E-Agrar

Ako ne uspes nista idi opet do mesta gde si uzeo parametre za aplikaciju pa pitaj njih, ili u neku PSS.. Morace neko to da ti resi..
Upravo na to drzava i racuna, mnogi ce da odustanu..
Ali ima i ko nece, cak cu i komsijama da sredjujem sve na kompovima ako treba samo da sto vise ljudi dobije pare jer sve sto ne uzmemo mi uzece neko drugi ko nema veze sa poljoprivredom..
evo ti prvo kazes ---mnogi ce da odustanu--
drugo kazes,sredjujes nekima(likovima koji su uvek dobijali),malo ti matis otisao u ofsajd

ko ce da uzme te nevidljive pare?
 
O, благодарим!

Него, у вези овога:

Како изгледа логовање преко рачунара, без употребе телефона? Просто као свако друго логовање на неком сајту или форуму, само што се осим писања потребних ставки, у онај читач убацује лична карта са чипом и обавља та процедура установљавања индентитета, па наставља даље са послом који си намерио да урадиш - региструјеш се, измениш неке податке...? Тако или је то нешто друго и поприлично компликованије?
Logovanje na eUprava sa sertifikatom:
1. Ideš na stranicu za prijavu link je https://euprava.gov.rs/ pa na Moja eUprava - Prijava.
2. Posle otvaranja stranice za prijavu biraš opciju Kvalifikovani digitalni sertifikat, ukoliko nemaš nalog ideš na opciju "Немате налог на eid.gov.rs? Региструјте се овде", otvoriće se novi prozor gde će biti povučeni podaci sa sertifikata, napisao sam da mislim da se unosi još samo E-mail adresa i broj telefona, na E-mail ćeš dobiti poruku za potvrdu i posle verifikacije ćeš ponovo ići na deo za prijavu, biraš sertifikat, unosiš PIN kod i ukoliko je ispravan loguješ se na portal. Na portalu imaš zanimljivih stvari i tu možeš videti šta sve "država zna o tebi", tu su podaci o tome gde radiš, koliko imaš staža, podaci o državljanstvu, vozačkim dozvolama ...
Jedna od opcija bi trebalo da bude i eAgrar možda kao link sa eUprave ako ne onda će pristup biti moguć na njihovj stranici, ali generalno procedura pristupa za sve portale je ovakva.
Još jedna stvar na kraju, da bi mogao da koristiš "fizički" sertifikat moraš imati instaliran i softver sertifikacionog tela u tvom slučaju MUP-a, proceduru sam opisao u nekoj od poruka da li na ovoj temi ili za eFakture.
 
Jel imao neko problem, nece da ocita QR kod preko mob , samo vrti
Ja sam juče pokušao u pošti da uzmem parametre ali nisam mogao zbog pada sistema koji to generiše. Danas sam uzeo, međutim, ne mogu da dodam ID u aplikaciju. Očita kod i prepozna parametre ali dalje neće. Probao na dva telefona i isto je. Ukucavao sam i ručno one šifre ali isto se skroz ponaša kao i preko koda.
 
Треба мало сервер погурати због њега је све тако килаво
 
evo ti prvo kazes ---mnogi ce da odustanu--
drugo kazes,sredjujes nekima(likovima koji su uvek dobijali),malo ti matis otisao u ofsajd

ko ce da uzme te nevidljive pare?

Prvo,
da ce mnogi da odustanu - hoce, evo Aca salio se ili ne napisao je to na prethodnoj strani, znam gomilu starijih ljudi koji imaju par hektara i koji se nece cimati za 10-20 hiljada dinara jer imaju svoje penzije i beze od neceg novog ko djavo od krsta. Takvih ima mnogo (pogledaj pocetak klipa o eAgraru kod @olalija i videces koliko ljudi (NE)ce cimati pristup eAgraru) i te pare ce "ostati" u drzavnoj kasi a prethodnih godina su se po automatizmu isplacivale.

Drugo,
nisam napisao da sredjujem (jer trenutno ne mogu nista da sredjujem sve je radilo po starom automatizmu) vec da cu pokusati da pomognem (~sredim) svakom ko to bude hteo, jer se mnogi ne snalaze dovoljno na racunaru, cak i neki mladji ljudi.. Od mene ce dobiti podrsku da dobiju ONO STO IM PRIPADA.

Trece,
Nevidljive pare. Da li ti verujes da ce drzava ove pare koje "ustedi" na te nesrecne ljude koji se nece snaci sa eAgrarom i odustati od nekih subvencija preusmeriti na primer na neki drugi konkurs, ili srazmerno parama koje su "ostale" povecati subvencije onima koji se snadju sa eAgrarom ili ce ih preusmeriti na nesto drugo i na primer iskopati nov bunar sa pijacom vodom u tvom mestu??
Ne, te pare ce otici na, pazi sad: kupovinu novih racunara u ministarstvu gde ce se proknjiziti kupovina 300 komada ali ce se u stvari kupiti 10 (da ima da se pokaze) cija ce cena po komadu da bude 5500e - u fakturi, a u stvari ce kostati 500e po kutiji... Kako to, pa tako lepo, ministarkine sestre od tetke brat ima firmu koja prodaje racunare, uplatice njemu 150.000 evra, on ce da isporuci 10 racunara i podigne pare a onda ce se pare rasporediti na ravne casti svim ucesnicima sporazuma.. Dajte ne budite naivni zbog takvih stvari nam je propala drzava...
Primer je dat samo radi poredjenja, takvih ima na stotine, namestenih tendera koliko hoces..
 
