E-Agrar

1. Odeš u poštu, tražiš kredencijale za ConsentID aplikaciju. Trebaće ti funkcionalna email adresa
Da li je ovaj korak neophodan ili radi i bez toga ako sam unseš podatke? Mislim Nisam proba, čačkao, mozda je već napisano. Da li je odlazak u poštu obavezan? Koliko sam čitao uptstvo rekao bih da jeste.
 
ДралеТД идеш на е еправу и десно отвориш моја еуправа и пријава .Кад то урадиш појавиће ти се три опције иди на мобилна апликација и упиши е-маил и пријавите се, након тога треба да ти се на апликацији појави захтев на чекању прихвати га.Кад то урадиш идеш на таб квалификовани е. с. и издај мораш то урадити да би могао прећи даље на е аграр
Meni se na aplikaciji ne pojavljuje nikakav zahtev. a mogu da se ulogujem na eID nalog sa email adresom i lozinkom. Ali zbog ovoga ne mogu se ulogovati na prijava.eid, a otuda i na eagrar.
 
Poslednja izmena:
Da bi se prijavio u eAgrar
Da li je ovaj korak neophodan ili radi i bez toga ako sam unseš podatke? Mislim Nisam proba, čačkao, mozda je već napisano. Da li je odlazak u poštu obavezan? Koliko sam čitao uptstvo rekao bih da jeste.
Postoje dva načina prijave. Jedan je preko ConsentID aplikacije (tražiš podatke u pošti), Drugi je preko elektronskog sertifikata na ličnoj karti (tražiš od MUPa da ti na čip ličmne karte upišu elektronski sertifikat i potreban ti je čitač kartica na računaru)
 
Meni se na aplikaciji ne pojavljuje nikakav zahtev. a mogu da se ulogujem na eID nalog sa email adresom i lozinkom. Ali zbog ovoga ne mogu se ulogovati na prijava.eid, a otuda i na eagrar.
Logovanje sa email adresom i lozinkom koju si sam kreirao nije dovoljno bezbedan nivo prijave. možeš se prijaviti na jedan od dva načina prijave iz moje prethodne poruke
 
Pisao sam o ovome poslednjih mesec dana, svaki čitač je u redu.
Problema sa novijim operativnim sistemima nema dovoljno je samo uključiti ga u USB port i odmah biva prepoznat.
Otac je probao kod nekog drugara i nije uspeo da očita. Sad da li je problem do drajvera ili šta već ne zanam nisam bio prisutan. Inače otac ima ličnu kartu izdatu pre mesec dana . Bunime malo ova slika: https://ibb.co/FxHYq83 tj. da li i naše lične karte imaju te....

Nemaju... sad sam pročitao . To je neki Talijansiki fazon!
 
Uspeo sam da unesem jednu parcelu i slučajno stisnem obnova pg i sad kad hoću da unesem ostale parcele izbaci mi grešku
 
Keva je nosilac domacinstva..Ćale upisan kao clan domacinstva u e agrar, ali njegove parcele nisu unesene-nijedna!, a godinama su bile u bazi podataka...Kada hocu da dodam njegovu parcelu ispod polja za unos zamagljeno izlazi mi ,,nema opcija". Da li je sistemska greska ili ..sta??..Vijem se oko toga sat vremena!


https://ibb.co/sV18v9m]

ideš na Zakupljeno ili Ustupljeno zemljište

edit: ispravljena greška
 
Poslednja izmena:
Уколико желите да додате земљу члана, учините то додавањем парцеле у делу “Чланови”, на члану чија је земља.
Upravo tako radim..kliknem na clana, izbaci mi sve njegove podatke i dole desno ima opcije dodaj parcelu i dodaj clana..Ja naravno udjem u dodaj parcelu, izadje mi kvadrati za kat. opstinu, unesem opstinu, onda dalhe u drugom kvadraticu kada kliknem na broj kat. parcele u padajucem meniju mi se pojave kao opcije samo brojevi kat. parcela od nosioca gazdinstva, ako pokusam da ukucam drugi broj k.parcele ispod iskoci obavestenje ,,nema opcije"
 
https://ibb.co/sV18v9m]
[/URL]
2.png
[/URL]
[/URL]
3.png
[/URL][/url]
E sve tako odradim i kad budem u prijava zemljista u vlasnistvu, e tu kad upisem broj k.parcele izadje mi nema opcije
 
tu mora da može, sad sam probao kod mene i može da se doda kad se ide na Zakupljeno ili Ustupljeno zemljište
 
pa ne znam.. obzirom da je to forma za dodavanje zemljišta iz zakupa i ustupanja, mozda da napravite ugovor o ustupanju na npr 10 god. napravis ugovor sa navedenim parcelama, odstampas, potpisete oboje, skeniras i prilozis

Земљу у закупу можете додати уз прилагање (сликање) уговора о закупу (без обзира да ли је уговор оверен код нотара)
 
Kad se obnavlja gazdinstvo. Jel se upisuje nova biljna struktura za 2023.

Da nije zamka kao pre, pa da to spada u promenu podataka, i gubi se pravo subvencija na te parcele?
 
Kad se obnavlja gazdinstvo. Jel se upisuje nova biljna struktura za 2023.

Da nije zamka kao pre, pa da to spada u promenu podataka, i gubi se pravo subvencija na te parcele?
Сетвену структуру је потребно унети за све парцеле на којима вршите узгој. Сасвим је у реду што вам се тренутно не приказује ниједна биљна култура, ови подаци нису преузети из старог Регристра.
 
Pa ako je zakup dodaješ u opciju zakup a ne član i tamo uneseš parcelu ali ti treba overen ugovor da podnese i posle provere parcela ce biti upisana
Ne. Ako je dodaješ u zakup znači da si ti kao nosilac uzeo tu parcelu u zakup od trećeg lica. Ako ti je član gazdinstva ustupio tu parcelu, dodaješ je kod člana u opciji Zakup/Ustupanje, uz ugovor o ustupanju (po novom pravilu za eAgrar, taj ugovor ne mora biti overen kod notara) ali mora biti potpisan sa navedenim ličnim podacima uz priložene očitane i skenirane lične karte
 
Ajde jedno pitanje. Vidim da ima dosta upućenih i onih koji znaju neken stvari pre nego što budu zvanične. Da li će podsticaji po hektaru biti izplaćivani kao i do sad po preseku stanja od 30. Septembra ili će važiti i parcele koje dodamo do kraja marta ili do kad već bude rok?

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh