E-Agrar

Pitao u posti kazu mi ne znamo nista samo izdajemo kodove.
Kome mogu da se obratim?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Citao sam i probao sam tako i opet nece, sutra cu zvati kol centar.

Kada mi uspesno prihvati skeniranje koda hocu li moci sve da radim na telefonu ili cu morati na kompijuteru?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Колико сам могао да видим на компјутеру ће се углавном све обављати
 
Može sve i na telefonu, samo ne može čitač kartica za fizički sertifikat. Ako ideš preko aplikacije, sve možeš da završiš telefonom, ali i ne moraš.
 
Citao sam i probao sam tako i opet nece, sutra cu zvati kol centar.

Kada mi uspesno prihvati skeniranje koda hocu li moci sve da radim na telefonu ili cu morati na kompijuteru?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
Ne znam šta je problem, aktiviranje naloga, pristup portalu eUprava...?
Ajd' ako ti nije problem pročitaj uputsva koja se nalaze na njohovom portalu a odnose se na to kako se registrovati, aktivirati nalog...
 
Ја сам успео само делимично да видим апликацију .На компјутеру ми није била активна и нисам никако успео да је активиран па сам је деинсталирао ,и поново инсталирао ,после тога више нисам могао да се пријавим.
 
Citao sam i probao sam tako i opet nece, sutra cu zvati kol centar.

Kada mi uspesno prihvati skeniranje koda hocu li moci sve da radim na telefonu ili cu morati na kompijuteru?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
Druze, evo ja cu ti odgovoriti. Juce i prekljuce jako lose radi consentID aplikacija. Lepo se instalira, lepo prihvati pin cod, lepo skenira qr cod i ali kada kliknes da povuces parametre, onda pocne da vrti u nedogled. Pa se desi da ti prikaze ksko trrba ponovo da kliknes (kao da si mehsnicki uneo parsmetre umesto sto si sknirao qr cok), i opet vrti i vrti i nekad uspesno i prodje.
Ako ipak nista ne mozes da ursdis, ne brini. Ti si sada registrovan korisnik i uvek imas mogucnost da odes da ti ponovo izdsju nove parsmetre. Pa i 100 puta.
Moj ti je savet da sacekas i cuvas te nove parametre dok aplikacija lepo ne prorsdi. Mogu ti javiti kada to krene lepo da funkcionise.
 
Ја сам успео само делимично да видим апликацију .На компјутеру ми није била активна и нисам никако успео да је активиран па сам је деинсталирао ,и поново инсталирао ,после тога више нисам могао да се пријавим.
Ako ne možeš više da se prijaviš sa računara koristeći registrovanu E-mail adresu i imaš problem sa mobilnom apliakcijom možda bi bilo dobro da se preko mejla obratiš administratorima portala eUprava, pročitao sam negde u njihovim upustvima da je moguće "resetovati" nalog, pošalje im se zahtev i oni to odrade.
Više o tome možeš pronaći na https://eid.gov.rs/sr-Cyrl-RS/najcesca-pitanja-i-odgovori
 
Javilo mi se jos par kolega u PP da imaju isti problem tako da cekacu da proradi.
Hvala svima

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Kako si provalio da su ti dali pogresno?
Ja se zalio u posti i on kaze mi ne znamo nista samo izdajemo parametre...

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Da pitam ?
Ako telefon koristi dve kartice ,da li mogu na njega da se instaliraju dva consentID ?
Da probam sam sebi da odgovorim ,verovatno ne.:unsure:
 
Знам да постоји могућност двојних апликација а да ли важи и за ово нисам сигуран, једино да се проба.
 
@kiraj Ne može tako. Aplikacija se vezuje za uredjaj, odnosno aktivni profil korisnika, ne za karticu.

Ne znam tačno kako sve funkcioniše pošto nikada nisam koristio.
Medjutim mogu da dam jednu ideju.
Na android telefonima kao i na Windows računarina može postojati više korisnika, odnosno može se otvoriti više korisničkih profila za koje se mogu instalirati različite aplikacije koje pojedinim korisnicima trebaju.
Ne znam da li bi tako bilo moguće instalirati i podesiti više consentID aplikacija za svako gazdinstvo ponaosob?
U tom slučaju bi postojalo više consentID za svakog korisnika - gazdinstvo.
Korusnički profili bi verovatno morali imati administratorska prava.
To je samo ideja. Ne znam kako je rešeno u consentID, moguće je da se vezuje za IMEI telefona pa ni to ne bi vrefelo.
 
Nazad
Vrh