Još jedna stvar na kraju, da bi mogao da koristiš "fizički" sertifikat moraš imati instaliran i softver sertifikacionog tela u tvom slučaju MUP-a, proceduru sam opisao u nekoj od poruka da li na ovoj temi ili za eFakture.
OKет, за досадашња објашњења - благодарим.

За софтвер сетификационог тела.... то би требало да је ово: http://crl.mup.gov.rs/softver-lat.html
 
Prvo,
da ce mnogi da odustanu - hoce, evo Aca salio se ili ne napisao je to na prethodnoj strani, znam gomilu starijih ljudi koji imaju par hektara i koji se nece cimati za 10-20 hiljada dinara jer imaju svoje penzije i beze od neceg novog ko djavo od krsta. Takvih ima mnogo (pogledaj pocetak klipa o eAgraru kod @olalija i videces koliko ljudi (NE)ce cimati pristup eAgraru) i te pare ce "ostati" u drzavnoj kasi a prethodnih godina su se po automatizmu isplacivale.

Drugo,
nisam napisao da sredjujem (jer trenutno ne mogu nista da sredjujem sve je radilo po starom automatizmu) vec da cu pokusati da pomognem (~sredim) svakom ko to bude hteo, jer se mnogi ne snalaze dovoljno na racunaru, cak i neki mladji ljudi.. Od mene ce dobiti podrsku da dobiju ONO STO IM PRIPADA.

Trece,
Nevidljive pare. Da li ti verujes da ce drzava ove pare koje "ustedi" na te nesrecne ljude koji se nece snaci sa eAgrarom i odustati od nekih subvencija preusmeriti na primer na neki drugi konkurs, ili srazmerno parama koje su "ostale" povecati subvencije onima koji se snadju sa eAgrarom ili ce ih preusmeriti na nesto drugo i na primer iskopati nov bunar sa pijacom vodom u tvom mestu??
Ne, te pare ce otici na, pazi sad: kupovinu novih racunara u ministarstvu gde ce se proknjiziti kupovina 300 komada ali ce se u stvari kupiti 10 (da ima da se pokaze) cija ce cena po komadu da bude 5500e - u fakturi, a u stvari ce kostati 500e po kutiji... Kako to, pa tako lepo, ministarkine sestre od tetke brat ima firmu koja prodaje racunare, uplatice njemu 150.000 evra, on ce da isporuci 10 racunara i podigne pare a onda ce se pare rasporediti na ravne casti svim ucesnicima sporazuma.. Dajte ne budite naivni zbog takvih stvari nam je propala drzava...
Primer je dat samo radi poredjenja, takvih ima na stotine, namestenih tendera koliko hoces..
koliko ti ne shvatas sta ja pisem

gle sebe u recenicama
**cak cu i komsijama da sredjujem sve na kompovima ako treba samo da sto vise ljudi dobije pare**
meni odgovaras---nisam napisao da sredjujem (jer trenutno ne mogu nista da sredjujem sve je radilo po starom automatizmu) vec da cu pokusati da pomognem
znaci ako im ne pomognes to je to to,ima ih bezbroj ljudi ne samo kod tebe

dakle vratis se na moj post prvi a to je da ce im ostati subvencija
nevidljivi su novci kojih nema ali napisu da su tamo,to sad da li shvatas ili ne to je drugo pitanje
nema sta da se prebaci jer ih nema
 
koliko ti ne shvatas sta ja pisem

gle sebe u recenicama
**cak cu i komsijama da sredjujem sve na kompovima ako treba samo da sto vise ljudi dobije pare**
meni odgovaras---nisam napisao da sredjujem (jer trenutno ne mogu nista da sredjujem sve je radilo po starom automatizmu) vec da cu pokusati da pomognem
znaci ako im ne pomognes to je to to,ima ih bezbroj ljudi ne samo kod tebe

dakle vratis se na moj post prvi a to je da ce im ostati subvencija
nevidljivi su novci kojih nema ali napisu da su tamo,to sad da li shvatas ili ne to je drugo pitanje
nema sta da se prebaci jer ih nema

Ne kapiram sta pokusavas da kazes, da sam kontradiktoran ? Ako to mislis onda ti ne kapiras nesto.. Nema sta da gledam sebe u znam tacno sta sam pisao.. Nevidljive novce takodje ne shvatam, nema ih nevidljivih ima ih samo u ovom ili u onom dzepu..
A to da li ima da se prebaci, ima, nema za tebe i mene mozda, ali za nove racunare ce imati sigurno, samo je pitanje da li ce ih "kupiti" 50 ili 300..

