E-Agrar

Sta je potrebno od dokumentacije za registraciju novih parcela?
Da li je dovoljno samo slikati overen ugovor?
Sve strane overenog ugovora i izvod iz katastra.
Da li se mogu upisati u gazdinstvo parcele gde JMBG zakupodavca nije upisan u katastru?
Ne može koliko ja znam. Ispravka, ovo važi za člana gazdinstva, iz iskustva kažem. Zakupodavac ako nema jmbg a ugovor overen trebalo bi da može da prođe.
 
Poslednja izmena:
IMG-9733.jpg
Pozdrav svima! Da li je neko možda upućen u proceduru dodavanja u eagrar zemljišta koje se obrađuje u zakup, a gde zakupodavac nije u mogućnosti da potpiše ugovor (nalazi se u inostranstvu i tome slično)? Pokušao sam da dodam parcele preko prijave obrađivanja zemljišta bez pisanog ugovora o zakupu, međutim ne dešava se ništa. Te parcele se ne pojavljuju u eagraru. Konkretno mislim na ovo
 
Poslednja izmena:
Sta je potrebno od dokumentacije za registraciju novih parcela?
Da li je dovoljno samo slikati overen ugovor?
Niste baš precizirali koje tačno parcele i da li su parcele nosioca ili člana ::svaka cast::


>>Parcele nosioca<<



Nije uređeno u Katastru (Vlasništvo nije u potpunosti uređeno u Katastru)

  1. Rešenje


Iz komasacije (Zemljište je u vlasništvu po osnovu procesa komasacije)

  1. Rešenje
  2. Izvod o raspodeli komasacione mase


U zakupu ili ustupljeno zemljište od fizičkog lica (Zemljište je u zakupu ili ustupljeno od fizičkog lica)

  1. Overen Ugovor kod Notara (Priložite sve strane)
  2. Izvod iz Katastra (eKatastar)


U zakupu ili ustupljeno zemljište od pravnog lica (Zemljište je u zakupu ili ustupljeno od pravnog lica)

  1. Ugovor o zakupu ili ustupanju
  2. Izvod iz Katastra ili Zemljišne knjige
  3. Prilog 2a - Izjava odgovornog lica u pravnom licu koje je vlasnik zemljišta i zakupodavac, odnosno ustupilac zemljišta na korišćenje (Prilog 2a)


Zakupljeno zemljište iz komasacije (Zemljište je u zakupu po osnovu procesa komasacije)

  1. Overen Ugovor kod Notara (Priložite sve strane)
  2. Rešenje
  3. Izvod o raspodeli komasacione mase


>>Parcele člana<<

Sve ostalo je isto samo što se dodaje još i Izjava da je saglasan da zemljišni fond unosi u gazdinstvo (Izjava)
 
IMG-9733.jpg
Pozdrav svima! Da li je neko možda upućen u proceduru dodavanja u eagrar zemljišta koje se obrađuje u zakup, a gde zakupodavac nije u mogućnosti da potpiše ugovor (nalazi se u inostranstvu i tome slično)? Pokušao sam da dodam parcele preko prijave obrađivanja zemljišta bez pisanog ugovora o zakupu, međutim ne dešava se ništa. Te parcele se ne pojavljuju u eagraru. Konkretno mislim na ovo


Kako prijaviti parcelu ako nemamo pisani Ugovor


Odgovor


➡️ Odgovore možete da nađete i u ovoj temi Najčešća pitanja u temi eAgrar ⬅️
➡️ Ovo imete i na samom mom potpisu ⬅️

 
Greskom na jednoj parceli umanjio za 0,7ha obradivu povrsinu i kulturu i tako obnovio. Da li postoji mogucnost ispravke.
 
Mi smo mak prijavljivali kao ostalo industrijsko bilje .

Da li neko možda zna , kada ima više parcela da li može da se priloži uz ugovor ono uverenje iz katastra? Reč je o 50+ parcela i verujem da bi i njima bilo lakše da bude uverenje nego svaka parcela posebno.
 
kako prijaviti mak
Mak prijavljujete kao ostalo Industrijsko bilje
Greskom na jednoj parceli umanjio za 0,7ha obradivu povrsinu i kulturu i tako obnovio. Da li postoji mogucnost ispravke.
Odgovorio sam vam u Privatnoj prepisci
KAko priloziti dokaz sa e katastra?
Odstampati na papiru ili samo skrinsotovati?
Odgovorio sam vam u Privatnoj prepisci
Mi smo mak prijavljivali kao ostalo industrijsko bilje .

