E-Agrar

E to .
A treba li tamo ići sa popunjenim obrazcem UGOVOR O DAVANJU POLJOPRIVREDNOG ZEMLJIŠTA NA KORIŠĆENJE BEZ NAKNADE ili notari tamo daju neki drugi ugovor?
Nisam našao obrazac sa naknadom mada bi u mom slučaju trebao.
 
Ja kada sam pitao u Upravi za agrar rekli su mi da mogu slobodno da se prijavljuju nove parcele i da nema rokova. Isto tako su rekli da se moze ubaciti i parcela bez Ugovora (ima poseban deo u Eagraru) ali za takvu parcelu ce malo da potraje dok je ne isplate. Treba cuvati racune od semena, nafte, hemije i djubriva i onda to lepo njima dokumentovati kad posalju inspekciju radi provere. Ne bi bilo lose da se tada ima i nekoliko svedoka. A moze i sam vlasnik parcele da potvrdi da je dao zemlju u zakup ali da iz nekih njemu znanih razloga nije hteo da to overi Ugovorom.
 
Nema zvanicno nista, al neovereni ugovori vise ne prolaze validaciju. Moraju samo overeni kod notara.

А шта је за тебе званично?

На основу чега уписујеш газдинство у регистар? Када знаш чиме се уређује (регулише) упис газдинства у регистар онда знаш и да ли је званично. А има званично...
 
Ja ljude da maltreriram I vodim ih kod notara neću.Ako u 21 veku država ne može da proveri dal sam ja lopov ili seljak,onda se odričem svih subvencija koje bi trebao da dobijem po ugovoru o zakupu.Ni dosad subvencije nisu bile stavka u mojoj proizvodnji,a malo je i ponižavajuće.
 
Da me ne shvatis pogersno ali na takav nacin izlaze ka nama da im bas ovakve kao ti i treba.
Vidis, ja sasvim drugacije mislim, ako oni koce i stavljaju svakakve prepreke samo da nas odvrate od tih davanja onda ja idem iz inata na svaki moguci legalan nacin da uzvratim i da koristim maksimalno od svega toga.
 
Poslednja izmena:
Kako bre ne razumeš ?
Jasno je ko dobar dan da im je cilj da što više iskomplikuju sve oko registracije gazdinstava i podnošenja zahteva za subvencije...
Ti iz protesta i uvređenosti nećeš subvencije na ovakav način, a znaš li ti koliko ljudi neće moći iz razloga što je sve ovo "previše" za njihov angažman oko svega ?
Vreme, digitalna pismenost, strah od novog , nerazumevanje materije i načina , uslova i slično ?
 
Da me ne shvatis pogersno ali na takav nacin izlaze ka nama da im bas ovakve kao ti i treba.
Vidis, ja sasvim drugacije mislim, ako oni koce i stavljaju svakakve prepreke samo da nas odvrate od tih davanja onda ja idem iz inata na svaki moguci legalan nacin da uzvratim i da koristim maksimalno od svega toga.
Ma prijatelju kogaa da naterass da ide kod notara da ti potpisuje zemlju u zakup???,necee da se cimaju ljudiii !!A ZA BABE I DEDE DA NE PRICAM DA SE PLASE POTPISA KOD NOTARA KAO DJAVO OD KRSSTA.
Ustvari mozda bi i hteli ali da im dass odmah BARR pola para na ruke ,I TOO NE POLA OD 16 HILJADA NEGO POLA OD 35 HILJADA ,JER ONI CULI DA SU SUBVENCIJE 35 HILJADA...
Napravi ugovor,odvezi vlasnike zemlje i dovezi, plati kod notara i plati pola para na ruke odmah ,a ti se posle jebi i juri sa drzavom oko racuna za seme i da li ce da ti isplate 35 hiljada koje su obecane odnosno GOLUB NA GRANI.
 
Poslednja izmena:
Ma neću bre da se ponižavam,ne kupujem ja kola ili stan,”zemlja u zakup “na godinu dve,tri,pa banka me nije ovolko ponižavala kad sam kupovao nov traktor i nova kola
 
Nema dzabe ni za babe... Mora se malo cimati nema para na tacni...Sa ovim jednim sam se 3 puta sastajao da bih sklopili pravi ugovor i bili kod notara sat vremena i jos par slicnih primera sam imao...
 
Overavao sam ugovore u sudu,njive po 50 ari,ali tad nije bilo e agrara,programa za proveru da li tu zemlju neko drugi radi,provere preko satelita,provere preko računa domaćinstva.Radim oko 20 ha u zakupu,znači ja treba 40 ljudi da vodim kod notara,verujem da bi svi pristali da idu,i onako su mi potpisali ugovore i stavili svoj matični broj,ali mene sramota da maltretiram poštene ljude u 21veku
 
E to .
A treba li tamo ići sa popunjenim obrazcem UGOVOR O DAVANJU POLJOPRIVREDNOG ZEMLJIŠTA NA KORIŠĆENJE BEZ NAKNADE ili notari tamo daju neki drugi ugovor?
Nisam našao obrazac sa naknadom mada bi u mom slučaju trebao.
Kod notara odlazis sa gotovim ugovorima. Oni samo overavaju potpise, a ugovori su tvoji(nasi).
 
Dali neko zna slučajno,mora gotovinski račun za seme,veštak.. ili može i otpremnica,predračun?Ako se uzima na odloženo plaćanje!
 
Ja bi tu još dodao:
Preispitati one koji imaju prijavljenu zemlju a nisu dostavili račune.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Racuni za gorivo oko desetak komada malo rasitnjeno pokusao da ubacim nece nesto, na svakom fiskalnom ima broj gazdinstva upisan, dobio sam uz svaki fiskalni racun i onaj veliki papir gde je sve detaljno upisano. Da li slikam i ubacujem samo sliku fiskalnog ili oba i fiskalnog i taj papir?
Broj fiskalnog racuna jel to dole na fiskalnom gde pise brojc racuna?
 
Poslednja izmena:
Kako to stigli računi, gde se to poručuje? Zar ne dobiješ račun na pumpi neposredno kad kupiš gorivo?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh