E-Agrar

Dovoljno je da priložiš nov ugovor,izvod iz katastra,slike ličnih karti i produžiš vreme zakupa.
Tako je Srdjan objasnio,pa sam tako i uradio.
 
Ja sam jednu parcelu produžio, poslao sliku ugovora i LK i ta odmah stoji kao prihvaćena.
Dodao sam i jednu novu parcelu, tu mi stoji uzvičnik da treba da se proveri.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Mozda je bilo pitanje i odgovor…a glasi…od i do kada moze da se menja setvena struktura za sledecu godinu???
 
Za produzetak vec postojeceg zakupa nisam siguran da treba i izvod iz katastra, ja sam dostavio izvod, ugovor i lk. Pdf sa geo srbije moze naravno.
 
Za bilo koji novi zakup dovoljan je samo ugovor sa jmbg zakupca. Sad je barem lako proverljivo. Bilo koja sumljiva situacija je lako resiva za njih. Ne moze se jedna parcela naci na dva gazdonstva. Kontaktiranjem vlasnika zemljista se vrlo lako otklone sve zloupotrebe.
Jos jedna stvar koja bi bila izuzetno korisna je obavezno osiguranje useva kao osnovnog uslova za subvencije. Nema subvencija bez osiguranja. Tako bi jednim udarcem "ubili dve muve".
Vlasnik ne bih mogao da dobije subvencije ako je neobradjuje, a proizvodnja bi postala sigurna.
Izuzetno je glupo sto su subvencije iste za svaki hektar.
 
Meni rekli iz Uprave za trezor da se prilaze samo novi ugovor i nema nikakvog roka do kada je to moguce. A ako se nema ugovor samo se navede broj parcele. E onda da bi se dobile subvencije po ha onda se na to ceka jer se vrse provere. Jedino sto nisu objasnili cime se sve dokazuje da bas ja obradjujem tu parcelu.
 
На порталу Ало! спроводе кампању против протеста пољопривредника показујући примере злоупотреба подстицаја за биљну производњу (субвенција по хектару). Оно што сада ми можемо видети је како изгледају подаци које имају у еАграру и стварно стање на терену које добијају преко BioSens-а.






free image server
 
Meni rekli iz Uprave za trezor da se prilaze samo novi ugovor i nema nikakvog roka do kada je to moguce. A ako se nema ugovor samo se navede broj parcele. E onda da bi se dobile subvencije po ha onda se na to ceka jer se vrse provere. Jedino sto nisu objasnili cime se sve dokazuje da bas ja obradjujem tu parcelu.

Можда су добили упутство да све сада прихватају (мада они могу све да прихвате, али шта ће да се усвоји то је питање) а после опет могу рећи да је злоупотреба пољопривредника у вези субвенција...или 'ладно да одбију захтев за субвенције као неоснован јер нема законског доказа за обраду парцела. Тако да ипак будите опрезни са саветима „са шалтера“ ...без обзира што је „озбиљна установа“ како рече један колега у другој теми, недавно (сматрајући да је тај савет законски одлучујући).

Тако да можете имати и штете ако унесете неку парцелу и немате законски основ па то може бити сматрано злоупотребом. Оно друго, да не остварите субвенције сам већ навео...а ко зна можда има и треће...наравно као неповољност.

Ово за ПДФ са Геосрбије, баш нисам сигуран да ли се може користити. Чини ми се да доле пише да није јавни документ...а наравно, није вас држава „оглобила“ односно није вам наплатила услугу као што су увели за катастар па деру са преко 24000 (и то је требао да буде један од захтева протеста, да се та цена „упристоји“).

"Za potrebe sprovođenja postupka za ostvarivanje prava na podsticaje nadležni organ, kao i imalac javnih ovlašćenja može vršiti digitalizaciju i potvrđivanje istovetnosti svih akata i drugih dokumenata sa izvornim aktom, odnosno dokumentom sačinjenim u papirnom obliku koji je sam izdao.." пише у закону. Да ли их Геосрбија има?

ПС

Za bilo koji novi zakup dovoljan je samo ugovor sa jmbg zakupca. Sad je barem lako proverljivo. Bilo koja sumljiva situacija je lako resiva za njih. Ne moze se jedna parcela naci na dva gazdonstva. Kontaktiranjem vlasnika zemljista se vrlo lako otklone sve zloupotrebe.
Jos jedna stvar koja bi bila izuzetno korisna je obavezno osiguranje useva kao osnovnog uslova za subvencije. Nema subvencija bez osiguranja. Tako bi jednim udarcem "ubili dve muve".
Vlasnik ne bih mogao da dobije subvencije ako je neobradjuje, a proizvodnja bi postala sigurna.
Izuzetno je glupo sto su subvencije iste za svaki hektar.

Уопште не знам да ли је ова твоја поруке за ову тему или неку тему са предлозима...а уз то неки предлози по систему „чек да покуцам на отворена врата“ а и понешто од предлога изгледа није у складу са законом: како се може условити субвенционисање осигурањем, када је осигурање необавезно...односно добровољно. Реченица: "Izuzetno je glupo sto su subvencije iste za svaki hektar." је попуно нејасна... за који „сваки хектар“ се исплаћују субвенције?...ја сам разумео да колега мисли да се исплаћују субвенције и за обрађену и необрађену земљу, а то није тако. Ако не мисли тако, требало је да јасно напише шта мисли.
 
