E-Agrar

Paracinac da li to moze preko racunara da se radi? Tj da li ikako moze bez mobilnog telefona?
 
Moze, ali ti onda treba l.k. sa cipom, ima cak i neki datum posle koga mora da je izdata. Na l.k. se upisuje taj sertifikat u mupu i moras da imas i citac za l.k. prikacen na komp. Mixer ima pa moze da pojasni. Ne moras ti da se logujes na eupravu preko telefona, mozes i na kompu, ali na telefonu moras da potvrdis da si to ti. Zato sluzi ta consentID aplikacija. Ako nemas pametni telefon onda mora sa citacem l.k.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
da li to moze preko racunara da se radi? Tj da li ikako moze bez mobilnog telefona?

Наравно да може и не треба ти ЛК са чипом нити било какав читач ЛК. Када попуниш сва поља за пријаву стиже ти мејлом порука на коју одговараш тј. потврђујеш да си то ти и истог тренутка си регистрован.
 
Meni predstavlja problem tatino gazdinstvo. On niti ima pametan telefon niti ima cipovanu licnu kartu. Pa sam mislio na moj telefon da prijavim njega a ja preko moje cipovane lk da se registrujem preko kompa ako vec ne moze 2 naloga na jednom telefonu.
 
Имам налог на е управи у инбох сем обавештења о порезу по кварталу стижу и обавештења о свакој промени некретнине која је на вашем имену и прокњижење исте.
 
Moras da imas citac. Tako je i kod mene, matorci nemaju mobilni, tj. imaju ali sa tasterima. A ko zinat ni jedan stari smart nisam sacuvao. Morace zenin da uskoci za tatu, a za nju kada zatreba o tom - po tom.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Moras da imas citac. Tako je i kod mene, matorci nemaju mobilni, tj. imaju ali sa tasterima. A ko zinat ni jedan stari smart nisam sacuvao. Morace zenin da uskoci za tatu, a za nju kada zatreba o tom - po tom.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
Kupices valjda zeni nov telefon do tada, nemoj tu da stedis.. :D

Slazem se sa svime sto je @Paracinac83 pisao, dobro je upucen u to. Ne znam da li je tacno ovo sto je Ivan napisao da je moguce umesto mobilnog i aplikacije koristiti email za dvofaktorsku autentifikaciju, ako je moguce to je super i to je resenje koje nisu do sad pominjali ali ja nisam cuo da neko tako koristi eprava nalog..

@Dobrinčan mislim da ce moci tako kako si zamislio, ti kad imas elektronski sertifikat na LK ne treba ti nista vise, samo LK ubacis u citac i mozes da se logujes. Za nalog od starog mozes svoj telefon da iskoristis i tjt..
 
Fali jos da procita ovo i eto otvara i ona nalog samo zbog novog telefona :D

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Moras da imas citac. Tako je i kod mene, matorci nemaju mobilni, tj. imaju ali sa tasterima. A ko zinat ni jedan stari smart nisam sacuvao. Morace zenin da uskoci za tatu, a za nju kada zatreba o tom - po tom.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
Bio danas u posti u Cacku i uzeo te parametre za mobilnu aplikaciju. Izricito pitao sluzbenicu, koja je uzgred bila vrlo ljubazna, da li mogu preko lap topa da ulazim i treba li mi da imam povezan citac lk, kaze ne treba. Samo mi je trazila e mail adresu i kaze da mi je sve zavrsila. Jos nisam ulazio da vidim kakva je dalja procedura.
 
Lepo sve pise na onaj link sto sam ja postavio ....''Iako se za ulazak na sistem nude tri opcije: prijava korišćenjem korisničkog imena i lozinke, korišćenjem kvalifikovanog elektronskog sertifikata ili korišćenjem mobilne aplikacije. Samo poslednje dve omogućavaju rad sa sistemom eUprava, odnosno eAgrar.''
Lap top,tj komp je jedno te isto,tebe je ona registrovala klasicno prvom opcija ,ime lozinka,email ....ali dzaba ti to kad neces moci u potpunosti koristiti taj eAgrar ....toliko sam ja razumeo.
U pocetku ce biti raznih misljenja od saltera do saltera,gde god odete,posta,trezor ...niko od radnika nece biti siguran kako to jos radi.
 
Ako je kao sto Sloba kaze, onda ne mora ni prethodna registracija nego odmah u posti ostavite mail kojim cete se prijaviti i odmah dobijete parametre za aplikaciju. Jos jednostavnije...

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Imam kući čitač lk. Zbog e-faktura sam u decembru aktivirao sertifikat na moju lk. Otac ima čipovanu ali nema sertifikat. To ćemo ovih dana završiti i onda lepo sve šta treba preko kompa na tenane...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
opa Mixer ti si agencija Perspektiva,sve sto izgubite mi nadjemo

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Није потребан телефон већ уређај са Android или iOS оперативним системом. Тако да може и таблет.

Водите рачуна да ако промените, изгубите, покварите телефон/уређај, мораћете поново у пошту.

Имејл (електронска пошта) МОРА бити активна без обзира на који начин желите да користите еУправу. Тако да морате да знате лозинку од свог налога е-поште. Адреса е-поште вам је у ствари корисничко име за еУправу.

Када активирате еУправу, нека решења вам више неће слати папиром већ само електронски у сандуче на еУправи (можда тако буде и са еАграром). Када вам стигне нешто у сандуче на еУправи, стићи ће вам обавештење на е-пошту. Тако да морате редовно да проверавате да ли имате нове поруке.
 
Meni predstavlja problem tatino gazdinstvo. On niti ima pametan telefon niti ima cipovanu licnu kartu. Pa sam mislio na moj telefon da prijavim njega a ja preko moje cipovane lk da se registrujem preko kompa ako vec ne moze 2 naloga na jednom telefonu.
Moze dva naloga na tel . Ja imam na android. Ne moze da se registruje dva naloga na isti mail nego mora dva emaila.
 
U uputstvu za consentID pise: Напомена: на једном телефону можете
имати инсталирану само једну ConsentID
апликацију за једног корисника.

Evo i jos ovo oko registracije, treba da moze sve u posti da se uradi: "Ukoliko ste registrovali nalog sa korisničkim imenom i lozinkom ili uopšte nemate registrovani nalog na https://eid.gov.rs, izdavanje parametara i registraciju možete da obavite i na nekom od šaltera registracionih tela." Jedino ako se prave ludi pa nece da vam urade...

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
A kakva je procedura za one koji će raditi sa čipovanom lk i odlaskom u mup, da li je potrebno išta drugo osim računara i čitača za lk,mislim neki program dodatan da se instalira na računar?
 
Nazad
Vrh