E-Agrar

Јеси ли покушао да убациш те парцеле али на другачији начин: са изјавама наследника у твоју корист, ако ниси ти једини наследник.

Како би гласиле те изјаве, не знам...али наследници су држаоци и имају одређена права и пре стицања фактичког власништва.


ПС

Погледај закон о наслеђивању и закон о својинскоправним односима...или лепо одеш код адвоката па нека он објасни да ли можеш (и на који начин) пуноправно користити те обрадиве површине пре коначног исхода оставинске.
Hvala ti na info,probaću direktno ma gazdinstvo gde ue naslednik član.
 
Hvala ti na info,probaću direktno ma gazdinstvo gde ue naslednik član.

Води рачуна да може бити више наследника. Било је речи на форуму о томе. Сматра се да имају подједнаки део (ако није другачије решено на неки начин).

У том случају су они практично сувласници и да је можда потребна је сагласност.


ПС

Надам се да си разумео шта сам хтео рећи: оставиочеви наследници су оставиочеви потомци и брачни друг...итд
 
Cak iako su njive vec u e agraru?
Ako su parcele već ubačene (Obnavljate ugovor o zakupu dovoljno je samo da priložite nov overen ugovor i to je to >Pošto već imate ubačeno sve sa eKatastar<).

💬 Kliknete na neku određenu parcelu, zatim kliknete Prilozi i tu možete da vidite šta je sve dodato od dokumenata.

Postoji i ono:

Prijava obrade zemljišta po drugom osnovu

(Prijavite obradu zemljišta koje niste mogli da upišete u RPG po nekom od četiri zakonska osnova.):

Prijava obrađivanja zemljišta bez pisanog ugovora o zakupu

Prijava obrađivanja zemljišta iz komasacije, bez rešenja o raspodeli komasacione mase

Prijava obrađivanja državnog zemljišta bez ugovora

💬 Kada vam verifikuju takve parcele (I u međuvremenu ste dobili gore navedeno ubacite potrebne dokumente).
 
Parcele su bile ubacene kod drugog u gazdinstvo,sad se menja zakupac.
Taj prvi zakupac mara osloboditi (Obrisati) te parcele sa njegovog eRPG da možete vi da ubacite u vaš eRPG i onda morate da dodate ponovo kada budete ubacivali te iste parcele u vaš eRPG (JMBG od vlasnika parcela, Overen Ugovor i podatke o parceli sa eKatastar).
 
Da li mora biti overen ugovor o zakupu zemlje kod notara? Drug mi kaze da je cuo da od ove godine kao mora, ja sam jesenas ubacio bez overe i prosao mi
 
Da li mora biti overen ugovor o zakupu zemlje kod notara? Drug mi kaze da je cuo da od ove godine kao mora, ja sam jesenas ubacio bez overe i prosao mi
Mora biti overen....
Pre sat vremena je izašlo negde i ti ugovori što su do sada prošli bez overe.... To je samo prelazno rešenje bilo.... I da će po isteku 2 godine morati da budi overeni da ni nastavili da važe....
 
Ne treba da praviš nov ugovor ako ti je njiva prihvaćena u E agraru.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
A kako je sa drzavnom zemljom?? Prosle godine je prihvacena, ali nije bilo subvencija.Da li treba sad ponoviti??
 
jel postoji mogucnost uzimanja zemlje u zakup na kojima je pasivni status tog gazdinstva,jel bi imao subvencije?
 
Da je sve normalno ne bi bilo mogucnosti nikako jer nema druge logike, ali ko ce ih znati na kraju krajeva! Ne znam tacan odgovor ali sam 99% siguran da nije moguce.
 
Imam par pitanja...
1) Da li nosilac poljoprivrednog gazdinstva u svom gazdinstvu može imati registrovano npr 2ha zemlje a ostatak (npr 10ha) da izda u arendu tj da li može zakupoprimac da je unese u svoje gazdinstvo (ima overen ugovor kod notara) a da bilo ko od njih dvojice ne bude bačen u pasivni?
2) Koliko dugo važi ugovor napravljen i overen kod notara koji nije unešen u E agrar?
3) Šta raditi u slučaju kada se deo njive vodi kao šuma, močvara, salaš i slično neobradivo a ustvari ništa od toga ne postoji i sve je obradivo? Da li se može uzeti subvencija na tu površinu a da te ne bace u pasivni ili treba izvršiti prenamenu zemljišta ili nešto treće?
4) A imam i obrnutih slučajeva od prethodnog. Deo njive se vodi kao obradivo a u stvarnosti je šuma, deo dvorišta, salaš... Da li se može izmeriti obradiva površina preko geosrbije a zatim taj podatak uneti u E agrar? Npr 5000m2 je ukupna površina (automatski unešena u E agrar), a ja ispod upišem da je obradivo npr 4000m2? Da li je to dovoljno dobro?
 
Nazad
Vrh