E-Agrar

Не сматрам ја ништа него сматрам да овде разговарамо а из сваког разговора се може доћи до некаквог решења.

Кажем, погледај Закон о облигационим односима где пише Прећутно обнавање закупа.

ПС

Колико сам ја разумео, оверавају се потписи уговарача код нотара а не садржина уговора. А уговоре обрађује тај закон.

https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_obligacionim_odnosima.html

PRESTANAK ZAKUPA

Prećutno obnavljanje zakupa

Član 596

Већ у следећем члану имаш о отказу уговора који је лакши код уговора са неодређеним роком (бар сам ја тако разумео). Ако неко има боље објашњење нека напише.
Ja znam da kada nisam produžio/obnovio uvovor o zakupu ranije, po isteku ugovora automatski su mi te parcele bile obrisane iz gazdinstva. Niko ništa nije prećutkivao.......

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ako se sad ubacuje nova zemlja kupljena npr i zemlja u zakupu ,jel se dobijaju subvencije ove godine ?.
Nigde još nije zvanično naznačeno da li se dobija subvencije za nove parcele ove godine ili sledeće, zvao sam i 0800 106 107 ni oni još nemaju takve informacije.

💬 Tako da je moguće da će se dobiti subvencije i na nove parcele koje su ubačene ove godine.

Pozovite i vi možda se nešto promenilo od kada sam ih zvao.
 
Ja znam da kada nisam produžio/obnovio uvovor o zakupu ranije, po isteku ugovora automatski su mi te parcele bile obrisane iz gazdinstva. Niko ništa nije prećutkivao.......

Е-аграр ради по правилнику. Тамо сам видео да се користи и датум истека уговора (у неком летимичном прегледу). То што је у закону о облигационим односима може бити само основ продужења истог уговора. А на теби је да ли ћеш поново убацити те парцеле.

Значи, ако не убацује аутоматски, пријавиш их поново...

Е-аграр и закон о облигационим односима су различите ствари. Осим ако они у Е-аграру не сматрају да је тај закон меродаван.



ПС

@dragan.kovacev је тако написао поруку да је изгледало да су аутоматски пребацили парцеле по истеку закупа (касније је мало другачије и јасније написао). Зато сам навео закон који би објаснио да је тако могуће, ако се десило...али Е-аграр ради по правилнику (можда баш не увек и по законима) и решавају на свој начин.
 
Интересује ме једна ствар да ли може прво да се уради обнова газдинства са таквим затеченим стањем а после да се уносе измене парцела под закупнином и унос нових сетвених структура
 
juce sam uneo izmene o biljnoj strukturi i posle toga usao u epodsticaje.
прво сам обновио газдинство па сам после изменио биљну структуру не знам да ли због тога не могу да уђем у еподстицаје отвара ми празну страницу
 
Вероватно још није ажурирана верзија за субвенције зато и не реагује на еподстицаје,мада видим да су захтеви за нафту и рефакцију откључани
 
Probao veceras da udjem, nece da mi ocita uopste kad unesem mejl samo vrtii, da se nekome to desavalo?

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 
Ja znam da kada nisam produžio/obnovio uvovor o zakupu ranije, po isteku ugovora automatski su mi te parcele bile obrisane iz gazdinstva. Niko ništa nije prećutkivao.......

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Da li taj vlasnik zemlje ima kojim slučajem otvoreno gazdinstvo?
Meni su recimo automatski brisali parcele koje čekaju ostavinsku a hodile se do uvođenja E-agrara na vlasništvo,deda je bio član mog gazdinstva.Ove od komšije u SAD-u, isteko ugovor stoje još uvek.
 
прво сам обновио газдинство па сам после изменио биљну структуру не знам да ли због тога не могу да уђем у еподстицаје отвара ми празну страницу
Probao veceras da udjem, nece da mi ocita uopste kad unesem mejl samo vrtii, da se nekome to desavalo?

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Sigurno je u pitanju Serverska greška (Proradiće to kako treba::super::::prica::)


502 Bad Gateway


nginx/1.18.0 (Ubuntu)

epodsticaji.eagrar.gov.rs


Failure loading menu
 
...
Meni su recimo automatski brisali parcele koje čekaju ostavinsku a hodile se do uvođenja E-agrara na vlasništvo,deda je bio član mog gazdinstva...

Јеси ли покушао да убациш те парцеле али на другачији начин: са изјавама наследника у твоју корист, ако ниси ти једини наследник.

Како би гласиле те изјаве, не знам...али наследници су држаоци и имају одређена права и пре стицања фактичког власништва.


ПС

Погледај закон о наслеђивању и закон о својинскоправним односима...или лепо одеш код адвоката па нека он објасни да ли можеш (и на који начин) пуноправно користити те обрадиве површине пре коначног исхода оставинске.
 
Nazad
Vrh