Sreca pa se jos bavim fudbalom, retko kad sam u ofsajdu..
 
Kod nas bili juce is polj.stanice.Licna karta nema nikakve veze dali je sa cipom ili bez,sa licne karte samo im treba jmbg broj.Dao im telefon,skinuli aplikaciju,skenirali q kod i gotovo,sve odradjeno za 2 min.I sad se čeka dok ne jave da aplikacia funkcioniše.Mada ja nisam ni otvarao aplikaciju.Dali su lozinku,u selu svima ista lozinka.Ja ne znam sta ste se toliko uzprcali oko ovoga,ice oni u svako selo pa odradiće ljudima,samo polako opusteno!
 
Ne kapiram sta pokusavas da kazes, da sam kontradiktoran ? Ako to mislis onda ti ne kapiras nesto.. Nema sta da gledam sebe u znam tacno sta sam pisao.. Nevidljive novce takodje ne shvatam, nema ih nevidljivih ima ih samo u ovom ili u onom dzepu..
A to da li ima da se prebaci, ima, nema za tebe i mene mozda, ali za nove racunare ce imati sigurno, samo je pitanje da li ce ih "kupiti" 50 ili 300..

Sreca pa se jos bavim fudbalom, retko kad sam u ofsajdu..
auuu druze ako ti neznas sta su nevidljivi novci onda sta dalje

mogu oni napisati primer 6miliona za ovce a ustvari ima jedva 2 milona i onda rebalans ovo ono i na kraju ne isplate
 
У, па код тебе нема зезања, да будеш без одговора. (y)

Него, пошто претпостављам да си имао искустава са свим тим и из првог лица - да потражим савет или препоруку, а тиче се банално читача картица. Постоји ли неки за препоруку или боље да кажем, постоји ли неки који је из неког разлога (баговити драјвери, лош сам хардвер и сл.) за избегавање или је то генеричка ствар која ради па ради?
 
Imam iskustva sa ovim stvarima ;), hoću da vam pomognem kako bi svi mogli bez problema mogli da koristite novu uslugu koja se najavljuje. Ja nemam registrovano gazdinstvo, imam nešto malo voćnjaka i pečem rakiju, tako da me priča sa eAgrar-om ne dotiče ali znam kako je kada se uvodi nešto novo pa su ovo informacije iz prve ruke (tehnički deo oko sertifikata).
Što se tiče čitača kartica svaki je dobar, ako imaš noviji računar i na njemu Win 8 i noviji dovoljno je samo da ga uključišu USB port i beće prepoznat.
Savet za tebe a pisao sam ti i danas, ako imaš od nekog možeš pozajmiti čitač a onda kada se prijaviš na eUprava-u aktiviraš njihov sertifiat u cloud-u (isto ovaj koji se sada dobija u poštama), instaliraćeš ovu aplikaciju o kojoj svi pričaju i kod logovanja ćeš samo preko telefona potvrditi identitet, dalji rad je isti kao i da ti je Lična karta u čitaču.
Ne znam koja je cena čitača, ima ih u svim "bolje sabdevenim" radnjama :) računarske opreme, ranije je to bilo nekih 10-ak €
 
auuu druze ako ti neznas sta su nevidljivi novci onda sta dalje

mogu oni napisati primer 6miliona za ovce a ustvari ima jedva 2 milona i onda rebalans ovo ono i na kraju ne isplate

Ja te novce zovem neisplaceni, ti ih zoves nevidljivi, neko treci ih zove na treci nacin.. I ti tvoji "nevidljivi" postoje, samo su zavrsili u tudjem dzepu.. U primeru sa ovcama koji si dao, isplaceno je kazes 2 miliona, zamisli da se sad sa eAgrarom prijavi tako malo ljudi da ni ta dva miliona ne moraju da isplate.. O tome ti ja pricam da se uzme sve sto moze da se uzme, ono sto je unapred planirano da ispari isparice svakako, daj da ne ispari ovo sto moze da se dobije.. S obzirom da je vec odavno svima ostalima jasno sta sam hteo da kazem nema potrebe zatrpavati temu time jer ima bitnijih stvari koje ljudi zele da procitaju..
 
@Зорге
Još jednu stvar nismo pojasnili kod tebe. Nisam shvatio da li imaš sertifikat na Ličnoj karti, nije dovoljna samo ona sa čipom mora se otići u MUP da se sertifkat koji služi za potpis aktivira, ako ga imaš onda OK ako ne onda ti je moja preporuka da to završiši u Pošti, registruješ nalog i sa njim možeš pristupati i preko računara nisi vezan za telefon on služi samo za povrdu identiteta, praktično telefon ti u ovoj situaciji zamenjuje čitač kartica i Ličnu kartu
 
Nazad
Vrh