E-Agrar

Dali stavljate parcele u gazdinstva koje nemaju matične brojeve u katastru, kao nove parcele, pošto su obrisane iz gazdinstava ?
 
Za početak koju grešku izbaci ?

Da li vama taj čitač u opšte očita Ličnu kartu kada pokrenete aplikaciju ČELIK. Koji je u pitanju sam čitač (Možete da ponovo instalirate Driver za čitač mada je sam čotač Plug and Play ali se nekada desi da sam sistem ne prepozna povezan uređaj) ?
https://prijava.eid.gov.rs/authenticationendpoint/errors/error_403.html

Instalirano je sve od drijevera za citac, do celika. Pokusacu ponovo danas da je ocitam sa celikom pa da probam da se ulogujem.
 
Ne znam kako protumačiti to što je zabranjeno trezoru da izdaje potvrde a na eAgraru isključena mogućnost da se iste pribave elektronskim putem u sred trajanja poziva za nabavku opreme za navodnjavanje, nabavku kvalitetnih priplodnih grla i šta je još aktuelno trenutno...
Sad ce @Petar_Petrović to za cas da isprogramira i da ubaci tu opciju u eAgrar ;)
 
Ne znam kako protumačiti to što je zabranjeno trezoru da izdaje potvrde a na eAgraru isključena mogućnost da se iste pribave elektronskim putem u sred trajanja poziva za nabavku opreme za navodnjavanje, nabavku kvalitetnih priplodnih grla i šta je još aktuelno trenutno...
ja sam cuo da iz trezora salju u pss za potvrde o akt . statusu
 
Poštovanje,
prošle nedelje sam pomagala seljanima sa registracijom na eAgrar, obnovom PG. Sve je bilo OK. Sad, u ponedeljak kako su ubacili ove novine sa opštinom i jmbg zakupodavca, naravno, sve se crveni. Šta da radim? Zvala sam pss oni kažu, nema veze, obnovila si gazdinstvo, to je to. Call Centar kaže skeniraj lk (nije trebalo na novim gazdinstvima koje sam ove nedelje radila, znači ni oni nisu sigurni šta i kako). Sad, da li da zovem pola sela zbog dopune ili to je to? Neozbiljno je ovako ubacivati novine ili ako ažuriraju i to je ok, ali onda da prihvate računanje vremena pre i posle.
Drugo pitanje, postoje parcele sa plodouživanjima. Priložila sam overene dokumente o plodouživanju ( vlasnici su na svim stranama sveta ) ali sam morala upisati datum dok ustupanje, zakup traje. Ja sam stavila 31.12.2100. Pss i CC opet ništa nisu znali. Zato pitam Vas, možda više znate.
Cicijeva supruga ( imam pismenu, potpisanu dozvolu da pišem SAMO pametne stvari sa njegovog naloga :osmeh: )
 
is
Poštovanje,
prošle nedelje sam pomagala seljanima sa registracijom na eAgrar, obnovom PG. Sve je bilo OK. Sad, u ponedeljak kako su ubacili ove novine sa opštinom i jmbg zakupodavca, naravno, sve se crveni. Šta da radim? Zvala sam pss oni kažu, nema veze, obnovila si gazdinstvo, to je to. Call Centar kaže skeniraj lk (nije trebalo na novim gazdinstvima koje sam ove nedelje radila, znači ni oni nisu sigurni šta i kako). Sad, da li da zovem pola sela zbog dopune ili to je to? Neozbiljno je ovako ubacivati novine ili ako ažuriraju i to je ok, ali onda da prihvate računanje vremena pre i posle.
Drugo pitanje, postoje parcele sa plodouživanjima. Priložila sam overene dokumente o plodouživanju ( vlasnici su na svim stranama sveta ) ali sam morala upisati datum dok ustupanje, zakup traje. Ja sam stavila 31.12.2100. Pss i CC opet ništa nisu znali. Zato pitam Vas, možda više znate.
Cicijeva supruga ( imam pismenu, potpisanu dozvolu da pišem SAMO pametne stvari sa njegovog naloga :osmeh: )
tako smo supruga i ja pomagali ljudima iz naseg sela da unesu sve podatke i obnove registraciju na eAgraru, i juce smo ih opet sve zvali na dopunu podataka. jbg, bolje uraditi, a oni tumace kako ko hoce. eAgrar prepoznaje ugovor u ustpanju i o zakupu, za plodouzivanje nema uneta forma, mozda to raditi kao ugovor o ustupanju
 
