E-Agrar

Super,hvala puno na informacijama

Није ми јасно зашто постоји потреба да се нешто збрзи и иде "пречицом" по сваку цену. Имаш уговор и он те оптерећује док је на снази (уговор садржи и права али и обавезе). Онда, тај уговор може неком другом да направи проблем. Не знам зашто споразумно не раскинете тај уговор и проблем решен.



ПС

Да ли је баш могуће да може без раскида...питање је како се тумачи у Е аграру, а још више како се примењује. У правилнику каже да се измене врше у складу са чланом 18, односно да се при измени у регистру прилаже документација у складу са чланом 18. Ако тамо пише (у члану 18) да се прилаже уговор о закупу, онда би требало д се при измени приложи основ за брисање, а то би био раскид уговора.

Ако они сматрају да може без раскида и да нема (и неће бити) неких последица онда може без тог раскида уговора. Само у случају да је требао раскид уговора онда неће трпети Еаграр него пољопривредник...или неки други пољопривредник који склопи уговор са истим закуподавцем а већ постоји уговор за ту површину. Па би, ако је тако могуће, могло да се склопи 100 уговора за исту обрадиву површину...цело село би могло да склопи уговор за исту ствар...мало ми је то...онако...
 
Није ми јасно зашто постоји потреба да се нешто збрзи и иде "пречицом" по сваку цену. Имаш уговор и он те оптерећује док је на снази (уговор садржи и права али и обавезе). Онда, тај уговор може неком другом да направи проблем. Не знам зашто споразумно не раскинете тај уговор и проблем решен.



ПС

Да ли је баш могуће да може без раскида...питање је како се тумачи у Е аграру, а још више како се примењује. У правилнику каже да се измене врше у складу са чланом 18, односно да се при измени у регистру прилаже документација у складу са чланом 18. Ако тамо пише (у члану 18) да се прилаже уговор о закупу, онда би требало д се при измени приложи основ за брисање, а то би био раскид уговора.

Ако они сматрају да може без раскида и да нема (и неће бити) неких последица онда може без тог раскида уговора. Само у случају да је требао раскид уговора онда неће трпети Еаграр него пољопривредник...или неки други пољопривредник који склопи уговор са истим закуподавцем а већ постоји уговор за ту површину. Па би, ако је тако могуће, могло да се склопи 100 уговора за исту обрадиву површину...цело село би могло да склопи уговор за исту ствар...мало ми је то...онако...
Vidis meni je logicno ..
Evo kako:da ja ne obrisem parcelu za koju imam ugovor o zakupu onda je logicno da niko drugi ne bi mogao da je upise-ubaci u svoje gazdinstvo jer vec postoji u sistemu da se vodi u mom gazdinstvu,ALI KADA JE JA OBRISEM I IZBACIM IZ GAZDINSTVA,onda je logicno da je vise nema u sistemu da je na necije ime i onda moze neko drugi da je ubaci sa ugovorom o zakupu.
Nadam se da me razumes,niko drugi ne bi mogao da je ubaci pa da pisu jos milion ugovora o zakupu svee dok je ja ne izbrisem sa svog gazdinstva.
A kolega iznad je i napisao da je prvo izbrisao sa jednog gazdinstva,pa posle ubacio u drugo gazdinstvo..tako da je sve logicno.
 
Drsole, kad se briše parcela ne postoji opcija da se dodaju dokumenti, tako da nema potrebe za raskidom ugovora, bar što se tiče E-agrara.


Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
kako resiti ovu situaciju pre 2 god uradio ugovor sa osobom na 10 god u medduvremenu ta osoba umre i zemlju naslede 2 cerke dal tu treba sad nesto menjati posto verovatno u katastru ce biti promena ja tu zemlju i dalje radim al ugovor koji sam podpisao neznam dal je validan ili moram praviti novi sa naslednicima pa sve ispocetka jel imao neko ovakvu situaciju??
 
Da li ti u E-agraru stoji ta njiva i datum isteka ugovora?

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Prilozis taj ugovor od pre dve godine. Naslednici su duzni da ispostuju ugovor, osim ako u ugovoru nije navedeno da prestaje u slucaju smrti jednog od popisnika. Nisi duzan da svake godine prilazes novi ugovor. Naravno uvek imas mogicnost da prilozis i ugovor sa naslednicima.
Mada ja se uvek vodim politikom da sto ti ne traze ni ne prilazem
 
kako resiti ovu situaciju pre 2 god uradio ugovor sa osobom na 10 god u medduvremenu ta osoba umre i zemlju naslede 2 cerke dal tu treba sad nesto menjati posto verovatno u katastru ce biti promena ja tu zemlju i dalje radim al ugovor koji sam podpisao neznam dal je validan ili moram praviti novi sa naslednicima pa sve ispocetka jel imao neko ovakvu situaciju??
Ja imam takvu situaciju i ništa nisam dirao.U međuvremenu je zemlja prešla na naslednike. Ne vidim razlog zasto da uradim sa naslednicima kad je ugovor jos važeći. Ti radi kako hoćeš ,ja nisam povodom toga ništa uradio.
 
Onda kad se ubacuju parcele zaokruzi se zakup zemljista ili ustupanje na koriscenje?
Zavisi od koga je zemlja, ako je nasa privatna zemlja, onda ide ustupanje na koriscenje bez naknade, ako je zemlja uzeta u zakup, onda ide pod zakup, ali i za jedno i za drugo treba da se uradi medjusobni ugovor (ja ih nisam nigde overio)

Послато са M2101K6G помоћу Тапатока
 
Zavisi od koga je zemlja, ako je nasa privatna zemlja, onda ide ustupanje na koriscenje bez naknade, ako je zemlja uzeta u zakup, onda ide pod zakup, ali i za jedno i za drugo treba da se uradi medjusobni ugovor (ja ih nisam nigde overio)

Послато са M2101K6G помоћу Тапатока
U inostranstvu je vlasnik zamljista pa sam mislio ja kuci da popunim ugovor,slikam i posaljem njemu On tamo izvadi na stampac i potpise se. Slika mi ugovor potpisan i salje nazad.
 
prvo pitanje imam jednu parcelu u zakup 7 lanaca,nasledili 25 ljudi(suvlasnici) jedan broj parcele,kako da je ubacim u gazdinstvo?dal sa svakim ugovor ,udeo ...dal ce biti mesta ,ispada 25 puta a jos imam druge parcele...dal je neko radio ako su vise vlasnika...drugo pitanje imam da ubacim novu parcelu u gazdinstvo,a neznam dal nije kod nekog sad?kako da saznam?ranije otisao u trezor pa pitao...ako je samo ubacim ,moze se desiti provera da traje pola godine...
 
A za ovo 25 vlasnika još nisam čuo da bude kod nekog. E to ti je bogatstvo ,pretpostavljam da su naslednici deca,unuci itd.
 
Nazad
Vrh