E-Agrar

Jutros pocnem tatino gazdinstvo, iskocilo je na vrhu iznad svih parcela da za drzavne parcele nema biljbe kulture, reko ajd to je ok, nema je ni na ostalim jer prvi je put, ajd nastavim sa upisom, i ono lepo smanjuje povrsinu na tom crvenom obavestenju za drzavno, svaku parcelu kad zavrsim ono sve manje ostaje, reko super.. kad sam sce drzavne uradio i dva puta proverio, u crvenom stoji 2 metra kvadratna da nisu upisana. Proverio opet sve se slaze, nemam pojma sta cu stim, ajd reko idem dalje ove privatne pa cu videti sta cu, dodjem do jedne parcele gde je suvlasnik tata i poklapa se sve kako je ranije bilo… ubacim biljke, da stisnem ok ono neki number of owner se nesto blabla i fok sam se sabrao cvrc nestade struja… reko fino ode sat ipo u nepovrat.
 
Probajte preko 📱a ne preko 💻 ako ništa napravite novi nalog na eid.gov.rs (Trebaće očitana lična ili uslikana s obe strane ako nemate lk sa čipom.

*Ako imate važeći digitalni sertifikat na ličnoj karti samo je ubacite u čitač kartica pa onda idete na prijava preko sertifikata. Onda sami sebi ponovo izdajte parametre za ConsentID. U podešavanjima ubacite nov email.
Nijednom nisam uspeo da se logujem preko kvalifikovanog eletronkog sertifikata. Imam citac lk.
Otac je bio u supu zatrazio elektronski potpis, da li je trebao da trazi da moze da se loguje na e-upravu preko licne karte i PINA?

Cosnent ID funkcionese i prijavljivanje preko telefona. Kvalifikovani elktronski sertifikat sam odracio online, samo sam klinknuo IZDAJ, pa PROVERA STATUSA. Posle je stigao mail da je aktivan.

Znaci mora opet do supa da bi radilo logovanje preko LK ?
 
Da li se zna nešto oko roka za obnovu registracije PG? Da li će se produžiti?
337555140_585619756836158_2150457994220533801_n.jpg
 
Nijednom nisam uspeo da se logujem preko kvalifikovanog eletronkog sertifikata. Imam citac lk.
Otac je bio u supu zatrazio elektronski potpis, da li je trebao da trazi da moze da se loguje na e-upravu preko licne karte i PINA?

Cosnent ID funkcionese i prijavljivanje preko telefona. Kvalifikovani elktronski sertifikat sam odracio online, samo sam klinknuo IZDAJ, pa PROVERA STATUSA. Posle je stigao mail da je aktivan.

Znaci mora opet do supa da bi radilo logovanje preko LK ?

Uputstvo za prijavu pomoću lične karte (Kvalifikovani elektronski sertifikat >PIN<)


Ako sve lepo radi nema potrebe da dirate ništa (Ali pročitajte uputstvo za sertifikat na ličnoj karti).
 
Jutros pocnem tatino gazdinstvo, iskocilo je na vrhu iznad svih parcela da za drzavne parcele nema biljbe kulture, reko ajd to je ok, nema je ni na ostalim jer prvi je put, ajd nastavim sa upisom, i ono lepo smanjuje povrsinu na tom crvenom obavestenju za drzavno, svaku parcelu kad zavrsim ono sve manje ostaje, reko super.. kad sam sce drzavne uradio i dva puta proverio, u crvenom stoji 2 metra kvadratna da nisu upisana. Proverio opet sve se slaze, nemam pojma sta cu stim, ajd reko idem dalje ove privatne pa cu videti sta cu, dodjem do jedne parcele gde je suvlasnik tata i poklapa se sve kako je ranije bilo… ubacim biljke, da stisnem ok ono neki number of owner se nesto blabla i fok sam se sabrao cvrc nestade struja… reko fino ode sat ipo u nepovrat.
Ja sam imao isti problem, Negde si propustio sigurno ta 2m. Proveravaj polako i naćićeš sigurno. Takodje proveri da li se površine pod zasadom slazu sa ukupnom površinom parcele.
Do problema dolazi jer čak i ako ukucaš dobro površinu ako to ostane markirano to zadjne polje sa metrima a ti mahinalno udariš stralicu na dole on ga smanji za 1. Ja sam na 4 mesta zeznuo.
Takodje mislim da nema veze dal je drzavno ili ne. ja mislim da su mene zezala i ostala u zakupu. Ne znam za lična dal trazi al proveri sve.
 
Kod mene na 3 gazdinstva sa lk sve radi perfektno...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Ee usao sam posle nestanak struje me nije vratio na pocetak uradjeno je ostalo dokle jeste, i ta 2 m sam nasao, ali sad imam jos jmbg zakupodavaca, nije mi jasno kako, mi uvek prilazemo ugovor sa jmbg… sad imam jos to i onda je uradjeno…
 
Kod mene se pojavile parcele na listi. Zahtev za upis jmbg predao u cetvrtak, obecanje je bilo da ce do utorka zavrsiti predmet i da ce se u sredu vec videti. Ispunili...

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Ta dva metra i meni falili malo pre, ukapirao sam kako su nestala. Kada se upisuje udeo u parceli, ako ti ostane kursor na kucici za metre, kada skrolujes na dole tockicem da bi potvrdio ustvari smanjujes brojke (metre). :)

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Nece, probao sam.
Za početak koju grešku izbaci ?

Da li vama taj čitač u opšte očita Ličnu kartu kada pokrenete aplikaciju ČELIK. Koji je u pitanju sam čitač (Možete da ponovo instalirate Driver za čitač mada je sam čotač Plug and Play ali se nekada desi da sam sistem ne prepozna povezan uređaj) ?
 
Poslednja izmena:
Hvala :) Tako mi je rekao kolega koji radi u servisnom centru eAgrar-a (Ako leže on lažem i ja) ali eto poslao sam anonimno dopis na eAgrar i istina je

eAgrar-dopis71a73cc1a43de3e6.png
Na koju adresu si poslao dopis, da li na ovu sa slike (uap.callcentar@minpolj.gov.rs)?

Hteo sam da preko maila postavim pitanje za problem oko doživotnih plodouživalaca i maloletnih lica kao vlasnika. Zvao sam na telefon 0800 106 107 ali nisam bio baš zadovoljan odgovorom, pa da razjasnim situaciju.
 
A sta ako povrsine parcela nisu dobro unete? To je podatak koji ne moze da se menja,moze da se menja samo udeo u parceli. Postoje dva suvlasnika i nisu dobro preracunali.
Primer: Parcela je ukupne povrsine 1ha 50a i to je ok i u vlasnistvu je 1ha a kod suvlasnika koje se uzima u zakup stoji povrsina 78a.
To je 28a vise od ukupne povrsine!?
Ja sam u delu gde stoji povrsina koja se uzima u zakup stavio 50a i sistem je prihvatio.
Na 5 parcela imam ovaj problem i sve sam ovako preracunao i uneo rucno suvlasnicki deo koji se uzima u zakup. Da nisam to radio ukupna povrsina koju obradjujemo bi bila veca za 2ha!
Ne znam da li je ovo ok ili treba da se kontaktira sluzba da oni isprave?
Uglavnom nisu dobro podelili parcele,kada se sabere vlasnicki i suvlasnicki deo na nekoliko parcrla je to vise od ukupne povsine.
 
Nazad
Vrh