Da ali šta ako sutra ponovo dodaju neku novinu... Kao prvo, morali smo dati kontakt telefon, mail a sasvim sam slučajno saznala za ovu novinu, nisu poslali obaveštenje SMS porukom ili kružnim obaveštenjem na mail. Ne ulazim u Erpg svaki dan da se divim prijavljenim kulturama. Odlučila sam da stopiram sve nove registracije ove nedelje, u ponedeljak ionako kreće prijava za subvencije pa ćemo tad odraditi i ispravke i sve. Samo molim nadležne ako čitaju, da smisle sve promene sajta ili šta li je, ove nedelje i neka to bude to. Posle neka ubacuju šta im duša želi, mi ćemo to ispoštovati do naredne obnove.
 
Ne znam kako protumačiti to što je zabranjeno trezoru da izdaje potvrde a na eAgraru isključena mogućnost da se iste pribave elektronskim putem u sred trajanja poziva za nabavku opreme za navodnjavanje, nabavku kvalitetnih priplodnih grla i šta je još aktuelno trenutno...
Za grad Beograd je istekao rok za konkurisanje, a papiri nisu mogli da se dobiju 🤷
 
Da ali šta ako sutra ponovo dodaju neku novinu... Kao prvo, morali smo dati kontakt telefon, mail a sasvim sam slučajno saznala za ovu novinu, nisu poslali obaveštenje SMS porukom ili kružnim obaveštenjem na mail. Ne ulazim u Erpg svaki dan da se divim prijavljenim kulturama. Odlučila sam da stopiram sve nove registracije ove nedelje, u ponedeljak ionako kreće prijava za subvencije pa ćemo tad odraditi i ispravke i sve. Samo molim nadležne ako čitaju, da smisle sve promene sajta ili šta li je, ove nedelje i neka to bude to. Posle neka ubacuju šta im duša želi, mi ćemo to ispoštovati do naredne obnove.
sve te razumem, isto tako i ja gledam na to, ali sta je tu je. oni su smislili da se igraju programera, ostavljajuci 10 dana rok za obnovu na potpuno novom sistemu sa svim svojim bagovima i nedostacima. ok, rok nije dok raja marta, ali ako hocete da podnesete zahtev za subvencije po hektaru, to ce valjda moci da se uradi od 3.aprila, a do tad treba izvrsiti i obnovu gazdinstva, tako da fakticki i dalje jeste rok do kraja ovog meseca. moci ce i kasnije ali zasto cekati zadnji cas..
 
Ja tako zovem sve u krug..mada nemam pola sele mozda 10-15 poznanika i radimo sto sistem zahteva....moze nam se pa zato....
 
sve te razumem, isto tako i ja gledam na to, ali sta je tu je. oni su smislili da se igraju programera, ostavljajuci 10 dana rok za obnovu na potpuno novom sistemu sa svim svojim bagovima i nedostacima. ok, rok nije dok raja marta, ali ako hocete da podnesete zahtev za subvencije po hektaru, to ce valjda moci da se uradi od 3.aprila, a do tad treba izvrsiti i obnovu gazdinstva, tako da fakticki i dalje jeste rok do kraja ovog meseca. moci ce i kasnije ali zasto cekati zadnji cas..
Hoces da kazes da svako mora da izvrsi obnovu pre pocetka javnog poziva ili moze i u toku javnog poziva pa da se nakon obnove konkurise ako jos uvek traje javni poziv. Ako mora pre javnog poziva koji su najavili za ponedeljak verovatno ni 10% ljudi nece izvrsiti sve potrebne izmene i obnovu gazdinstva..
 
Hoces da kazes da svako mora da izvrsi obnovu pre pocetka javnog poziva ili moze i u toku javnog poziva pa da se nakon obnove konkurise ako jos uvek traje javni poziv. Ako mora pre javnog poziva koji su najavili za ponedeljak verovatno ni 10% ljudi nece izvrsiti sve potrebne izmene i obnovu gazdinstva..
НЕМА РОКА ЗА ПРИЈАВЉИВАЊЕ НА ЕАГРАР

Подсећамо све пољопривредне произвођаче да крајњи рок за пријаву у систем еРПГ не постоји те сте у могућности да пријаву и обнову статуса газдинства одрадите све до тренутка подношења захтева за жељену субвенцију.

