E-Agrar

@talianu pise broj gazdinstva kod koga je prijavljeno ali ne i ime..
Da li neko zna da li se automatski parcela brise iz gazdinstva posle navedenog datuma isteka zakupa ?
 
Pokušao sam da pronađem al bezuspešno, da li je bilo reči kako prijaviti zemlju koja se vodi na firmi,mislim da li potpis na ugovoru može da stoji od vlasnika,ili mora baš pravno lice i pečat te firme?
 
Kako to misliš "od vlasnika". Ako je vlasnik parcele firma, onda mora zakonski zastupnik te firme da potpiše ugovor i overi pečatom, sam ako nije već registrovan da ne koristi pečat tj onda ide samo potpis zak.zastupnika tj direktora. Dešava se da je vlasnik firme neka osoba ali da je on izabrao drugu osobu da bude zakonski zastupnik i ovaj onda sve potpisuje. Obično ako je firma malo veća, može pored zakonskog zastupnika da u APR -u bude naveden i još neko lice i zove se "ostali zastupnici" i on može da potpiše. U svakom slučaju mora biti zastupnik Firme.
 
jel ima neki jos broj za e agrar osim 0800106107, uvek na cekanju,2 il treci,,cekaao do 40min par puta,i odustao..
 
Imam ja jednu parcelu u zakupu, 1.8 ha, koja se vodi na 16 vlasnika, svi sa različitim prezimenima i dve trećine njih pomrlo pre 30-40 godina.
Како уопште решити имовинско правне односе на таквој парцели? Да ли се воде у катастру или само у грунтовници тако?
 
Zamenio sam telefon i sad nece da mi radi aplikacija za e agrar skeniram kod,unesem i rucno podatke i uvek izbaci gresku. Jer imo neko takav problem?Ili moram ici u postu i uzeti druge id podatke???
 
Uzeo zemlju o starije zene u zakup, a ona pojma nema o trezoru niti dal je zemlja kod nekog zavedena u eagrar. Ja mislim da jeste.
Kako da saznam kod koga?
Dali mora kod toga da se briše Ili mogu samo da ubacim u svoje gazdinstvo sa ugovorom?
 
Uzeo zemlju o starije zene u zakup, a ona pojma nema o trezoru niti dal je zemlja kod nekog zavedena u eagrar. Ja mislim da jeste.
Kako da saznam kod koga?
Dali mora kod toga da se briše Ili mogu samo da ubacim u svoje gazdinstvo sa ugovorom?
Mora da se briše od prethodnog zakupca, kad probaš da ubaciš parcelu izbaciće ti BPG na koje je zemlja registrovana. Sa tim brojem (i neku čokoladicu) ideš u trezor pitaš ko je ta osoba pod tim brojem. Moraceš da zamoliš tog lika da briše parcelu, ili sačekaš dok ističe ugovor.

Послато са M2101K6G помоћу Тапатока
 
A sta uraditi kad je zemlja registrovana isto na stariju zenu kako da obrise gazdinstvo i da registrujem njece parcele na moje gazd.
Naravno zena nema pametan mob i sve to da bi mogao ja da joj obrisem.
 
Nazad
Vrh