E-Agrar

Носилац газдинства да ли му треба овера уговора код нотара за обнову , ако је земља у власништву родитеља који су чланови истог тог газдинства.,на различитој адреси отац и син пријављени? Прошле године све парцеле пријављене прошле
 
Poslednja izmena:
@ratatatui А кад су постали чланови домаћинства, да ли су тада били на истој адреси као носилац? У Правилнику јасно пише да мора на истој адреси:

У случају уписа породичног пољопривредног газдинства, у Регистар се уписује физичко лице − пољопривредник који је носилац породичног пољопривредног газдинстава, a могу се уписати и чланови породичног пољопривредног газдинства.

Члан породичног пољопривредног домаћинства јесте пунолетни члан истог домаћинства, односно физичко лице које је пријављено на истој адреси пребивалишта као и носилац породичног пољопривредног газдинства, које се стално или повремено бави радом на газдинству и који се уписује у Регистар као члан породичног пољопривредног газдинства на основу изјаве да је члан породичног пољопривредног газдинства, односно малолетни члан истог домаћинства на основу изјаве родитеља, односно законског старатеља.

Можда су ти чланови раније били на истој адреси па су тако пријављени у газдинство, и пошто се и даље воде као чланови парцеле су прошле.
 
@ratatatui А кад су постали чланови домаћинства, да ли су тада били на истој адреси као носилац? У Правилнику јасно пише да мора на истој адреси:



Можда су ти чланови раније били на истој адреси па су тако пријављени у газдинство, и пошто се и даље воде као чланови парцеле су прошле.
Да били су на истој адреси од ове године су на другим адресама
 
Poslednja izmena:
Baš sam hteo da pitam, kako su članovi jednog gazdinstva ako nisu na isroj adresi?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Били су на исто адреси кад је газдинство регистровано од ове године су на различитим
 
Poslednja izmena:
Baba je kod mog brata u gazdinstvo kao clan, babina zemlja je bila kod njenog sina u registru pod ugovorom, kada je istekao ugovor automatski se parcele pojavile kod brata u eAgraru, brat i baba nisu na istoj adresi.
 
Што значи ако су ту видљиве код буразера да може да их пријави и обнови без поновног прављења уговора или баш и неће моћи да прођу тако?!? Да ли је пробао да уради обнову?
 
Baba je kod mog brata u gazdinstvo kao clan, babina zemlja je bila kod njenog sina u registru pod ugovorom, kada je istekao ugovor automatski se parcele pojavile kod brata u eAgraru, brat i baba nisu na istoj adresi.

То је право коришћења по уговору. А када уговор истекне мислим да се примењује Закон о облигационим односима.

То значи, да када по протоку времена на које је закључен уговор, закупац настави да користи предмет закупа, а закуподавац се томе не противи , сматра се да је закључен нови уговор о закупу неодређеног трајања под истим условима као и претходни (Прећутно обнављање закупа).

Погледај у Закону о облигационим односима...
 
Што значи ако су ту видљиве код буразера да може да их пријави и обнови без поновног прављења уговора или баш и неће моћи да прођу тако?!? Да ли је пробао да уради обнову?
A prosle su tako prosle god. od kad je eAgrar, bez ugovora dovoljno da je clan gazinstva, opet napominjem da nisu na istoj adresi clan i nosioc.
Niste razumeli, bila joj zemlja kod sina dok je imala sa njim ugovor, kada je prestao da vazi automatski je zemlja presla kod unuka gde je clan. Valjda vam sad jasno kako funkcionise.
 
Da li postoji nacin da covek koji zivi u Australiji, a ovde izdaje zemlju, da deponuje potpis za ugovor o zakupu??
Ja radim takvu zemlju .Pre Eagrara poslao sam poštom blanko ugovor koji je on overio u konzulatu i vratio meni jednostrano potpisan a ja sam kod notara overio svoj potpis.Taj ugovor ističe sledeće godine i biće zanimlivo on jer nema ni lk ni rodbinu u Srbiji jer je bio izbeglica i tako i otišao u Australiju.Ovlašćenje da neko potpiše ugovor je ozbiljna stvar.
 
То је право коришћења по уговору. А када уговор истекне мислим да се примењује Закон о облигационим односима.

То значи, да када по протоку времена на које је закључен уговор, закупац настави да користи предмет закупа, а закуподавац се томе не противи , сматра се да је закључен нови уговор о закупу неодређеног трајања под истим условима као и претходни (Прећутно обнављање закупа).

Погледај у Закону о облигационим односима...
Ja sam imao 10 g ugovor sa komšijom Istekao je 31.10.23.
Parcele još uvek stoje na mom gazdinstvu,niko drugi ih ne potražuje,on nema registrovano gazdinstvo.Trenutno je u SAD i nije u mogućnosti da napravimo novi ugovor.
Ako sam te dobro razumeo ti smatraš da ću taj ugovor biti prećutno produžen?
 
Да ли је неко обновио газдинство унео измене о биљној структури и да ли може да уђе у еподстицаје?
 
Ja sam imao 10 g ugovor sa komšijom Istekao je 31.10.23.
Parcele još uvek stoje na mom gazdinstvu,niko drugi ih ne potražuje,on nema registrovano gazdinstvo.Trenutno je u SAD i nije u mogućnosti da napravimo novi ugovor.
Ako sam te dobro razumeo ti smatraš da ću taj ugovor biti prećutno produžen?

Не сматрам ја ништа него сматрам да овде разговарамо а из сваког разговора се може доћи до некаквог решења.

Кажем, погледај Закон о облигационим односима где пише Прећутно обнавање закупа.

ПС

Колико сам ја разумео, оверавају се потписи уговарача код нотара а не садржина уговора. А уговоре обрађује тај закон.

https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_obligacionim_odnosima.html

PRESTANAK ZAKUPA

Prećutno obnavljanje zakupa

Član 596

Већ у следећем члану имаш о отказу уговора који је лакши код уговора са неодређеним роком (бар сам ја тако разумео). Ако неко има боље објашњење нека напише.
 
Nazad
Vrh