E-Agrar

Treba ti i Trust Edge ,njega instaliras tako sto prvo ubacis lk u citac i tek onda pokrenes instalaciju njegovu,tj bar sam ja tako morao.
 
Знам то, али ми је први корак добијање ЛК са чипом. Рекоше биће готова за десетак дана, а приликом преузимања носићу и попуњене обрасце за издавање/уношење сертификата у ту ЛК.

Читач картица сам добио у петак. Чим сам убо његов кабл у УСБ порт, систем је сам нашао драјвере и завршио инсталацију. Само још да инсталирам Визуал Ц++ и онај МУП-ов "Челик".
Već sam pisao kako se instalira MUP-ov softver, Visual C ++ i Čeilik nisu potrebni kod prijave na portal, Čelik služi samo za čitanje podataka sa Lične karte i promenu PIN koda, postupak instalacije i šta je potrebno od softvera sam pisao u temi https://poljoinfo.com/threads/e-agrar.19905/post-1794420 a ako budeš imao nekih dodatnih pitanja možeš me kontakirati na PM
 
Zato sto je poljoprivreda u gradu, a ne u selu. U selu je stoka seljacka koja treba da crkne, a grad treba da zivi.
Da mugu odneli bi sve parcele i spratno bi ih naredjalli po Beogradu. Znači strašno centralizacija u ovoj državi je neverovatna i kosi se sa svakom logikom sem logike da se više ućari dok može. Udjem da se registrujem na eID.gov.rs i kad sam trebao da odaberem prebivalište mog sela nema, Pored toga mesta nisu poredjana azbučnim redom već izgleda da nema nekog pravila, (Ne znam neka me neko ispravi ako neka logika postoji mada bilo koja mimo azbuke je glupost). Dakle mog sela nema, ali zato su uredno upisane valjda sve beogradske opštine. :))

Pitam se da li će neko da pravi problem što prebivalište nije dobro ... a opcija ne postoji.

Evo krenuo juče da se bakćem sa ovim malo ... Da kazemo da se malo kao razumem u IT tj. malo više. Svakako više od proseka. (Pomalo sam programirao i pravio sajtove.)
Prvi utisak je da su ovo iskoplikovali maksimalno. Da li zato što namerno zele da se što manje ljudi prijavi ili zbog nestručnosti ljudi koji su radili na samom projektu. Verovatno kombinacija oba. Evo sad ću da probam da se registrujem pa javljam šta sam uradio.
 
Čekaj kada se uspešno logujem na eid.gov.rs to je to ili terba još nešto? Sredio sam i ovaj ConsentID na tel.

Edit: Nije, sad vidim mora sad na e upravu preko ConsentID ...

Edit2: Neć da se izda sertifikat u klaudu. Negde sam čuo da ne radi kako treba??
 
Poslednja izmena:
ja malopre bio do poste nema guzve bez cekanja posto sam reg.na eupravu samo mi zena dala ID i gotovo

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Da ostavim ovde, možda će nekom koristiti nekada.
Za autentikaciju aplikacijom ConsentID, OBAVEZNO setujte vreme na telefonu na network (automatic), nikako na manual.
Generisani zahtev važi kratko (minut/dva), tako da ako vam vreme na telefonu ima odstupanja - eto muke.
 
Јесте, приметио сам то кад сам испробавао.
Да ли има нешто на еаграру, тј да ли је почео са радом?
 
Kada mi dodje mail sa naslovom "Aктивиран квалификовани електронски сертификат" da li je to zvršeno ili ima još stvari da se radi?
 
И шта сад са том апликацијом мислим чему служи?
Za početak možeš da se prijaviš na portal eUprava i vidiš podatke o sebi koji se nalaze u raznim registrima, možeš da se prjaviš na LPA i proveriš stanje poreza na imovinu (ukoliko je imaš na svoje ime), što se tiče portala eAgrar koji te verovatno zanima tu ćeš morati da sačekaš da se on aktivira
 
Ako neko moze da objasni,

Zemlja i gazdinstvo se vodi na oca, da li ja mogu da aktiviram e-agrar ili e-agrar mora da se vezuje zanjega?
 
Ја сам данас узео нове параметре и одрадио . Регистрациони број се мења ИД остаје исти као и први пут и коначно је све прорадило како треба
326173254-859235721810062-5557319302166307784-n-1.jpg
 
Poslednja izmena:
Ako neko moze da objasni,

Zemlja i gazdinstvo se vodi na oca, da li ja mogu da aktiviram e-agrar ili e-agrar mora da se vezuje zanjega?
Mislim da ćeš ipak morati na njega da otvoriš nalog ali ćeš ga verovatno Ti koristiti, ne znam kako će da funkcioniše portal eAgrar ali svi portali koji su sada u funkciji kao identifikator korisnika imaju JMBG, ako je on (gazdinstvo) registrovan po JMBG-u onda će veza sa korisnikom koji se prijavi na portal da se radi preko njega (JMBG-a).
Mada, opet ponavljam ne znamo kako će funcionisati portal eAgrar ali da te ne boli glava i ne praviš sebi dodatni posao oko ponovne registracije naloga na njegovo ime uradi to odmah tako, registruj na njega.
 
pitao ja danas u posti kad ce biti aktivacija E Agrara ona se nasmeja i kaze pa ne znam,reko mozda je nece ni biti

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh