E-Agrar

Чувајте се тога „прошло је а шта ако у некој контроли „не прође“ па те баце у пасиван статус или још нешто горе.
Pa ne znam zasto bi bio problem,imam vazeci ugovoro potpisan parcelu obradjujem,ako se ispostavi problem odemo overimo i resen problem.

A prijavio sam i jednu parcelu po onom drugom osnovu bez ugovora... sa njom se jos uvek nista ne desava.
 
Valjda je ok ovde pitati.
Gde su podaci tacniji po vama ,sajt UPZ ili GeoSrbija ?.Jer na jednom sajtu se parcele vode kao pasnjaci a na drugom sajtu kao njive ....
 
Jel se posle svakog unošenja podataka za neki račun, ide na "zahtev za refakciju" ili kad se skupe svi ačuni pa onda objedinjen jedan konačni klik na zahtev ?
 
GeoSrbija ti daje uvid u oblik parcele,mesto, puteve...( mada ima i boj parcele ali nije merodavno). Katastar je jedini merodavan za tačnost parcele i lista nepoketnosti, kao i vlasništva, čak i da li ima nekog tereta na toj parceli, mada ne tako detaljno kao sam izvod koji sad izdaju advokati i geometri.
 
Jedno mi nije jasno. Da li podnosis zahtev za refakciju kada kupis neku kolicinu dizela ili kada ispunis kvotu od 100 litara po nekoj parceli??
Imas mogucnost da podneses zahtev za refakciju i sa 15 litara po hektaru. A maksimalno 100 litara.

Racune nema potrebe da cuvate niti da ih uslikate niti da prepisujete u eagrar. Ako kupite danas gorivo, taj racun se sutradan prikazuje u vasem eagraru. Znaci svi podaci racuna su vec tamo.
A onda taj racun koristis tako sto rasporedjujes gorivo u litrima. Znaci mozes na jednom racunu od 150 litara primera radi da rasporedis na 5 parcela.

Jedino mi nije jasna ta ludost da mozes u toku godine neograniceno puta da podnosis zahtev za refakciju. Znaci bukvalno danas za jednu parcelu ako zelis mozes podneti zahtev.
Do sada je podneto 75 zahteva na teritoriji Srbije.
 
Imas mogucnost da podneses zahtev za refakciju i sa 15 litara po hektaru. A maksimalno 100 litara.

Racune nema potrebe da cuvate niti da ih uslikate niti da prepisujete u eagrar. Ako kupite danas gorivo, taj racun se sutradan prikazuje u vasem eagraru. Znaci svi podaci racuna su vec tamo.
Da li se ovo odnosi na racune na kojima je naveden JMBG ILI BPG?
 
Da li se ovo odnosi na racune na kojima je naveden JMBG ILI BPG?
JMBG funkcionise samo u mesecu januaru, tj od 1.1.2024.-31.1.2024. dok ne profunkcionise sistem sa BPG.

Члан 12.​

Изузетно од одредаба члана 3. став 1. тачка 3) подтач. (1) и (2) овог правилника, фискални рачун не мора да садржи посебну идентификациону ознаку која указује да је у питању регистровано пољопривредно газдинство у складу са прописима којима се уређује фискализација, а у том случају се уместо БПГ на фискалним рачунима уноси ЈМБГ, у периоду почев од 1. јануара 2024. године закључно са 31. јануаром 2024. године.
 
Imas mogucnost da podneses zahtev za refakciju i sa 15 litara po hektaru. A maksimalno 100 litara.

Racune nema potrebe da cuvate niti da ih uslikate niti da prepisujete u eagrar. Ako kupite danas gorivo, taj racun se sutradan prikazuje u vasem eagraru. Znaci svi podaci racuna su vec tamo.
A onda taj racun koristis tako sto rasporedjujes gorivo u litrima. Znaci mozes na jednom racunu od 150 litara primera radi da rasporedis na 5 parcela.

Jedino mi nije jasna ta ludost da mozes u toku godine neograniceno puta da podnosis zahtev za refakciju. Znaci bukvalno danas za jednu parcelu ako zelis mozes podneti zahtev.
Do sada je podneto 75 zahteva na teritoriji Srbije.
Ubi me ako mi je jasno ipak ti hvala za trud. Konacnih 100 litara po ha u ovoj godini ce se ostvariti tek posle jesenjeg oranja, sta ako kupim gorivo u prolece i lagerujenm ga kuci??
 
Pa to je i meni ludost.
Ti teoretski mozes kupiti svu potrebnu kolicinu, racuni ce se pojaviti sutradan a onda podneses zahtev za 100 litara za sve tvoje parcele. A gorivo lagerujes.
Tek kada kupis gorivo, tek onda imas racun prikazan u eagraru. I koristis tu litrazu za tvoje parcele i odmah podneses zahtev a gorivo lagerujes i koristis u toku cele godine.
 
Nazad
Vrh