E-Agrar

Причао сам са ветеринаром да ми избрише те овце пошто их више нема, а он каже како ћу онда прећи у пасиван статус 😡. Не контам ништа. Купио сам их 4 на сточној пијаци пре 20 година и све ове године продавао јагњад и понеку овцу на кућном прагу купцима (никад нисам возио на пијаце). Бројно стање је варирало 10-30 плус јагњићи и никад ветеринар није правио питања. Сад кад треба да обновим РПГ преко ове апликације пише да уредим бројно стање у сарадњи са ветеринаром, а он свира џукцу
ako imas zemlju prijavljenu na gazdinstvu a ne samo zivotinje ne ides u pasivu ako brises zivorinje sa gazdinstva
 
Pre neki dan su bile kod Uroša neke knjigovođe i pričala je jedna kako ako uđeš u pasivu nema mogućnosti da te vrate u aktivan status.
To nije istina .
Ja sam zbog greške bankara od 420 din bio ubačen u pasivan status,kontaktirao sam UAP i za par sati sam dobio odgovor i instrukcije(za pohvalu).
Sve sam uradio, izmirio dug ,zvao banku da pošalju neki fajl u UAP i za par dana sam opet postao aktivan.
 
Pre neki dan su bile kod Uroša neke knjigovođe i pričala je jedna kako ako uđeš u pasivu nema mogućnosti da te vrate u aktivan status.
To nije istina .
Ja sam zbog greške bankara od 420 din bio ubačen u pasivan status,kontaktirao sam UAP i za par sati sam dobio odgovor i instrukcije(za pohvalu).
Sve sam uradio, izmirio dug ,zvao banku da pošalju neki fajl u UAP i za par dana sam opet postao aktivan.

Мислим да ниси у праву када говориш о тој емисији код Уроша. Те госпође су говориле о проблемима књиговодстав и о томе да закон не прати дешавања.

Случај који си ти имао је јасан у правилнику. Ако си убачен у пасиван статус због неке исплате доспеле рате кредита и слично, пасиван статус траје до отклањања разлога (члан 28 Правилника став 1/2).
 
U pravu si ,samo je jedna rekla da nema mogoćnusti kad vas ubace u pasivu da postanete aktivni.
Možda ja nisam dobro protumačio ali reko d apodelim iskustvo.
 
Nigde ne piše do kog datuma treba da se ubace nove parcele da bi imao pravo na subvencije u ovoj godini.Ja sam u petak dodao još 8 parcele,još su na odobrenju to jest nisu još pregledali.
 
Da li je sigurno to sa overom ugovora ,da li je nekome to odgovoreno ili se još ne zna sa sigurnošću ?!
stricu sam ubacio parcele bez overe,pojavilo se da su na proveri i posto sam radio nesto na racunaru a nisam se izlogovao sa njegovog naloga,posle 15 min kada sam opet usao na njegov nalog vec su postavili crveni trougao i poruku sta treba ispraviti.I glasila je overiti ugovor kod notara.Ali je zato sada na proveri 13 dana posle unete trazene promene.
 
Da li parcele ubacene sada u gazdinstvo imaju pravo na subvencije u ovoj godini.
Imao sam vremena da pozovem 0800 106 107 i odgovorili su mi isto kao što je napisao @robert86 (Što je i logično sve dok nema neko zvanično saopštenje na eagrar.gov.rs ili na minpolj.gov.rs to je to.
Nigde ne piše do kog datuma treba da se ubace nove parcele da bi imao pravo na subvencije u ovoj godini.Ja sam u petak dodao još 8 parcele,još su na odobrenju to jest nisu još pregledali.
 
Nisam baš marljivo pratio na času ali čini mi se da niko nije dao 100% proverenu informaciju oko overe,možda grešim...
 
Nazad
Vrh