E-Agrar

Takodje se pitam odakle odjednom gomila nekih likova na ovoj temi kojih nema nigde drugde na forumu, ali savršeno dobro znaju šta i kako treba odraditi sve oko eagrara.
Mada meni niko ništa vezano za to nije pomogao ovde vać sam sve odradio sam. (uglavnom sam zbunjen ovde)
I veliko je pitanje dal je sve to uradjeno kako treba il će neko da nam kaze "Gospodine seljače, niste popunili zahtev po unapred propisanim pravilima. Sradsva vam ne mogu biti odobrena. Nazalost moramo ih preusmerti na ljude kojim je to monogo preče nego vama. Mislimo da gospodu koja u svom posedu imaji 50K+ hektara , a kojima je to od vitalnog značaja jer im zivot zavisi od toga. Vaša draga Eagrarica 😘 . "

Imam utisak kao da pokušavaju da zbune narod.... Al dobro , Popio sam koje više večeras tako da ... uzimte ovo sa nekom kao rezervom.
 
Poslednja izmena:
Izgleda da nemam opciju za dvojne aplikacije ili nemogu da je nadjem
456c6607f961a92c7ac4567de4f2f92c.jpg
f11a72b0fad3b1e4e85aa876b11beff9.jpg
b86b9056f965f101717002033a9e2c04.jpg


Послато са SM-A325F помоћу Тапатока
 
Kada iz podesavanja udjem u aplikacije izbaci mi ovako,nigde nemam opciju dvojne aplikacije
e8c7615fbfe6582aeab5916e3e6b478f.jpg


Послато са SM-A325F помоћу Тапатока
Kada idem na ove tri tackice u vrhu onda izbici ovo
2df4189b037a8253813b36cfcced8ef4.jpg
 
Naleteh na netu...

Поштовани,

Према незваничним информацијма, еАграр би требао да стартује од 16.03.2023. године. За почетак, у апликацији која треба да буде објављена, моћи ће да се раде основне ствари које се тичу обнове регистрације газдинства, мењања чланова, броја рачуна у банци, сетвена структура....све оне ствари које сте радили раније на шалтерима Управе за трезор којој припадате.

Постоји неколико ствари које су новина.

Све промене око сточног фонда, мораћете да радите у ветеринарској служби. Не преко апликације. Све промене које направите у ветеринарској станици која покрива ваш терен, аутоматски ће бити у систему еАграр јер ће управе Министарства пољопривреде бити електронски повезане.

Чланови које пријавите на РПГ, треба да имају инсталирану апликацију ConsentID коју сте и сами инсталирали на свој мобилни. Уколико чланови треба нешто да изјаве(уколико радите њихову земљу или их уписујете у регистар РПГ на своје газдинство), они ће ореко апликације ConsentID то и радити. Дакле, нема више изјаве у папирној форми, све се ради електронски за неколико секунди.

Уколико пријављујете нову земљу, уговор који имате ће се само сликати вашим мобилним и слати у електронској форми у систем еАграр. Извод из катастра за нове парцеле исто треба да имате да би се фотографисао. Исто је и са банковним рачунима и осталим стварима као на пример променом места пребивалишта или мењања презимена уколико се неко уда на пример. Сви документи ће се сликати и слати у систем. Морате само на пример имати очитану личну карту и уговор који може да се фотографише са комплетним подацима.

Сви ваши подаци из Трезора су повучени сада у еАграр. Пријављујете само промене.

Ако не можете сами да урадите све напред наведено, потражите помоћ у Пољопривредној стручној служби која покрива ваш терен. Имајте на уму да морате бити спремни са подацима јер се очекују гужве. Припремите све промене које имате. Ако мењате сетвену структуру, морате знати шта планирате да сејете на одређеним парцелама пре него што дођете!

Најважније је да се када све крене, улогујете на апликацију својим eID бројем преко апликације ConsentID коју имате инсталирану на мобилном. Морате знати е-маил адресу. Преко ње се и пријављујете, а преко апликације само потврђујете свој идентитет.