Da li neko možda zna , kada ima više parcela da li može da se priloži uz ugovor ono uverenje iz katastra? Reč je o 50+ parcela i verujem da bi i njima bilo lakše da bude uverenje nego svaka parcela posebno.
Vama je sasvim sve jedno (Vi morate prilagati 50+ Uverenja ili Izvoda) kada ne meže da se stavi samo jedan dokaz od gore navedenih, nego mora za sve parcele.

Znam da u Uverenju piše da ta i ta osoba ima toliko i toliko parcela i nalaze se pod tim i tim Katastarskim brojem i u toj i toj Katastarskoj Opštini​

Ali džabe kada mora za sve da se prilaže ⚠️.

 
Подаци о поднеску за захтев 272-32-11-11-42766/2023-10Основна финансијска подршка у биљној производњи
Тип поднеска Жалба по решењу
stiglo mi je u e sanduce ovo, ali nzm sta predstavlja, nosioc gazdinstva je iz Bogatica i nije mi jasno kakve veze ima nase gazdinstvo sa ovim, proverio sam parcele da nisam ubacio neku pogresno, medjutim nije to. Da li je imao neko ovakvu situaciju?
 
Kako se unosi zajednička imovina? Imam ugovor o zakupu sa supružnicima na paceli od 50000m2. U katastru piše zajedniča imovina supružnika ne piše ono da i jedan i drugi imaju udeo 25000/50000. Kod Notara smo overili ugovor o zakupu potpisan od sve 3 strane, njih dvoje kao zakupodavci i ja kao zakupac gde mi oni daju ukupnu površinu parcele od 50000 u zakup. Kako sad to unosim u e agrar? Unosim samo sa JMBG-om jednog zakupodavca i pišem površina parcele i površina koja se obrađuje 50000m2, ili treba da raščlanim unosim 2 puta parcelu sa različitim JMBG zakupodavca i površina parcele 50000m2, a površina koja se obrađuje 25000m2?

Takođe, ako je ukupna površina parcele 10m2, a zakupodavac vlasnik 4m2/10m2, da li onda isto u površina parcele pišem 10m2 a u površina koja se obrađuje 4m2, ili na oba mesta pišem 4m2?
 
Poslednja izmena:
Koliko dana im obično treba da verifikuju otvaranje novog gazdinstva, zna li se iz iskustva?
Ako se dobro sećam rešenje u e-sanduče stigne brzo za par dana, ali ne možete da idete u e-podsticaje dok se ne verifikuje. Čim dobijete rešenje u e-sanduče idite u e-agrar na opciju da se odričete prava žalbe na rešenje, to bi trebalo malo da ubrza proces. Kod mene u najboljem slučaju je oko 10-15 dana trebalo, a u najgorem 3-4 meseca, morao sam da ih zovem da ih podsetim da verifikuju.
 
Да ли неко има обновљено газдинство а да чека верификацију парцела? Да ли се те неверификоване парцеле појављују у спису на еПодстицајима?

Takođe, ako je ukupna površina parcele 10m2, a zakupodavac vlasnik 4m2/10m2, da li onda isto u površina parcele pišem 10m2 a u površina koja se obrađuje 4m2, ili na oba mesta pišem 4m2?

Ту пишеш да је укупна 10m² а површина која се обрађује 4m².
 
Да ли неко има обновљено газдинство а да чека верификацију парцела? Да ли се те неверификоване парцеле појављују у спису на еПодстицајима?
Ne pojavljuju se ni u setvenoj strukturi ni na e-podsticajima.
 
Ako se dobro sećam rešenje u e-sanduče stigne brzo za par dana, ali ne možete da idete u e-podsticaje dok se ne verifikuje. Čim dobijete rešenje u e-sanduče idite u e-agrar na opciju da se odričete prava žalbe na rešenje, to bi trebalo malo da ubrza proces. Kod mene u najboljem slučaju je oko 10-15 dana trebalo, a u najgorem 3-4 meseca, morao sam da ih zovem da ih podsetim da verifikuju.
Treba da se konkuriše za grad Beograd, od 01.03. Biće povuci-potegni...
 
Nazad
Vrh