E-Agrar

Odradio sam prvi put backup za ConseniID i koristio sam ga na drugom tel. kad je otišla matična ploča. Da li taj isti backup može opet da se primeni sad opet po drugi put
Back up Id posaljes sebi na mail adresu, sa lozinkom sve zajedno i imaces opet pristup. ako ovo ti ne uspe ponovo u postu za novi Qr kod...srecno!
 
Zena mi je clan na gazdinstvu, trebam njenu zemlju da ubacim sad u strukturu. Jel treba neka izjava za to, ugovor?

Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
 
Gde ima taj prilog br5 da se skine, i da li treba da bude overeno kod notara?

Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
Poruka u temi "E-Agrar"


Napomena

Kliknite na Izjava
 
Poruka u temi "E-Agrar"


Napomena

Kliknite na Izjava
Da pojasnimo samo da ne bude zabune, u ovoj poruci pise:

Sve ostalo je isto samo što se dodaje još i Izjava da je saglasan da zemljišni fond unosi u gazdinstvo (Izjava)

A pre toga je pisano i o overenim ugovorima kod notara.

Ja sam samo sa ovim prilogom dodavao parcele clana. Eventualno (nisam siguran da li je to bilo za tu situaciju ili za nekog drugo) sam dodavao i priloge iz elektronskog katastra za svaku parcelu..
 
Poslednja izmena:
Da pojasnimo samo da ne bude zabune, u ovoj poruci pise:



A pre toga je pisano i o overenim ugovorima kod notara.

Ja sam samo sa ovim prilogom dodavao parcele clana. Eventualno (nisam siguran da li je to bilo za tu situaciju ili za nekog drugo) sam dodavao i priloge iz elektronskog katastra za svaku parcelu..
Gde ima taj prilog br5 da se skine, i da li treba da bude overeno kod notara?

Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока

Izjava se ne overava kod notara.​

Kada se dodaje parcela od člana poljoprivrednog gazdinstva potrebno je priložiti (Dodati) popunjenu .pdf Izjavu (Prilog 5) i izvod iz eKatastar.

Kada skinete onu moju Izjavu dovoljno je da je otvorite preko pregledača (Chrome ili FireFox) i imate mogućnost da je popunite u digitalnom formatu (Jedino na kraju odštampate i svojeručno potpišete, pa je onda iskenirate ili uslikate telefonom).
 
Poslednja izmena:
Ne treba izvod. Samo LK i prilog 5 (to i piše kada se krene u postupak).
Parcela (ako je u eKatastru u vlasništvu) se sama pojavi u padajućem meniju.
💬 Ako već idemo na ispravljanje​

Nigde ne treba očitana Lična Karta ⚠️, ako se radi o Ugovoru o zakupu potrebno je samo JMBG da se upiše. Kada se ode kod Notara potrebno je da se da Lična karta i sam Ugovor i ništa više.


Ceo postupak ide ovako​

  1. Ode se na platformu eAgrar
  2. Upiše se eMail adresa
  3. Klikne se na Prijavi se
  4. Odobri se ulaz preko ConsentID
  5. Klikne se na

    Update

    Pregled i promena podataka o gazdinstvu​

    Svaku promenu u podacima o poljoprivrednom gazdinstvu neophodno je da prijavite Registru u roku od 30 dana od nastupanja promene.

  6. Zatim na Dodaj parcelu člana (3. Zemljišni fond i biljne kulture)
  7. Zatim se odabere član PG
  8. Zatim se klikne Dalje

  9. Zatim se odabere šest pravna osnova

➡U Katastru
Zemljište je u vlasništvu i upisano je u Katastar

➡Nije uređeno u Katastru
Vlasništvo nije u potpunosti uređeno u Katastru

➡Iz komasacije
Zemljište je u vlasništvu po osnovu procesa komasacije.

➡U zakupu ili ustupljeno zemljište od fizičkog lica
Zemljište je u zakupu ili ustupljeno od fizičkog lica.

➡U zakupu ili ustupljeno zemljište od pravnog lica
Zemljište je u zakupu ili ustupljeno od pravnog lica.

➡Zakupljeno zemljište iz komasacije
Zemljište je u zakupu po osnovu procesa komasacije.



💬 Ako se odabere U Katastru onda je dovoljno upisati podatke o Parceli i kliknuti na Dodaj parcelu



💬 Ako se odabere Nije urađeno u Katastru potrebno je upisati podatke o parceli i dodati Rešenje / Izvod iz Katastra koji će to i potvrditi



💬 Ako se odabere Iz komasacije potrebno je upisati podatke o parceli i dodati Rešenje / Izvod iz komasacione mase



💬 Ako se odabere U zakupu ili ustupljeno zemljište od fizičkog lica potrebno je upisati podatke o parceli i dadati JMBG, overen ugovor o zakupu ili ustupanju i Izvod iz Katastra ili Zemljišne knjige



💬 Ako se odabere U zakupu ili ustupljeno zemljište od pravnog lica potrebno je upisati podatke o parceli i dodati overen ugovor o zakupu ili ustupanju, Izvod iz Katastra ili Zemljišne knjige, Prilog 2a - Izjava odgovornog lica u pravnom licu koje je vlasnik zemljšta i zakupodavac, odnosno ustupilac zemljišta na korišćenje (Prilog 2a Izjava)



💬 Ako se odabere Zakupljeno zemljište iz komasacije potrebno je upisati podatke o parceli i dodati JMBG / MB, overen ugovor o zakupu ili ustupanju i Rešenje / Izvod o raspodeli komasacione mase


Lična karta treba

Samo ako se dodaje novi član u poljoprivredno gazdinstvo​


Pošto niko ne prati
a i vidim da se džabe trudim da pomažem kada to niko ne sluša.
 
Poslednja izmena:
Što se ti sada nešto kao ljutiš @Srđan01 (Offline)?
Juče sam ubacio parcelu, u vlasništvu člana gazdinstva, sama se pojavila u padajućem meniju, sledeći korak je dodaj priloge i piše:

1. Lična karta
2. Izjava člana gazdinstva
(ili obratno, 2 pa 1, ne sećam se).

Priložio i posle 5 minuta proverio - parcela je bila u sastavu gazdinstva.

To je to, a tvoja pomoć je dragocena, ali ne smeš biti sujetan
 
Što se ti sada nešto kao ljutiš @Srđan01 (Offline)?
:nono::ppozdrav: za to mora da postoji debeo razlog da se naljutim ili još gore uvredim.
Juče sam ubacio parcelu, u vlasništvu člana gazdinstva, sama se pojavila u padajućem meniju, sledeći korak je dodaj priloge i piše:

1. Lična karta
2. Izjava člana gazdinstva
(ili obratno, 2 pa 1, ne sećam se).

Priložio i posle 5 minuta proverio - parcela je bila u sastavu gazdinstva.
Koliko sam informisan sken lične karte ne treba za člana koji već postoji u gazdinstvu, jedino samo ako se dodaje nov član u to i to gazdinstvo.

Poruka u temi "E-Agrar"


Tražite pitanje od člana @vasovac i zatim moj odgovor.

To je to, a tvoja pomoć je dragocena, ali ne smeš biti sujetan
emoji1745.png
Hvala :ppozdrav:::super::, slažem se.
 
Nazad
Vrh