Ако систем мало закуца када постане званичан, имајте на уму да је тако увек у тест фази. Како време буде одмицало, све ће то лећи на своје место.

Оно што још није званично објављено, али о чему се увелико прича је да се спрема нови правилник о упису и обнови РПГ. Ако буде онако како причају о њему, ствари ће се морати драстично убрзати. Његова објава се очекује ових дана.

Оно што се спомиње је да се обнова РПГ који планирају да користе подстицаје у 2023. години мора урадити до 31.03.2023. и то електронским путем преко платформе еАграр или еРПГ(зависи како ће се звати , али ће служити истој сврси). Ово схватите озбиљно и обновите регистрацију електронски најједноставније што можете, само је урадите. Унос култура у сетвену структуру је обавезан, поготово код оних који осигуравају усеве. Али, обзиром да је рок кратак, унесите било које културе, па после исправљајте ако у овом моменту не знате где ћете шта сејати.

Они који су обновили РПГ у Трезору, мораће опет то да ураде електронски.

По речима људи који су креирали апликацију еАграр, унос по једном кориснику са просечно 10 парцела траје око 20 минута под условом да пољопривредник има сву документацију и податке за обнову РПГ у 2023. години. И под условом да систем ради без икаквиг прекида(пад система и слично).
 
Kad pokušam da aktiviram elektronski potpis izađe mi Neuspešna prijava. Consent id se otvori i traži potvrdu da bih se prijavio. Potvrdu za šta? Na svim zahtevima piše da su istekli.
 
Nemam nigde polje Potvrdi.

Edit: Treba da se namesti automatsko vreme mreže...
Screenshot-20230315-124250-3.png
 
Poslednja izmena:
Nemate izdat kvalifikovan elektronski sertifikat za potpisivanje...
Ovo je nakon što sam prošao potvrdu preko ConsentID
 
preko mobilne aplikacije moze i preko korisnickog i lozinke na eupravu ali i dalje nece preko eagrara, zato sto platforma jos nije uradila sve update-ove i zavrsne kurce....
ovako treba da pise ako je aktivirano sve

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
95227ecd2204ec187ed5473baf449864.jpg
 
Identifikacija putem telefona preko Consend ID aplikacije.Negde ili grešim ili ne radi.
Probaj na računaru da otvoriš eUprava portal i deo za prijavu, koristi Google Chrome i opcija Mobilna aplikacija, trebalo bi posle unosa E-mail adrese da dobiješ notifikaciju za potvrdu na telefon, radi trenutno sada sam opet testirao.
 
Da li postoji neki vremenski okvir u kome se potpis aktivira? Da ne lupam glavu oko neuspešne aktivacije.
 
ma to cas posla preko euprave pratis upustva i aktiviraju odmah

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Da li postoji neki vremenski okvir u kome se potpis aktivira? Da ne lupam glavu oko neuspešne aktivacije.
Ne postoji vremenski okvir, ne moraš uopšte da ga aktiviraš ako se prijavljuješ sa E-mail adresom i aplikacijom, ali je u svakom slučaju korisna opcija o tome je pisano poslednjih mesec dana.
U sad, ne znam da li eAgrar tražiti da dokumenta koja se prilažu budu i digitalno potpisana.
 
I sad bi ovo sve trebao neki deda da uradi, koji ni ne zna da rukuje smart telefonom i kompjuterom (ako ih uopšte i ima)?

Sve mi se čini da se namerno komplikuje mogućnost dobijanja subvencija kako bi se na kraju pojavio dežurni supermen i omogućio da ih svi dobiju, i time opet postane heroj. Npr, da postoji prelazni period pa da se uslov za subvencije može ostvariti i preko eAgrara i preko trezora, dok se narod ne uputi u ove elektronske novotarije...
 
Nazad
Vrh