E-Agrar

Ja ne zelim da pipnem telefon,zbog toga sam isao u sup pravio novu licnu sa cipom i odradio taj elektronski sertifikat.ALi oni i dalje traze jeb.. consent id jer su ga povezali sa cloud-om koliko razumem,mnogo glupavo odradjeno,treba ljudi da imaju i mobilni i kompijuter da bi ovo sr... njixovo radilo kako treba.
 
Ja ne zelim da pipnem telefon,zbog toga sam isao u sup pravio novu licnu sa cipom i odradio taj elektronski sertifikat.ALi oni i dalje traze jeb.. consent id jer su ga povezali sa cloud-om koliko razumem,mnogo glupavo odradjeno,treba ljudi da imaju i mobilni i kompijuter da bi ovo sr... njixovo radilo kako treba.
Ako ne želiš da koristiš telefon a imaš sertifikat onda je priča sledeća:
Da bi koristio sertifikat moraš imati instaliran softver sertifikacionog tela i čitač kartica, na stranici za prijavu na portal eUprava imaš opciju da se prijaviš sa kvalifikovanim digitalnim sertifikatom, ukoliko nemaš nalog lako ga kreiraš klikom na link za registraciju, podaci će biti povučeni sa sertifikata, mislim da treba da upišeš validnu E-mail adresu i broj telefona, pošalju se podaci i odmah dobijaš link za aktivaciju naloga posle potvrde nalog ti je akktivan i ideš na prijavljivanje, posle učitavanja podataka sa sertifikata (Lične karte) unosiš PIN kod i to je to.
U SLUČAJU DA SVE OBAVLJAŠ SA KVALIFIKOVANIM DIGITALNIM SERTIFIKATOM NE TREBA DA IDEŠ U POŠTU I NE TREBA TI CONSENTID APLIKACIJA SVE ZAVRŠAVAŠ SA SERTIFIKATOM NA LIČNOJ KARTI. U ovom slučaju pristup sa telefonom nije moguć, svaki put moraš biti pored svog računara ili onog na kom je instaliran softver sertifikacionog tela, čitač kartica mora biti uključen u USB port računara.
Velikom slovima sam pisao kako bih razgraničio dva načina prijave na portal eUprava (nisam vikao :))
 
Ne zavrsavam sve sa sertifikatom,kao sto sam napisao gore,za taj njixov cloud tj elektronski potpis, moram imati consent id....
 
Ne zavrsavam sve sa sertifikatom,kao sto sam napisao gore,za taj njixov cloud tj elektronski potpis, moram imati consent id....
Nisi me razumeo.
Sertifikat na Ličnoj karti=sertifikat u klaudu
Šta ćeš da koristiš tvoja je odluka, ako ćeš na Ličnoj karti onda ti ne treba Consent Id aplikacija ni sertifkat u klaudu jer posao završavaš sa "fizičkim" sertifikatom na Ličnoj karti.
 
@sremac67 Evo na ovo sam mislio.
https://ibb.co/8zt7GQm]

Unti1tled.png
[/URL][/url]
 
Moras ga aktivirati. Probaj da klikneš na Kvalifikovani elektronski sertifikat u klaudu pa kao ti se otvori novi prozor idi na opciju Izdaj.
 
@Arkadije

Znam na čega misliš ali sam pisao u prethodnim porukama, AKO SI SE PRIJAVIO SA LIČNOM KARTOM OVO TI NE TREBA, nemoj samo da gubiš vreme sa tim jer si napisao da nećeš da koristiš telefon.
Mada možeš i da ga aktiviraš kako ti je @ratatatui napisao.
 
Ali to zbunjuje,vidite kako sajt nije odradjen kako treba.Ako mi to ne treba,ne bi trebalo da mi i dalje trazi,zbunjuje skroz ....nemam ja sta da gledam u telefon uopste ako sam isao registraciju preko kompa ,tj licne karte.
 
Bas sad malo cackam pa kao na sajtu euprava mi pise conside id aktivan,ali kad hocu potpis uz klaudu izbaci mi to.a sve imam i parametre sam uneo i conside id se prijavio
16a1e67a571741f28caa1ead0a8d341a.jpg


Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Ali to zbunjuje,vidite kako sajt nije odradjen kako treba.Ako mi to ne treba,ne bi trebalo da mi i dalje trazi,zbunjuje skroz ....nemam ja sta da gledam u telefon uopste ako sam isao registraciju preko kompa ,tj licne karte.
Ne znam kako zbunjuje, ovo ti je samo jedna od opcija koju ne moraš da koristiš.
Idi na opciju Usluge pa onda biraj što hoćeš dobićeš podatke koji se o tebi nalaze u registrima koji su objedinjeni na ovom portalu.
 
Bas sad malo cackam pa kao na sajtu euprava mi pise conside id aktivan,ali kad hocu potpis uz klaudu izbaci mi to.a sve imam i parametre sam uneo i conside id se prijavio
16a1e67a571741f28caa1ead0a8d341a.jpg


Sent from my 2107113SG using Tapatalk
Evo ti je opcija gde možeš da potpišeš neki dokument sa sertifikatom u klaudu, aplikacija ti je aktivna a da li si aktivirao i sertifkat, na slici se vidi da on (verovatno) nije aktiviran.
Kada klikneš na Kvalifikovani elektronski sertifikat u klaudu idi na opciju Izdaj i isprati sve korake, posle aktivacije sertifkata ćeš moći da potpisuješ dokumenta.
Sve o tome imaš na https://eid.gov.rs/sr-Cyrl-RS/kvalifikovani-elektronski-sertifikat-u-klaudu i https://eid.gov.rs/documents/Uputstvo_za_potpisivanje_u_klaudu.pdf
 
Prosle godine su krenuli sa isplatom subvencija 1.03., ako se dobro secam.
Sad nece dok ne proradi e-agrar.
To moze da bude, a i ne mora biti 😇
 
@geci ides na e upravu i ne logujes se preko mail-a ides na trecu opciju preko aplikacije Consent ID i stigne ti zahtev da prihvatis preko aplikacije zatim preko veba gde si usao da se logujes na eupravu ides dole i pise ti prijava za elektronaki potpis pise ti posalji zahtev i posle minut ti stigne na mail da ti je aktivan i to ti je to

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
cb2a338de8e3dc6176bca7ec6174902d.jpg
 
Poslednja izmena:
Hoce li taj elektronski potpis biti obavezan.
Napravio sam samo ConsentID za prijavu.
A planiram da radim sve preko mobilnog.
 
pa valjda hoce,ja sam ga aktivirao neka ima

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Ali koliko ja kapiram moze i bez njega?
Napravio bi i ja ali ako nije obavezan ću sačekam
Pristup portalu će verovatno biti moguć ali ako bude bilo potrebno da se "digitalno potpišu" dokumenta koja će se slati onda to može samo uz validan sertifikat, o ovome niko još ništa ne govoroi ostaje samo da nagađamo kako će raditi portal eAgrar.
Ako već pristupaš portalu eUprava ne vidim ni jedan razlog da ne aktiviraš sertifikat, sve se završava bukvalno sa dva-tri klika.
 
Nazad
Vrh