E-Agrar

Poštovani,
trebala bi nam mala pomoć. Svekar je nosilac gazdinstva a svekrva član. Overili su kod notara Ugovor o korišćenju poljoprivrednog zemljišta bez naknade gde član ustupa 4 parcele nosiocu bez naknade. Interesuje nas da li te parcele iz tog ugovora dodajemo u parcele nosioca kao zakup/ustupanje ili pak kod člana gazdinstva (u tom slučaju da li je kao zakup/ustupanje ili vlasništvo)?
Unapred hvala na odgovorima
 
Za dodavanje parcela clana ne treba nista da se overava, treba vam samo potpisana izjava clana gazdinstva da ustupa svoje parcele gazdinstvu ma koriscenje.
 
Za dodavanje parcela clana ne treba nista da se overava, treba vam samo potpisana izjava clana gazdinstva da ustupa svoje parcele gazdinstvu ma koriscenje.
Poštovani Milane 11, hvala na odgovoru. Znači treba samo izjava (prilog 5) i to neoveren? U tom slučaju te parcele unosim kod nosioca gazdinstva ili pak kod člana?
Ako se unosi kod člana a li se unosi kao zakup/ustupanje ili vlasništvo?
 
A jel to moze nekako da se resi imam parcelu od 1.5kj sto je obradjujem,ona se vodi na dve katastarske parcele i to sa zenom po pola i sad u eagraru mi se vode posebno moj deo posebno zenin deo i sad moram 4puta da unosim setvenu strukturu na tih 1.5kj to nije moglo nekako pametnije da se odradi?

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
zemlja od prosle godine u zakupu,zakupodavac promenio adresu ,dal priloziti novu licnu kartu ili nedirati?
 
Da li je neko radio prijavu parcele pod krivicnom i materijalnom odgovornoscu?
Imam jednu parcelu sto radim u zakup vlasnica je preminula ali u katastru nije promenjeo vlasnisto..
Isto imam i moju jednu parcelu za koju nikad nije reseno vlasnistvo u sudu, prethodni vlasnik takodje preminuo a ja na nju placam porez..😁
 
Na jednoj parceli koja je oko 80 ari ima vise suvlasnika, i moj deo je 7 ari, a inace cela parcela je obradiva
Da li ja uvodim celu parcelu a onda u odeljku obradiva povrsina pisem samo moj deo?
 
Pozdrav !
Ako clan domacinstva promeni mesto prebivalista,ne vodi se vise na istoj adresi kao nosioc.
Da li i dalje moze da bude clan,i da njegove parcele budu deo gazdinstva ?
I jos nesto ,za neku parcelu je bio problem da se prijavi,nije prohvatalo u eagraru.
U katastru kazu da nije uveden maticni broj vlasnika,za tu parcelu.
Sta raditi?
Oni nesto pominju da mora advokat,mara li preko advokata ili moze na drugi nacin da se resi to?
 
A jel to moze nekako da se resi imam parcelu od 1.5kj sto je obradjujem,ona se vodi na dve katastarske parcele i to sa zenom po pola i sad u eagraru mi se vode posebno moj deo posebno zenin deo i sad moram 4puta da unosim setvenu strukturu na tih 1.5kj to nije moglo nekako pametnije da se odradi?

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
Brale ako ti je lakše, ja imam njivu 20 ari koja je sastavljena iz 3 parcele koje dele 2 vlasnika, imam njivu 60 ari sastavljenu iz 9 parcela od kojih nijenda nije cela obradiva nego svaku moram da smanjujem zbog šume u koju je urasla u krug :)
 
U katastru kazu da nije uveden maticni broj vlasnika,za tu parcelu.
Sta raditi?
Oni nesto pominju da mora advokat,mara li preko advokata ili moze na drugi nacin da se resi to?
Nema potrebe za advokatom.
Zakažeš u katastru,poneseš izvod iz matične knjige rođenih na kome je zemlja.Podneseš zahtev,platiš neku taksu i za 2-3 nedelje umesto matičnog broja piše jmbg.
 
Nazad
Vrh