E-Agrar

Ako hoćeš ti da aktiviraš eAgrar na tvoje ime idi u trezor i promeni nosioca gazdinstva a oca ostavi kao člana gazdinstva i onda sve parcele ćeš moći da prijaviš. eAgrar će se najverovatnije povezati sa sadašnjom bazom. Kažem najverovatnije, jer to niko živi nezna, bolje ti je da napraviš promene da posle ne bi bilo problema
Raspitao se u trezoru, problem je sto otac zivi u Subotici, tamo nam je i zemlja, a ja zivim i prijavljen sam na adresi u Beogradu. Kazu mi da zbog toga ne mogu da se vodim kao clan i nosilac gazdinstva.Jedino resenje je da napravimo ugovor o zakupu ili da ja u njegovo ime sredim sve za e-agrar, verovatno cu tako i morati.
 
Ne znam ni ja, ali to bi moralo da može. Znači, potpisano, overeno ovlašćenje kojim se sve završava na šalteru kao da si ti nosioc. Fizički i ešalter bi trebalo da funkcionišu po istom principu, što se toga tiče. E sada, ko zna kako će ti ovde funkcionisati...
 
Da li mogu na Eupravi da vidim šta se od zemlje vodilo na mene po godinama? Nisam nešto mnogo trazio. ali trenutno ne uspevam da je nadjem pa. Pa ako neko zna gde je?
 
Tesko da mozes tako nesto da vidis.. Nisam siguran ali mislim da neces naci, za to jedino u katastar i pitanje da li i oni tako nesto mogu da izdaju.. Ono sto sigurno mogu je trenutno stanje ali msm da preko eUprave ne mozes ni to.
 
Ova jeb.. aplikacija consent sra.... je potrebna cak i ako se prijavljujem putem licne karte i kompijutera,tj elektronskog certifikata ?.
 
Ako ideš preko lične i čitača na kompu onda ne treba telefon.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Ali jel treba cloud ?.On mi sad na sajtu uprave kaze da kvalifikovan elektronski certifikat u klaudu nije aktivan.A da bi njega aktivirao moram aktivirati consent id ...
 
Ali jel treba cloud ?.On mi sad na sajtu uprave kaze da kvalifikovan elektronski certifikat u klaudu nije aktivan.A da bi njega aktivirao moram aktivirati consent id ...
Sve sam objasnio u ranijim postovima sa logovanjem na portal euprava, al' da ponovim.
Sertifikat za pristup je i na Ličnoj karti ili klaudu, kod pristupa samo sa Ličnom kartom ideš na opciju pristup sa kvalifikovanim digitalnim sertifikatom, unosiš PIN kod i to je to.
Kod pristupa preko aplikacije unosiš svoj mejl i aktivira se aplikacija gde unosiš svoj PIN kod i ako je u redu dozvoljen je pristup.
Sertifikat u klaudu možeš aktivirati jer će on kasnije verovatno koristiti za potpis raznih dokumenata tako da u svakom slučaju ne može da bude loše a i besplatno je za razliku od sertifkata drugih sertifikacionih tela (osim MUP-a), tako da ti je moj savet da ga aktiviraš.
 
Da li mogu na Eupravi da vidim šta se od zemlje vodilo na mene po godinama? Nisam nešto mnogo trazio. ali trenutno ne uspevam da je nadjem pa. Pa ako neko zna gde je?
Trenutno ne postoji ta opcija jer su podaci u katastru, e sad koliko su oni voljni da ih daju, nisam siguran.
Svaki izvod kod njih se plaća pa...
Kada i ako zaživi portal eAgrar pretpostavljam da će i ti podaci biti dostupni, sigurno postoji neka arhiva i da će to biti objavljeno.
 
Sve sam objasnio u ranijim postovima sa logovanjem na portal euprava, al' da ponovim.
Sertifikat za pristup je i na Ličnoj karti ili klaudu, kod pristupa samo sa Ličnom kartom ideš na opciju pristup sa kvalifikovanim digitalnim sertifikatom, unosiš PIN kod i to je to.
Kod pristupa preko aplikacije unosiš svoj mejl i aktivira se aplikacija gde unosiš svoj PIN kod i ako je u redu dozvoljen je pristup.
Sertifikat u klaudu možeš aktivirati jer će on kasnije verovatno koristiti za potpis raznih dokumenata tako da u svakom slučaju ne može da bude loše a i besplatno je za razliku od sertifkata drugih sertifikacionih tela (osim MUP-a), tako da ti je moj savet da ga aktiviraš.
Nije jasno i dalje,zbog cega mi je potreban consent id uz cloud ?.
 
@Arkadije
Ovako, za prijavu na portal eUprava a verovatno i eAgrar ti je dovoljan samo user name, pasword i Consent id jer kod prijave potvrđuješ da si to Ti unošenjem PIN koda u Consent id aplikaciji.
Ako aktiviraš sertifikat i klaudu imaćeš mogućnost prijave i na druge portale a takođe ćeš moći i da digitalno potpisuješ dokumente, što sa user name i password-om nije moguće, sertifikat zamenjuje tvoj potpis.
Ako hoćeš da potpišeš neki PDF dokument preko portala eUprava dobićeš notifikaciju na Consent id aplikaciju gde isto moraš da uneseš svoj PIN kod.
Možda ovo nije razumljivo ali ako imaš vremena aktiviraj sertifikat u klaudu i probaj da potpišeš neki dokument i videćeš kako to radi.
Znači, sve je povezano, Consent id ti treba kod prijave a koristi se i kod potpisivanja dokumenata sa sertifikatom u klaudu.
 
Nazad
Vrh