E-Agrar

I, šta predlažeš ? Da se samoubijemo ? Ili ipak nešto drugo ?
Nesto drugo.
1. Ostampaj sa eagrara sve parcele koje si prijavio.
2. Zatim idi na geosrbiju i lociraj svaku tu parcelu da je prepoznas.
3. Samim tim ces znati gde ces sta sejati naredne godine.
4. Na okucnicu posebno obrati paznju. Ako ti je parcela 1ha, a pod zgradom ti je 0,2ha, obrisi tu parcelu, ubaci je ponovo tako sto ces prilikom dodavanja da napises prvo ukupnu povrsinu parcele od 1ha, a odmah ispod obradivi deo parcele od 0,8ha pod kulturom.
5. Na isti nacin ostrani i neki posumljeni deo neke parcele.

Na taj nacin si cist i pred Bogom i pred inspekcijom. I mirno spavaj.

To vazi i za tebe @MarkoSreta :)
 
Ja sam čist od 2005-te. 99% iz moje bliže i dalje okoline je ista situacija.
Prethodni komentar je bio namenjen MarkoSreta.
 
Verovatno moraš da praviš 2 ugovora posebno sa svakim i udeo parcele koji poseduje se upisuje u svaki ugovor.
 
Verovatno treba i parcelu da dodaš istu iz 2x u e-agrar. Prvi deo sa jednim suvlasnikom. Drugi put ponovo ista parcela sa drugim suvlasnikom. I za svaki deo u e-agraru posebno ubaciš ugovor.
 
Nikola, da li si ubacio tu parcelu sa 2 suvlasnika?

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Verovatno je pisano ranije(nisam pazio na casu) pitanje glasi: ako hocu da ubacim parcele koje drzim u zakupu a nije resena ostavinska,kako njega ubaciti? Vlasnik zemlje umro.
 
Zamolio bi nekog od kolege koji je upucen za odgovor :Ako parcelu koju sam uzeo recimo na 5 godina u zakup,posle recimo 3 godine izbacim iz svog gazdinstva ,odnosno obrisem tu parcelu iz svog gazdinstva,da li neko drugi moze da je uzme u zakup i ubaci u njegovo gazdinstvo ??
Napominjem da mi recimo i jeste cilj da je drugi uzme jer mi se vise neisplati da je radim ili sam se posvadjao sa vlasnikom itdd,nebitan je razlog...
Bitno mi je odgovor da li mogu ja da izbrisem iz svog gazdinstva a drugi da uzme u zakup i ubaci na njegovo gazdinstvo,iako je ugovor na moje ime na 5 god ?
 
Poslednja izmena:
Možeš da izbaciš i da neko drugi ubaci u svoje gazdinstvo.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
@Mustang80
Mislim da prvo moraš praviti raskid ugovora sada po novom. Da bi neko drugi mogao da ubaci.....

Drugar je imao 2 parcelu u zakupu na koje je registrovao gazdinstvo. Kada je posle 1 parcelu hteo da obriše, bili su mu tražili "Ugovor o raskidu".... Jer je još uvek bio važeći "ugovor o zakupu".... Kao ne može da se obriše bez razloga....

Nazovi i pitaj najbolje. Najsigurnije.
 
@Mustang80
Mislim da prvo moraš praviti raskid ugovora sada po novom. Da bi neko drugi mogao da ubaci.....

Drugar je imao 2 parcelu u zakupu na koje je registrovao gazdinstvo. Kada je posle 1 parcelu hteo da obriše, bili su mu tražili "Ugovor o raskidu".... Jer je još uvek bio važeći "ugovor o zakupu".... Kao ne može da se obriše bez razloga....

Nazovi i pitaj najbolje. Najsigurnije.
Ma koo da ih dobije na Telefon, treba da zovem po ceo dan...
Jedino u savetodavnoj sluzbi u mom gradu da svratim pa da pitam ako oni znaju.
 
Pre par godina su trazili raskid ugovora,prosle godine sam u trezoru brisao parcelu bez overenog raskida ugovora.Kada obrises parcelu,ako poznajes kolegu koji je uzeo u zakup posle tebe,obavesti ga da pokusa uneti parcelu.Ako se pojavi tvoj broj RPG,pored parcele koju on unosi onda morate overavati raskid ugovora.
 
Nazad
Vrh