E-Agrar

Upravo tako. Uspeo sam konačno da dodam svoj ID u ConsentID i ušao na eUpravu uz potvrdu identiteta. Ostao sam u čudu koje su oni sve podatke o nama tamo objedinili. Pogledajte i sami :)
Ne preporučujem nikome da koristi lozinku ili još gore PIN koji im je dodelio neki pomoćnik već da svako odmah to promeni i postavi svoj. Mogući su veliki problemi u slučaju zloupotrebe.
 
Upravo tako. Uspeo sam konačno da dodam svoj ID u ConsentID i ušao na eUpravu uz potvrdu identiteta. Ostao sam u čudu koje su oni sve podatke o nama tamo objedinili. Pogledajte i sami :)
Ne preporučujem nikome da koristi lozinku ili još gore PIN koji im je dodelio neki pomoćnik već da svako odmah to promeni i postavi svoj. Mogući su veliki problemi u slučaju zloupotrebe.
'El vidiš :eek:, u neku ruku je i dobro da tako nešto ima, sutra će sa jednog mesta moći sve da se završi počev od slanje nekih zahteva do preuzimanja raznih uverenja i potvrda, verovatno će šetnja od šaltera do šaltera da postane "ružna prošlost", sa druge strane ...
Dobro je pokrenuti ConsentID aplikaciju i promeniti inicijalni PIN kod ako vam je neko to dodelio, mada trebalo bi sve da se poklopi da neko zloupotrebi podatke, mora da zna E-mail, lozinku u da ima registrovani broj telefona na kome je aplikacija.
Još jedna stvar, znam iz iskustva da naši ljudi olako shvataju sertifikat odn.digitalni potpis, čuvajte podatke, svašta može da se napravi u slučaju zloupotrebe.
 
Да ли датум важења у апликацији ConsentID нпр 01,02,26 означава да је поступак обављен?
 
На еид .гов.рс имам налог са корисничким именом и лозинком узео сам податке у пошти за апликацију и исталирао сам апликацију са свим тим важећим параметрима. Да ли треба сачекати одобрење тог е.сертификата да могу да се логујем са њим да бих могао после и на про е управу,
 
Poslednja izmena:
Да ли датум важења у апликацији ConsentID нпр 01,02,26 означава да је поступак обављен?
Da, to je datum do kada važi sertifikat koji su ti izdali, probaj da se prijaviš na portal eUprava preko računara.
Otvori https://euprava.gov.rs/ pa idi na Moja eUprava pa prijava od opcija biraš mobilna aplikacija u otvoreno polje uneseš registrovanu E-mail adresu i klikneš na prijavite se, nakon toga dobijaš obaveštenje da otvoriš mobilnu aplikaciju na telefonu, potvrđuješ PIN koji si odredio i ispratiš dalje korake, potvrđuješ sve na kraju i pogledaš na računuru, posle provere PIN-a otvoriće ti se portal eUprava.
Sa ostali opcijama se moraš sam upoznati :)
 
Poslednja izmena:
Danas sam bio do poste i ona radnica mi unese pogresan mail za taj Consent program.

Da se ne bakcem sa njima ponovo u posti, da li mogu da kupim onaj uredjaj za racunar sto u njega ide licna karta i odem do supa i izvadim elektronski sertifikat i da sve radim sa racunara, da batalim ovo sa telefonom?
 
Da, to je datum do kada važi sertifikat koji su ti izdali, probaj da se prijaviš na portal eUprava preko računara.
Otvori https://euprava.gov.rs/ pa idi na Moja eUprava pa prijava od opcija biraš mobilna aplikacija u otvoreno polje uneeš registrovanu E-mail adresu i klikneš na prijavite se, nakon toga dobijaš obaveštenje da otvoriš mobilnu aplikaciju na telefonu, potvrđuješ PIN koji si odredio i ispratiš dalje korake, potvrđuješ sve na kraju ipogledaš na računura,posle provere PIN otvoriće ti se portal eUprava.
Sa ostali opcijama se moraš sam upoznati :)
Хвала колега на детаљном одговору.
 
На еид .гов.рс имам налог само са корисничким именом и лозинком узео сам податке у пошти за апликацију и исталирао сам апликацију са свим тим важећим параметрима. Да ли треба сачекати одобрење тог е.сертификата да могу да се логујем са њим да бих могао после и на про е управу.
Ako vidiš da ti je sertifikat aktivan u ConsentID aplikaciji probaj da se prijaviš na eUprava kako sam opisao u prethodnom odgovoru.
 
Poslednja izmena:
Danas sam bio do poste i ona radnica mi unese pogresan mail za taj Consent program.