Почетак расписивања јавних позива, 3. априла, никако не значи да је то крајњи рок за пријављивање у еРПГ, који је неограничен. У случају да јавни позиви за субвенције које су предмет вашег интересовања почињу касније, нема потребе да журите са ажурирањем и обновом статуса газдинства.

Први јавни позив који ће бити расписан 3. априла је онај за субвенције по хектару и биће отворен чак 45 дана, до 15. маја, како би сви пољопривредни произвођачи имали довољно времена за сређивање стања у регистрима и обнове статуса газдинства.

Како бисте могли да планирате и да се припремите за пријављивање у електронски регистар пољопривредних газдинстава (еРПГ) упознајемо вас са планом расписивања јавних позива:

  1. Млеко 1. квартал од 3. до 15. априла
  2. Давање по хектару од 3. априла до 15. маја
  3. Генетика од 15. априла до 15. маја
  4. Пчеле од 1. до 20. маја
  5. Краве за узгој телади од 10. априла до 10. маја
  6. Тов од 20. априла до 10. маја
Подсећамо, тренутак расписивања јавног позива за субвенцију за коју хоћете да се пријавите није крајњи рок за регистрацију у еРПГ, то можете учинити током целог трајања јавног позива.
 
пријаву и обнову статуса газдинства одрадите све до тренутка подношења захтева за жељену субвенцију.



Први јавни позив који ће бити расписан 3. априла је онај за субвенције по хектару и биће отворен чак 45 дана, до 15. маја,
Dakle, kao što sam napisao, samo da prevedem na srpski. Ako npr podnesete zahtev za subvencije 10.maja, gazdinstvo mora biti obnovljeno do tad. i krajnji rok je 15.maj, ne znam sta je tu neograniceno? jedino ko nece subvencije, onda ne mora ni da registruje.

ali zasto cekati zadnji dan, bolje uraditi obnovu ranije, i medju prvima, od 3.aprila podneti i za subvencije po hektaru.
 
Dakle, kao što sam napisao, samo da prevedem na srpski. Ako npr podnesete zahtev za subvencije 10.maja, gazdinstvo mora biti obnovljeno do tad. i krajnji rok je 15.maj, ne znam sta je tu neograniceno? jedino ko nece subvencije, onda ne mora ni da registruje.

ali zasto cekati zadnji dan, bolje uraditi obnovu ranije, i medju prvima, od 3.aprila podneti i za subvencije po hektaru.
Slažem se u potpunosti s vama (Što pre obnovite tim bolje).

*Ne treba ni žuriti ni kasniti
 
Poslednja izmena:
A sta ako povrsine parcela nisu dobro unete? To je podatak koji ne moze da se menja,moze da se menja samo udeo u parceli. Postoje dva suvlasnika i nisu dobro preracunali.
Primer: Parcela je ukupne povrsine 1ha 50a i to je ok i u vlasnistvu je 1ha a kod suvlasnika koje se uzima u zakup stoji povrsina 78a.
To je 28a vise od ukupne povrsine!?
Ja sam u delu gde stoji povrsina koja se uzima u zakup stavio 50a i sistem je prihvatio.
Na 5 parcela imam ovaj problem i sve sam ovako preracunao i uneo rucno suvlasnicki deo koji se uzima u zakup. Da nisam to radio ukupna povrsina koju obradjujemo bi bila veca za 2ha!
Ne znam da li je ovo ok ili treba da se kontaktira sluzba da oni isprave?
Uglavnom nisu dobro podelili parcele,kada se sabere vlasnicki i suvlasnicki deo na nekoliko parcrla je to vise od ukupne povsine.
Idite na eKatastar nepokretnosti

1. Izaberite Opštinu
2. Napišite broj parcele
3. Napišite kod sa slike
4. Kliknite na "Prikaži"

Ako se tu podudara (Slaže) to je to.


1. Imate mogućnost

Пријава закупљеног / уступљеног земљишта​

Након тога приложите документе:

  • Уговор о закупу или уступању
  • Извод из Катастра или Земљишне књиге

2. Imate mogućnost

Пријава земљишта у власништву без катастра​

 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh