis/agro...ta-subvencija-za-2022-poljoprivrednicima/vest

ukratko to je to sto mislim da ce i biti dok se ne iskalkulisu,proradi(navodno) e-agrar i eto jesen
 
Pre neki dan sam dobio informaciju od člana radne grupe koja radi na e agraru da će prvo da reše sva dugovanja iz predhodnih godina. A sva davanja za ovu godinu i direktna po hektaru i subvencije za mehanizaciju i za priplodna grla i sva ostala davanja će ići preko javnih poziva i prijavljivanje će ići preko e-agrara. Rečeno mi je i da e-agrar neće biti tad kad se najavljuje (1. April) nego će dosta kasniti. E sad, ja čisto sumnjam i verujem da neće ostaviti seljake bez ikakvog davanja dok ne krene e-agrar jer to može da bude i do kraja godine. Pa bi to onda značilo da nećemo imati nikakvu podršku, ni subvencije po hektaru, ni kreditne podrške, ni konkurse za mehanizaciju, ništa baš cele godine. Ja mislim da će direktna davanja po hektaru isplatiti kao i prošle godine a za ostalo će se čekati e-agrar. Moje mišljenje....

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Мислим да је министарка гостовала у браздама где је рекла то за прорачуне и расподелу али немојте ме држати за реч
 
1000 su dali za corbu od dogovorenih 1600, znaci jos 600+ makar 8.000 od lani, mada ako sve dizu treba i to da zajedno zaokruze bar na 10.000 i da uplate.. i da pre svega popisu linije sa bankama za seme i hemiju, u nasem kraju trenutno ide samo kes, niko ne ulazi u ugovore ta jesen jer je kamata za septembar 20 i vise %.. opsti haos sto se tice uloga u sezonu.
 
Evo i ja da se pohvalim. Bio juče u pošti, dao LK na uvid, rekao mail adresu i dobio onaj čuveni papir. A posle mi na mail stigla i poruka da prijavim lozinku.
E sad šta treba dalje da radim na mom računaru. Molio bih nekoga da u par koraka 1. 2 . 3 .. ukratko napiše šta radom i šta gde kucam. Bilo je ovde dosta pisanija ali ja sam to čitao i samo se sludio, pa sad znam manje nego pre mesec dana. Razumeo sam da još E agrar nije proradio ali ovo je priprema kad proradi, da mogu u njega sve unositi. Jer ja posle ove radnje, mogu ući u E-upravu i videti sve moje obaveze za porez, odvodnjavanje...? Da vidim ove naše mlade snage na delu
Ako ti je stigao mail da postaviš lozinku prtpostavljam da su ti na pošti već napravili profil na eupravi. Sa koje adrese je mail što si dobio?
Klikni na taj baner "Postavljenje Lozinke" i to bi trebalo da te odvede na sajt euprave gde ćeš i postaviti lozinku. Preko te lozinke i verovatno tvoje email adrese kao krisničkog imena se prjavljuješ na sajt euprave. Ako uspešno mozeš da se prijaviš taj deo si završio.

Sledeće instaliraš na telefonu aplikaciju consentID koji će ti prilikom registracije ponuditi opciju da skeniraš QR kod koji si dobio u pošti što će automatski popuniti tvoje podatke u pomenutu aplikaciju. Zapanti dobro illi zapiši 6-cifren kod koji braš prilikom prijave na consentID jer će ti trebati za svaku sledeću prijavu.

U gornjem desnom uglu sajta eoprav imaš baner "moja euprava" čijm klikom dobijaš opciju "prijava". Kad klikneš na nju dobićeš stranicu kde mozeš da biraš način prijave. Ideš na opciju "Mobilna aplikacija" i kad je markiraš ideš dole na "prijava". (naravno potrebno jeda da uneseš svoje korisničko ime tj. mail u odgovarajuće polje). Kliktanjem na "prijava" ako si sve uradio kako treba trebalo bi da ti stigne zahtev na mobilni gde potvrdjuješ prijavu u consentID aplikaciji. Kad potvrdiš trebalo bi da si uspešno prjavljen na eupravi sa visokim nivom pozdanosti.

Ostaje ti još aktiviraš elektronski srtifikat u klaudu i to je to. (imaš upciju na toj prvoj stranici kad se prijaviš)
 
Ja danas dobio poruku od Intese da mogu kod njih na šalteru da završim sve oko ovog E-agrara.
 
Pre neki dan sam dobio informaciju od člana radne grupe koja radi na e agraru da će prvo da reše sva dugovanja iz predhodnih godina. A sva davanja za ovu godinu i direktna po hektaru i subvencije za mehanizaciju i za priplodna grla i sva ostala davanja će ići preko javnih poziva i prijavljivanje će ići preko e-agrara. Rečeno mi je i da e-agrar neće biti tad kad se najavljuje (1. April) nego će dosta kasniti.

Је л’ можеш од тог да сазнаш како ће се предавати додатна документација уз захтеве? Рецимо, уз захтев за тов се подноси пријемница, за приплодна грла извoд из глaвнe мaтичнe eвидeнциje, за регрес фискални рачун итд. Раније се то све предавало у папирном облику, али је нејасно шта ће сада када је сâм захтев електроснки.
 
Veeovatno ćeš ta dokumenta uslikati i poslati na sajt. Ili skenirati i poslati na sajt. Tako sad ide za licitaciju državne zemlje, kad odeš na sajt tamo piše lična karta i ti klikneš i otvori se prozor za pretragu i odaberš sliku. I tako za svaki dokument koji treba da ubaciš...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Evo jutros na Nova S, u emisiji Probudi se, reporter se javlja iz Šabačkog kraja. Kaže, svi nosioci poljoprivrednih gazdinstva će morati da se prijave na eAgrar jer će to
biti JEDINI NAČIN da konkurišu za SUBVENCIJE.
Nadam se da je lupio.
Ko hoće da pogleda, Nova S jutros, oko 07:14h.
 
Е видиш то (морати)мене излуђује то је тај комунистички систем који се већ генима преноси,само нека условљавања неке претње,ако нећете ово нећете добити оно ништа се променило није јбт.
 
Nazad
Vrh