E-Agrar

Pokusao sam i rucno da unesem kod i da skeniram al opet isto

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Hteo sam ja preko pc-a prvo,ali ovde citam da preko mobilnog ima vise prednosti ,sad nzm ni sam koji nacin da odaberem :p.Mrzim telefon,ali ako bas moram ....

http://subvencije.rs/vesti/eagrar-korak-po-korak/
Мрзим и ја, па ми ни одлазак до МУП-а и куповина читача картице не представљају проблем колико ми је мрско било шта што има везе са "Андроидом". А ако је законодавац одлучио да направи два начина да се то његово примени, онда је дужан да ми обезбеди истоветну функционалност било ког од та два начина. Шта ту серуцкају и праве дискриминацију, када је технички изводљиво да се добије иста функционалност на било којој платформи.
 
Danas mi izbacilo da azuriram consent id pa mozda zato vam nece da radi prijava

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Od jutros mi izbacuje ovako...
c24cc1f09a325859a8672a9802eba795.jpg


Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ček' samo malo, ja sam bio skontao da će se moći raditi preko računara (npr. izmena setvene strukture i sl.) ali da prijava ide preko mobilnog. Odnosno kad se prijavim preko mobilnog dobijem neku lozinku koju koristim za rad preko računara.

Je l' tako?

Ako ja treba preko mobilnog da ukucavam brojeve parcela - od tog posla nema ništa, previše je sitno na telefonu...
 
А шта је фора са вађањем "квалификованог електронског сертификата" у МУП-у, личне карте са чипом и читача те исте карте на компу?
 
Za subvencije po nekim programima ne planiram da konkurišem, a ove uobičajene po ha - ako moraju sa E-Agrarom, ću da im oprostim, neka se malo stabilizuje državna kasa.
 
Za subvencije po nekim programima ne planiram da konkurišem, a ove uobičajene po ha - ako moraju sa E-Agrarom, ću da im oprostim, neka se malo stabilizuje državna kasa.
Upravo na to drzava i racuna, mnogi ce da odustanu..
Ali ima i ko nece, cak cu i komsijama da sredjujem sve na kompovima ako treba samo da sto vise ljudi dobije pare jer sve sto ne uzmemo mi uzece neko drugi ko nema veze sa poljoprivredom..
 
U petak idem opet u grad, pa ako ne uspem do tada nista oticicu da ih pitam, mada sumnjam da ce ista znati.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ko ne ume sam da radi može da ovlasti knjigovođu i da nema brige...
Neće se plaćati svakog meseca nego samo kad ima promene.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Ko ne ume sam da radi može da ovlasti knjigovođu i da nema brige...
Neće se plaćati svakog meseca nego samo kad ima promene.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
Da bi mogao nekoga da ovlasti mora i sam biti registrovan i pristupiti tom portalu, kod eUprave to može na samom portalu da se uradi, za ePoreze može na portalu ili preko PEP obrasca koji se predaje u filijali Poreske uprave i to ovlašćenje se prenosi i na LPA tako da se može pratiti i porez na imovinu.
E sada kako su ga zamislili za eAgrar ćemo da vidimo, u svakom slučaju svako mora imati otvoren nalog
 
Хе, да будем јаснији, када ни мени није јасно...

Ни ја се нешто (боље рећи практично ништа) нисам удубљивао у читаву причу, већ некако чекам да се све искристалише и проради, а не да ја будем бета-тестер свега тога и набијам себи фрустрације.

Видим да су понудили да се посао (штагод све то обухватало) ради:
1 - преко "андроид" апликације и смартфона
2 - уз помоћ нормалног кућног компјутера, а да се то потврда идентитета ради са тим "квалификованим електронским сертификатом" кога ти, ако сам добро схватио, у МУП-у уграде у личну карту са чипом, па када ти треба да потрдиш тај свој идентитет када ти је потребно док си за компјутером, онда личну туриш у читач, па... шта се већ ради и буде ти омогућено да завршиш тај посао са регистацојом, променама и чиме већ.

Због тога што бих ја да тај посао обавио понуђеном варијантом 2, а не са одобровољавањем апликације да проради и тапкањем и трљањем диспеја телефона, па питам да ли је неко ко преферира ту исту варијанту, направио неки корак у реализацији.
 
Хе, да будем јаснији, када ни мени није јасно...

Ни ја се нешто (боље рећи практично ништа) нисам удубљивао у читаву причу, већ некако чекам да се све искристалише и проради, а не да ја будем бета-тестер свега тога и набијам себи фрустрације.

Видим да су понудили да се посао (штагод све то обухватало) ради:
1 - преко "андроид" апликације и смартфона
2 - уз помоћ нормалног кућног компјутера, а да се то потврда идентитета ради са тим "квалификованим електронским сертификатом" кога ти, ако сам добро схватио, у МУП-у уграде у личну карту са чипом, па када ти треба да потрдиш тај свој идентитет када ти је потребно док си за компјутером, онда личну туриш у читач, па... шта се већ ради и буде ти омогућено да завршиш тај посао са регистацојом, променама и чиме већ.

Због тога што бих ја да тај посао обавио понуђеном варијантом 2, а не са одобровољавањем апликације да проради и тапкањем и трљањем диспеја телефона, па питам да ли је неко ко преферира ту исту варијанту, направио неки корак у реализацији.
Ovako ide :)
Posao će moće da se obavi i sa jednom i drugom varijantom, u slučaju korišćenja samo aplikacije i registracijom preko Pošte vama se aktivira sertifikat u cloud-u (u oblaku) kog nemaš fizički ali je uvek tu kada je potrebno da potvrdiš svoj identitet, ideš na prijavu na portal eUprava i dobijaš notifikaciju na tel. da potvrdiš da li si to Ti.
Druga varijanta je korišćenje "fizičkog" sertifikata kog izdaje jedno od zvaničnih sertifikacionih tela u Srbiji, ne mora biti samo MUP kako su to napisali na sajtu eAgrar već može bilo koji (PTT, PKS, Halcom, eSmart), na sertifikatu kako tom fizičkom ili onom "u oblaku" se nalazi vaš JMBG kojim potvrđujete da ste to Vi prilikom pristupa kucajući svoj PIN kod.
Ko nema nalog na sajtu eUprava na login strani ima deo za registraciju, ovo je varijanta za one koji imaju "fizički" sertifkat, ide se na opciju registracije i portal "povuče" sve podatke sa sertifkata, JMBG, ime i prezime kao i adresu moslim da se upisuje samo E-mail i pošalju se podaci, nalog je posle potvrde odmah aktivan.
Preporuka za sve koji imaju fizički sertifikat je da na portalu eUprava aktiviraju i sertifikat u cloud-u i onda kod sledećeg logovanja preko računara neće biti potrebna Lična karta (ili drugi sertifiat) identitet se potvrđuje preko telefona.
 
O, благодарим!

Него, у вези овога:
Preporuka za sve koji imaju fizički sertifikat je da na portalu eUprava aktiviraju i sertifikat u cloud-u i onda kod sledećeg logovanja preko računara neće biti potrebna Lična karta (ili drugi sertifiat) identitet se potvrđuje preko telefona.
Како изгледа логовање преко рачунара, без употребе телефона? Просто као свако друго логовање на неком сајту или форуму, само што се осим писања потребних ставки, у онај читач убацује лична карта са чипом и обавља та процедура установљавања индентитета, па наставља даље са послом који си намерио да урадиш - региструјеш се, измениш неке податке...? Тако или је то нешто друго и поприлично компликованије?
 
Nazad
Vrh