E-Agrar

Poštovani,
imamo više slučajeva da jedna parcela ima više vlasnika. Mi smo sa svakim ponaosob napravili ugovor i naveli u ugovoru koliki je udeo u ukupnoj parceli. Međutim, ovde čitam da se pravi jedan ugovor gde navode svi vlasnici pa me interesuje da li je greška ukoliko mi imamo ugovore ponaosob?
Nije nikakva greška ako imate sa svakim vlasnikom poseban ugovor.
 
Poštovani,
interesuje me ukoliko parcela koju uzimamo u zakup ima više klasa zemljišta a samim tim u e katastru stoji za jednu parcelu više stavki, da li u pdf formatu treba da dodam kao prilog samo prvu stavku ili sve?
Unapred hvala na odgovorima....
Bolje dodajte sve, to vam je minut dodatnog posla. Ja sam ubacivao sve i prihvatili su za tri dana.
 
Ako na jednoj parceli imamo vlasnika muz i zenu i napravljen je ugovor i sa zenom i sa muzom sve zajedno kad kacimo tu parcelu na Eagrar ciji JMBG upisemo jer ne moze oba JMBG da se unesu?
 
По мени, ту парцелу треба да додаш два пута, с тим што је површина која се обрађује у оба случаја половина. И онда додаш оба ЈМБГ-а.

Кажем, ово је моје мишљење, засновано на томе како су (нетачно) решавали случајеве сувласништва и заједничког власништа.

Obratite paznju ako unosite nove parcele. Obavezno dodelite i kulturu, inace ce te cekati na verifikaciju beskonacno.
Objasnjenje je krajnje nebulozno, ali to nije ni bitno. Bitno je da odmah dodelite i kulturu parceli na celoj povrsini.

Одакле ова информација?
 
Zapravo sad se setih to sam video kod prijatelja na e-agraru kada sam mu nesto ubacivao. Jedna parcela je ubacena 2 puta. Na primer parcela broj 5555 ukupna povrsina 2 hektara. Ako muz i zena imaju po pola upisujes.

5555 jmbg muzev 21321312424 povrsina koja se obradjuje 1 hektar.

Isto tako za zenu.
 
Ako na jednoj parceli imamo vlasnika muz i zenu i napravljen je ugovor i sa zenom i sa muzom sve zajedno kad kacimo tu parcelu na Eagrar ciji JMBG upisemo jer ne moze oba JMBG da se unesu?
Mi smo imali takav slucaj, pravili smo ugovor posebno i sa muzom i sa zenom, parcele koje se vode samo na muza su prosle kroz par dana, a ove zajednicke sam cekap 10ak dana da odobre. upisivao sam ih pola parcele na zenu, a pola na muza.
 
Imam dve manje parcele jedna pored druge,vlasnici zena i ja i sad u eagraru se mi vode kao cetri(zenin deo) posebno moj

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Ako na jednoj parceli imamo vlasnika muz i zenu i napravljen je ugovor i sa zenom i sa muzom sve zajedno kad kacimo tu parcelu na Eagrar ciji JMBG upisemo jer ne moze oba JMBG da se unesu?
Imam takvih nekoliko, može na jednom ugovoru da se odradi, ali za svako lice je naveden njegov/njen deo parcele i unosite parcelu 2 puta u E agrar, jednom sa jednim JMBG drugi put sa drugim JMBG.
 
POZDRAV.Sta treba da se odkaci ,kad se prijavljuje za podsticaj po hektaru//?sta im je ono za prikupljenje podataka ?ona 2 prva treba sigurno..
 
Na e katastru piše samo pravo plodouživanja ali ko je plodouživalac to mi ne možemo da vidimo a moramo da pravimo ugovor sa njim. I ?
 
POZDRAV.Sta treba da se odkaci ,kad se prijavljuje za podsticaj po hektaru//?sta im je ono za prikupljenje podataka ?ona 2 prva treba sigurno..
Štiklirate da izjavljujete da su navedeni podaci tačni. I ono što je već automatski štiklirano ostavite ( DA SAMI PRIKUPE PODATKE). I još štiklirate parcele koje prijavljujete (ako prijavljujete sve možete i jednim klikom "uključi sve")
 
Napravi ugovor sa vlasnikom u kom će pisati da se i plodouživalac slaže sa sadržajem ugovora, naravno sa svim generalijama i vlasnika i plodouživaoca, i sa potpisima istih...
 
Ubrzo će i to biti jasno. Danas idem da sipam manju količinu goriva na NIS pumpi, daću karticu bez zahtevanja da se ukuca moj BPG. Ako mi se za dva dana ne pojavi račun na E-Agraru, znači da nije automatski sve uvezano, ako se pojavi račun, onda su nas uhvatili za ja.a.
Praksa će sve reći, da ne lupamo glavu bez potrebe. Danas po podne sipam gorivo i u sredu ću javiti kakva je situacija.
Evo i odgovora:
1. Prva dva sipanja goriva u januaru sam prijavio sa JMBG, sutradan se pojavili u E-Agraru, podneo zahtev za refakciju, prihvaćeno i stiglo u E-sanduče dva rešenja.
2 .U februau sipao i prijavio BPG, pojavio se račun u E-Agrar, podneo zahtev i prihvaćen, čekam da stigne rešenje.
3. U popnedeljak sipao gorivo, nisam prijavio BPG, nema računa u E-Agraru, verovatno ga neće ni biti.
4. Pošto sipam manje količine, više neću za svako sipanje prijavljivati zahtev za refakciju, već kad se nakupi veća količina. Ubiše me sa tim rešenjima koja mi stižu po tri puta za jedan te isti račun. Moraću uskoro tražiti veće sanduče - bar neki ormar.
5. Ostaje samo pitanje da li se i posle popunjene kvote goriva za refakciju može koristiti kartica sa 179 dinara ili ne. Mislim da će ona moći.
 
Obratite paznju ako unosite nove parcele. Obavezno dodelite i kulturu, inace ce te cekati na verifikaciju beskonacno.
Objasnjenje je krajnje nebulozno, ali to nije ni bitno. Bitno je da odmah dodelite i kulturu parceli na celoj povrsini.
Zahvaljujem za infomaciju... Ja sam ubacio 5 parcela-zakup. Reku necu ništa ubacivati od kultre dok ne verifikuju.
A obnova gazdinstva jel ima neke veze sa tim? Mogu li da obnovim ili cekam da verifikuju?
Ako obnovim hoću li moći još da ubacim parcele? Imam brata u inostranstvu pa ako dodje do 29feb onda cu i sa njim da napravim ugovor za još dve parcele.
 
Nazad
Vrh