E-Agrar

To je program. Ne mozes ti da pises i brises sa fiskalnog nista sto nije u programu.
Nisi u pravu.... Kako onda upišu PIB na račun za kupce u Pdv sistemu....?
Radnik račun "pravi" tj.izdaje na računaru koji je spojen sa fiskalnom kasom.... I može da upiše apsulutno šta god hoće u prazna polja.... Pa tako i taj PIB (jmbg ili BPG za poljoprivredu kada jasno kažu šta će trebati) ili bilo šta drugo.... Može u to polje da ti upiše i "Pera Ložač" ako mu ti tako tražiš.....
 
Zasto si zurio, kad se jos nista 100% ne zna kako ce biti.
💬 Ako ste mislili ovo za Obnovu gazdinstva

Plaši se čovek kao i svi mi da ne odemo u Pasivni status, poslao sam mail sa pitanjem pa ako kroz par dana (Tačnije posle Božića) ne odgovore ne ostaje nam ništa drugo nego da zovemo 0800 106 107 ili da pitamo PSSS da li oni imaju neke informacije.
 
Za račune od goriva nema opcija da se slikaju nego se ručno kuca broj računa i pib dobavljača?


Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Ja malo pre bio na nisovoj pumpi u šajkašu,kažu još nemaju u programu tu opciju da upišu BPG,samo JMBG mogu da upišu.Bio sam usput i kod notara,da vidim radno vreme da nekako uklopim sa ljudima da overim ugovore.Kaže gospodja da svaki dan puno njih overavaju ugovore i da još nije odredjeno do kog datuma može da se dodaju parcele.Ja ću sutra prekosutra sve overiti pa šta bog da.
 
Za račune od goriva nema opcija da se slikaju nego se ručno kuca broj računa i pib dobavljača?

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока

Screenshot_2024-01-03-10-54-08-644-edit_org.mozilla.firefox.jpeg
 
...... Kaže gospodja da svaki dan puno njih overavaju ugovore i da još nije odredjeno do kog datuma može da se dodaju parcele.....

Nije na odmet znati..... Pošto vam ovo neće niko spomenuti pri overi ugovora, ali ako ih pitate onda će vam reći.....

Notari su dužni da svaki ugovor koji se overi kod njih na duži vremenski period od 3 godine (sve preko 3god se smatra dugoročni zakup) istog dana pošalju u Poresku Upravu radi razrezivanja poreza.... Bez obzira da li je ugovor sa cenom zakupa ili na korišćenje bez naknade... Oni koji su u sistemu pdv-a su mnogo bolje upućeni u to...
 
А јели морају да се оверавају уговори о закупу? Или је то прошле године био преседан са не овереним уговорима?
 
Bacili kost da uvuku ljude lakše u sistem, sada vratili da mora overa..... Znaš ti koja je to lova 360dinara po potpisu za jedan ugovor treba 4 potpisa(2primerka) .... x milion ugovora..... I eto.....
 
Kolege pitanje za vas da li ugovor može da se overi kod matičara u onim opštinama u kojima nema notara?
Tako može kod overe ugovora recimo pri kupoprodaji automobila,vozila i slično.Pa reko može li i ugovor o zakupu kod matičara.
 
Nije na odmet znati..... Pošto vam ovo neće niko spomenuti pri overi ugovora, ali ako ih pitate onda će vam reći.....

Notari su dužni da svaki ugovor koji se overi kod njih na duži vremenski period od 3 godine (sve preko 3god se smatra dugoročni zakup) istog dana pošalju u Poresku Upravu radi razrezivanja poreza.... Bez obzira da li je ugovor sa cenom zakupa ili na korišćenje bez naknade... Oni koji su u sistemu pdv-a su mnogo bolje upućeni u to...
Verovao ili ne pola knjigovođa pored tih zakupa prolazi kao da ne postoje.
 
Kad smo kod teme ,RPG koji su u PDV-u ,da li pravdate Struja,voda,MTS,Gas.
Kod nas je MTS počeo da ubacuje e fakture i to knjigovađa pravda tj uvodi u trošak gazdinstva, jel nema druge opcije pošto ovi šalju ako ste aktivni na e-fakturama.
EPS,Nis GAS i ostali hoš ne šalju ,kako to ubaciti?
 
U vezi obnove gazdinstva... da li se prethodne kulture uklanjaju i dodaju nove za 2023/2024 godinu pa se onda izvrši obnova ili se može odmah izvršiti obnova gazdinstva a naknadno ukloniti kulture iz prethodne godine i ubaciti nove?
 
Nazad
Vrh