Da se ne bakcem sa njima ponovo u posti, da li mogu da kupim onaj uredjaj za racunar sto u njega ide licna karta i odem do supa i izvadim elektronski sertifikat i da sve radim sa racunara, da batalim ovo sa telefonom?
Probaj ponovo da se registruješ u Pošti sa drugom adresom, lakše je nego sa "fizičkim" sertifikatom, ako ne onda u MUP pa sve ostaleo o tome sam pisao večeras
 
На еид .гов.рс имам налог са корисничким именом и лозинком узео сам податке у пошти за апликацију и исталирао сам апликацију са свим тим важећим параметрима. Да ли треба сачекати одобрење тог е.сертификата да могу да се логујем са њим да бих могао после и на про е управу,
Da, to je ustvari nalog za prijavu koji koristi formu prijave na eUprava-u, probaj da se prijaviš, postupak sam opisao detaljno.
https://poljoinfo.com/threads/e-agrar.19905/post-1797667
 
Probaj ponovo da se registruješ u Pošti sa drugom adresom, lakše je nego sa "fizičkim" sertifikatom, ako ne onda u MUP pa sve ostaleo o tome sam pisao večeras
Тако је колега кад се пријавиш на е управи преко мобилне апликације аиутомтски добијеш на моб да прихватиш захтев и након потврде на табу захтеви стоји у историји да је ауторизација пријаве.потврђена
 
Poslednja izmena:
Ja te novce zovem neisplaceni, ti ih zoves nevidljivi, neko treci ih zove na treci nacin.. I ti tvoji "nevidljivi" postoje, samo su zavrsili u tudjem dzepu.. U primeru sa ovcama koji si dao, isplaceno je kazes 2 miliona, zamisli da se sad sa eAgrarom prijavi tako malo ljudi da ni ta dva miliona ne moraju da isplate.. O tome ti ja pricam da se uzme sve sto moze da se uzme, ono sto je unapred planirano da ispari isparice svakako, daj da ne ispari ovo sto moze da se dobije.. S obzirom da je vec odavno svima ostalima jasno sta sam hteo da kazem nema potrebe zatrpavati temu time jer ima bitnijih stvari koje ljudi zele da procitaju..
ne postoje ti bukvalno nevidljivi novci ne kontas deo price al nema veze
to sto kradu kradu i to je druga tema,oni nevdljivi se pisu jednostavno kao deficit jer i ne postoje
uvek ce se prijaviti veci broj prijava od odredjenih para za tu oblast,primer te ovce(navodno se i ukida subvencija)
sve ok pozz
 
Сад би требало да преко апликације и те ауторизације која је стигла да иде даљи поступак пријаве за квалификовани електронски сертификат у клауду,али видим да ту нема опција за ништа даље .Једноставно тај ЦонсентИД (верзија 3.0.25) као да није одрађен и ажуриран до краја можда се на то треба сачекати
 
Poslednja izmena:
@Зорге
Još jednu stvar nismo pojasnili kod tebe. Nisam shvatio da li imaš sertifikat na Ličnoj karti, nije dovoljna samo ona sa čipom mora se otići u MUP da se sertifkat koji služi za potpis aktivira, ako ga imaš onda OK ako ne onda ti je moja preporuka da to završiši u Pošti, registruješ nalog i sa njim možeš pristupati i preko računara nisi vezan za telefon on služi samo za povrdu identiteta, praktično telefon ti u ovoj situaciji zamenjuje čitač kartica i Ličnu kartu
Да, знам да је потребно имати ЛК са чипом (коју тренутно немам) и да треба ићи у МУП у суседно место,.

А сам свој фон на "андроиду" немам јер смо он и ја криво почели и не допада ми се "као човек и као комуниста" и сваки контакт са њиме ме подсети зашто га не волим и зашто не волим да мобилни телефон користим за нешто друго осим што му име каже, поготово за било коју озбиљнију ствар.

И због тога ми није тешко да већ сутра наручим читач картице и за неки дан идем до МУП за нову ЛК и када буде било могуће, да добијем и тај "сертификат", па седнем испред великог монитора и удобне тастатуре обављам посао који треба да обавим. У светлу тога, твоје претходно писаније ми је решило многе недоумице, за шта ти се захваљујем још једном.
 
Upravo tako. Uspeo sam konačno da dodam svoj ID u ConsentID i ušao na eUpravu uz potvrdu identiteta. Ostao sam u čudu koje su oni sve podatke o nama tamo objedinili. Pogledajte i sami :)
Ne preporučujem nikome da koristi lozinku ili još gore PIN koji im je dodelio neki pomoćnik već da svako odmah to promeni i postavi svoj. Mogući su veliki problemi u slučaju zloupotrebe.
Како си ти урадио регистрацију преко апликације или читача.Да ли су ти активни прозори ЦонсентИД и квалификован електронски сертификат у клауду кад се улогујеш на е управу ,да ли имаш приступ, или ти стоји да нису активни?
 
Poslednja izmena:
viber-image-2023-02-01-21-45-11-148.jpg
viber-image-2023-02-01-21-45-07-372.jpg

Шта даље треба да се ради ја имам тренутно само ово кад се пријавим преко компа стигне ми ово на моб и даље се не може више ништа.,да ли је и код вас овако
 
Nazad
Vrh