На порталу Ало! спроводе кампању против протеста пољопривредника показујући примере злоупотреба подстицаја за биљну производњу (субвенција по хектару). Оно што сада ми можемо видети је како изгледају подаци које имају у еАграру и стварно стање на терену које добијају преко BioSens-а.






free image server
Tek kada ponovo osnuju vladu ima da nas unište..sada samo skupljaju kako će i šta da nam rade.

Послато са 23053RN02Y помоћу Тапатока

Ако су пријављене за субвенције парцеле које се не обрађују, као обрадиве површине, онда је то злоупотреба и то не треба бранити.

Међутим цитат из те сплачинарнице од медија зване...(ипак не могу да им изговорим име):"da se zaustavi progon poljoprivrednika vezan za neslaganje katastra i satelitskih snimaka kao i da svi inspekcijski nalozi budu stornirani" треба бранити стварним захтевима јер ми се чини да је било одбијених захтева где је пријављена површина 1,1 а они рекли да је 1,12 (мислим да је тако али нисам сигуран колико је тачно било) и одбили и да су то примери неслагања.

Такође и усеви које је побио град у сред сезоне се могу третирати као предмет инспекцијске контроле и као злоупотреба јер се не виде као усев (а како да се виде као усев када су људи постављали слике и није остало ништа од усева)...и сличе ствари.

Ако они који протестују јавно не одбране своје реалне захтеве по том питању инспекцијских контрола, имају „мали проблем“ (јавно, мислим у неким медијима који су још заинтересовани за истину, односно да се чују обе стране).

Ако се којим случајем бране неоправдани захтеви који су предмет инспекцијске контроле (шуме као обрадиве површине) онда је то аутогол. Од прекршилаца треба да се ограде пољопривредници.
 
Kako moze neko da dobije subvenciju na sumu, to je nemoguce. Jednostavno sajt prvo nije dozvoljavo unos tih parcela, licno proveravo da li je katastar uneo jbmg da li vuce sajta. Kasnije se pojavljivalo na sajtu po katastarskom broju. Znaci mozda je neko mogo da unese na gazdinstvo sumu ali se u bazi vodi kao suma i ne bi je sracunavalo u ukupnu povrsinu za isplatu.
 
како се може условити субвенционисање осигурањем, када је осигурање необавезно...односно добровољно.
Nekad sam radio u spediciji na carinjenju robe. Negde od 1985. pa bar do 1993. nisi mogao da uvezes bilo koju robu i da je ocarinis ako nisi imao polisu za osiguranje robe u transportu koju si morao da prilozis u carinskom postupku i to u originalu.
Znaci drzava moze da propise sve sto smatra da je korisno, narocito ako je korisno za nju.
 
Kako moze neko da dobije subvenciju na sumu, to je nemoguce. Jednostavno sajt prvo nije dozvoljavo unos tih parcela, licno proveravo da li je katastar uneo jbmg da li vuce sajta. Kasnije se pojavljivalo na sajtu po katastarskom broju. Znaci mozda je neko mogo da unese na gazdinstvo sumu ali se u bazi vodi kao suma i ne bi je sracunavalo u ukupnu povrsinu za isplatu.

Вероватно код њих све може...шта ако је неко „њихов“ па му одобрили тако а сада се то рачуна да су сви непоштени. 'Ајд ти сада сазнај које злоупотребио...ако је неко њихов, неће баш журити да му објаве име...

ПС

На оној четвртој слици што је поставио @D.i M.e је нејасно шта су хтели да кажу...како би се рачунало ако је нпр кукуруз шећерац па је раније побран (и онда може да се води као необрађено ако је обран а остало употребљено). Или како се води силажни кукуруз или оно што сам написао ако га је град оштетио па власник некоме прода као сточну храну. Примери су наведени као могућност јер ја стварно не знам како се то води и може ли се добити субвенција за површину на којој је шећерац за продају...

Тако да „они“ могу да злоупотребе много тога и политичке сврхе а не пољопривредници.
 
Nekad sam radio u spediciji na carinjenju robe. Negde od 1985. pa bar do 1993. nisi mogao da uvezes bilo koju robu i da je ocarinis ako nisi imao polisu za osiguranje robe u transportu koju si morao da prilozis u carinskom postupku i to u originalu.
Znaci drzava moze da propise sve sto smatra da je korisno, narocito ako je korisno za nju.

Може наравно али када промени закон. И онда би се опет поставило питање зашто то не важи за све и свакога. Ако се ради о области где је обавезно осигурање, онда се слажем. Али сада није обавезно.

А онда би се могло поставити питање зашто би држава намештала посао установама које нису државне (осигуравајућим кућама)...

Мислим да је време које наводиш време друштвене, односно државне својине па је тада морало тако...држава се осигура од штете а шта брига државу што неко неће да осигура своју имовину...

A ako je u pitanju njiva koja stoji pa je zarasla u trnje?

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
Па ништа...може да је пријави...све може да се пријави али се субвенције дају за обрађене површине и онда при некој контроли инспекције постоје, поред субвенција и санкције...па све до кривичне одговорности.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh