E-Agrar

Moj besplatan savet svima.
SAČEKAJTE par dana, ima vremena.
Poštedećete sebe nepotrebnog nerviranja.
Sve novo, koliko god ispeglano bilo, u početku baguje.
Ovo je pušteno, ne neispeglano, nego još ni sva dugmad nisu ušivena
Mož se obuče, al duva na sve strane
SA-ČE-KAJ-TE.
Strpljen spasen.
Je pre iduće srede ništa ne pokušavam.
Dok ne legne
Pozdrav
 
Од данас, 16. марта почиње проба електронског регистра пољопривредних газдинстава (еРПГ) што уједно представља нови корак у увођењу система еАграр.

Пољопривредне саветодавне стручне службе ће по систему случајног узорка позвати одређени број пољопривредних произвођача са своје територије како би им помогли у ажурирању података и уједно тестирали нови систем.

Сви пољопривредни произвођачи моћи ће да се већ од понедељка, 20. марта 2023. године слободно пријављују у еРПГ, а уколико им је потребна додатна подршка, у сваком тренутку ће моћи да је потраже у најближој ПССС-у или позивом на број 0800 106 107.

Odlaganje je pocelo...

EDIT: Jer skupo je platiti skolovane QA inzenjere koji ce uraditi sva potrebna testiranja i predvideti raznorazne moguce scenarije pa ce se testiranje osloniti na ljude iz PSS koji po mnogim mestima koriste racunar sa dva prsta brzinom ranjenog puza..
 
QA su mogli i sami da testiraju oni koji su radili ceo projekat, sve moguce solucije.
mogli su, da su poceli na vreme da rade na tome. a ne da isprobavaju kako radi na dan (planiranog) pistanja u rad. jos ako rok za obnovu registracije gazdinstva i za subvencije ostane do kraja marta i to samo preko eAgrara, vise od pola poljoprivrednika nece stici na vreme to da uradi. Da na pricamo o tome sto bar 90% poljoprivrednika nema dovoljan nivo poznavanja rada na racunaru da bi uradio to sam.
 
Mislim da ce morati da pomere taj rok, ili ce biti fora da rasterete budzet. Jos jedna podvala od njih.
 
QA su mogli i sami da testiraju oni koji su radili ceo projekat, sve moguce solucije.
Nije dobra praksa da softver inzenjer radi testiranje softvera koji je sam napravio. Ima puno razloga za to da ne zamaram sad sa tim ali generalno nije slucajnost zasto se sada praktikuje da postoje posebni inzenjeri (QA inzenjeri) koji rade samo testiranje i nemaju nikakve veze sa razvojem. To kod njih razvija potpuno drugaciji mindset i onda oni mogu da predvide mnogo vise varijanti od softver inzenjera, potpuno drugacije razmisljaju.

Medjutim, kad imas ozbiljne softverske inzenjere oni mogu uraditi dosta dobro QA posao bar za ovakve stvari kao sto je eAgrar, ali, na nasu zalost, ne mogu da ne posumnjam u strucnost inzenjera koji su ovo pravili zbog dosadasnjih iskustava sa drzavnim softverom..
 
Па јеботе данима не можеш да се улогујеш итд... и шта друго да кажем...срање не ради и то је то.
Što bi moj dobri komša reko u ovakvim situacijama - 'narani prasići i ne pipaj dugmići', bar još 6-7 dana...
Tu ne mislim ništa ružno, nego da svi treba da se strpimo sa 'ulaskom' na eAgrar 👍😂🤣
 
Nije dobra praksa da softver inzenjer radi testiranje softvera koji je sam napravio. Ima puno razloga za to da ne zamaram sad sa tim ali generalno nije slucajnost zasto se sada praktikuje da postoje posebni inzenjeri (QA inzenjeri) koji rade samo testiranje i nemaju nikakve veze sa razvojem. To kod njih razvija potpuno drugaciji mindset i onda oni mogu da predvide mnogo vise varijanti od softver inzenjera, potpuno drugacije razmisljaju.

Medjutim, kad imas ozbiljne softverske inzenjere oni mogu uraditi dosta dobro QA posao bar za ovakve stvari kao sto je eAgrar, ali, na nasu zalost, ne mogu da ne posumnjam u strucnost inzenjera koji su ovo pravili zbog dosadasnjih iskustava sa drzavnim softverom..
Znam ja to sve Milane. Izbacaju polovican i nedovrsan proizvod. Kao i sve u ovoj zemlji, fuseraj.
 
U ponedeljak će početi sa radom platforma e-agrar i tada će moći da se odrade korekcije na platformi i obnova pg. Za sada do ponedeljka je samo TEST verzija.
 
Kod registracije na eid.gov.rs putem elektronskog sertifikata posle unosa maticnog broja i mejl adrese izbacuje da korisnik sa tim jmbg vec postoji.
problem je verovatno nastao posto sam podatke dao i PSSS, za aplikaciju Consent ID, ali sam od iste odustao.

Sta sad?:rolleyes:
 
Pa ako je registrovano preko konsenta onda je dovoljno da se ide na prjjavu sertifikatom i ti je to. Znaci na prijavu a ne registraciju.

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh