E-Agrar

Postoji mogucnost na E agrar

" Пријава обраде земљишта по другом основу "

• Пријава обрађивања земљишта без писаног уговора о закупу

Jel zna neko o cemu se radi?
 
Postoji mogucnost na E agrar

" Пријава обраде земљишта по другом основу "

• Пријава обрађивања земљишта без писаног уговора о закупу

Jel zna neko o cemu se radi?
Zamisljeno je da ti ubacis podstke o toj parceli koju obradjujes.
Kada popunis sve trazeno, sistem ti javi da si uspeno ubacio parcelu. Tu parcelu ne vidis medju svojim parcelama.
Samo si dao signal da inspektori provere da li se ta parcela obradjuje i da li je vec zauzeta kod nekog. Kada ustanove da je sve ok, doda se ta parcela na tvoj eagrar. Ovo mi je receno u ministsrstvu.

E sad dzabe mi da otvaramo rasprsvu kako ce ovo teze da ide. Ovako je zamisljeno.
Video sam ovo pitanje i na dobroj zemlji, ali kada sam procitao komentare, tj lupetanja i kuknjavu, shvatio sam da je beskorisno tamo pisati.
 
Ako parcela nije u nekom gazdistvu znaci da je slobodna. To se moze videti na E-agraru. Sta ce inspektor?? Jedino ako prijavis parcelu koja je u nekom gazdinstvu, a ti je radis u zakupu, a nece da ti daju subvencije. Tu ce nastati vrzino kolo.
 
Ja sam tako prijavio pola njive koji nije preveden a ta baba umrla u Americi, a za drugu polovinu njive imam ugovor sa vlasnikom.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Da li se zna čime će se dokazivati da se neka parcela obrađuje, a ako se ona prijavi u biljnoj strukturi (pošto ima opcija) a nema se Ugovor o zakupu? Jednostavno neće vlasnik da se zeza oko potrpisivanja kod notara.
 
Zamisljeno je da ti ubacis podstke o toj parceli koju obradjujes.
Kada popunis sve trazeno, sistem ti javi da si uspeno ubacio parcelu. Tu parcelu ne vidis medju svojim parcelama.
Samo si dao signal da inspektori provere da li se ta parcela obradjuje i da li je vec zauzeta kod nekog. Kada ustanove da je sve ok, doda se ta parcela na tvoj eagrar. Ovo mi je receno u ministsrstvu.

E sad dzabe mi da otvaramo rasprsvu kako ce ovo teze da ide. Ovako je zamisljeno.
Video sam ovo pitanje i na dobroj zemlji, ali kada sam procitao komentare, tj lupetanja i kuknjavu, shvatio sam da je beskorisno tamo pisati.
Ne znam dal da probam tako da ubacim jednu parcelu koju sam u ugovoru pogresno upisao KO. Naravno na E agrar sam upisao KO ispravno ali nisu je jos prihvatili stoji "zuto" a ostale su prihvacene.
Da,tamo sam i ja isto video 😃
 
DAli mora da se navede u ugovoru da je u zakupu bez naknade?Ja nisam ni cenu stavio ni da je bez naknade.Sve sam ugovore radio na 10 god.Vidim da ovde dosta vas spominje da bez naknade
 
Pa ako je bez naknade onda tako naznačiš. U suprotnom moraš napisati cenu i na tu cenu državi platiti porez....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Па постоји Правилник о упису у Регистар пољопривредних газдинстава, промени података и обнови регистрације, електронском поступању, као и о условима за пасиван статус пољопривредног газдинства. У члану 23. се говори о обнови. Нема ту нешто да се мења, нова година и може да крене обнова. Тако сада функционише са еАграром.
 
Ja ću još malo da pričekam. Taman se prijavi kad ono neka novina - začkoljica i onda problem oko ispravke...
 
Postoji mogucnost na E agrar

" Пријава обраде земљишта по другом основу "

• Пријава обрађивања земљишта без писаног уговора о закупу

Jel zna neko o cemu se radi?
Ja sam tako ubacio dosta parcela pre jedno 2 - 3 meseca ali se još uvek ništa ne dešava. Čuvam sve račune i svi koji znaju u selu će svedočiti da ja obrađujem te parcele kao što bi ja za njih svedočio ali nešto nisam optimista da će to država prihvatiti iako su dali tu opciju. Ne znam kako ali probaću da nagovorim vlasnike parcela da napravimo ugovor, ljudi su veoma teški po tom pitanju.
 
требао би ми савет ... На газдинству сам имао уписано 15 оваца (неуматичене) за које никад нисам добио било какве субвенције. Овог лета сам све продао и сад их нема. Међутим, у јесен је био ветеринар да вади крв и није имао ништа да ради. Сад отворим ерпг и гледам ове црвене иксиће, па се питам јел овако треба да буде тј. оће моћи да се обнови ? Било би добро да неко ко има уписану стоку у РПГ напише како је код њега, чисто да не бринем
 
Poslednja izmena:
Причао сам са ветеринаром да ми избрише те овце пошто их више нема, а он каже како ћу онда прећи у пасиван статус 😡. Не контам ништа. Купио сам их 4 на сточној пијаци пре 20 година и све ове године продавао јагњад и понеку овцу на кућном прагу купцима (никад нисам возио на пијаце). Бројно стање је варирало 10-30 плус јагњићи и никад ветеринар није правио питања. Сад кад треба да обновим РПГ преко ове апликације пише да уредим бројно стање у сарадњи са ветеринаром, а он свира џукцу
 
Nazad
Vrh