E-Agrar

Ako neko moze da objasni,

Zemlja i gazdinstvo se vodi na oca, da li ja mogu da aktiviram e-agrar ili e-agrar mora da se vezuje zanjega?
Ako hoćeš ti da aktiviraš eAgrar na tvoje ime idi u trezor i promeni nosioca gazdinstva a oca ostavi kao člana gazdinstva i onda sve parcele ćeš moći da prijaviš. eAgrar će se najverovatnije povezati sa sadašnjom bazom. Kažem najverovatnije, jer to niko živi nezna, bolje ti je da napraviš promene da posle ne bi bilo problema
 
@nedeljkosavic012 ma ja to kroz salu pitao jer narod dolazi masovno,bas oni znaju kad ce da puste

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
Nisu ljudi krivi, pogrešne informacije su im plasirali. Ali je definitivno napravljen cirkus sa tim, mi i imamo neke informacije, čitaš ovde ili bilo gde drugde. Bio sam za neke potvrde u trezor, dolaze mnogo starijih ljudi, koji pojma nemaju i veruju u ona šta se plasira preko TVa
 
Ovo je totalni promasaj sa ovakvim uvodjenjem , bio sam prisutan kad je jedno strucno lice objasnjavalo, dodju stariji ljudi, jedan nema mail, nikad cuo ni sta je to, jedan poneo tel od sina , cerke, ne moze ni da otkljuca posto je na prst, kod jednog sve funkcioniise ali ne moze da skenira kod, tragikomicno, da nije tuzno bilo bi smesno
 
Ja sam video neke ljude jedva hodaju, ovi iz PSSa im rekli da moraju da imaju pametni telefon i mail adresu. Mada je malo i neshvatljivo kako neko ko je funkcionalno nepismen i ima više od 70 god može da radi poljoprivredu, opstane na tržištu gde je surova konkurencija a zarada mala
 
Младост је само младост и амбиције су једно а старост је помиреље и прихватање немоћи и не постоји покретачка снага за промене. То је сваком младом човеку несхватљиво и неприхватљиво јер не искорачасмо те године .Ја први тешко прихватам старост и не мирим се са тим појмом али то је неминовност која сваког од нас чега ко је дочека.
 
Kod izdaje samo jedan salter u posti naravno ne obeležen pa onda posle dugog cekanja u redu na ostalim šalterima kad stignes na red dobijes obavestenje da e agrar radi salter broj 1 u dnu sale. Ispred mene cilager preko 70 godina ima pametan telefon al nema nista od aplikacija pa pola sata cekanja da mu sve instalira postavi popise sifre uradio mu to jer su neka familija, ne zna deda ni konjice mu ocin, mislim zajebavanje seljaka nemam komentar.
 
Младост је само младост и амбиције су једно а старост је помиреље и прихватање немоћи и не постоји покретачка снага за промене. То је сваком младом човеку несхватљиво и неприхватљиво јер не искорачасмо те године .Ја први тешко прихватам старост и не мирим се са тим појмом али то је неминовност која сваког од нас чега ко је дочека.
Ono sto je meni neshvatljivo, verovatno iz tvojih navedenih razloga, to je da neko ispuni uslov za penziju, ali koristi zakonsku mogucnost da jos radi. Tolike godine ustajes, odlazis na posao, sprecen si za neke tvoje privatne stvari, uklapas sve po poslu, cekas tih minimum 15 godina rada da ispunis uslove za penziju, docekas mogucnost da u istu odes, i onda ne odes!!!
Govoris sebi kako jos mozes da radis, zauzimas mesto nekom mladom coveku koji treba da se zaposli i formira porodicu, ali ti si slep na to.
Ne zelis da te neko "otpise" zauvek i navodno manje vredis.
 
To može da se poistoveti sa onim primerima gde deda u kući još uvek drži kajase i ne misli da ih pusti!Mlađi se ništa ne pitaju već rade kako im se kaže po nekom tamo ubeđenju i načinu razmišljanja.Posle je kriv ceo svet što se dugi niz godina tapkalo u mestu i nisu mladi došli do izražaja sa svojim shvatanjem stvari već ostali zarobljeni u prošlosti.
 
Ono sto je meni neshvatljivo, verovatno iz tvojih navedenih razloga, to je da neko ispuni uslov za penziju, ali koristi zakonsku mogucnost da jos radi. Tolike godine ustajes, odlazis na posao, sprecen si za neke tvoje privatne stvari, uklapas sve po poslu, cekas tih minimum 15 godina rada da ispunis uslove za penziju, docekas mogucnost da u istu odes, i onda ne odes!!!
Govoris sebi kako jos mozes da radis, zauzimas mesto nekom mladom coveku koji treba da se zaposli i formira porodicu, ali ti si slep na to.
Ne zelis da te neko "otpise" zauvek i navodno manje vredis.
Problem je u tome što neko ko je radio 40 godina i živi u 4 zida u nekom stanu, nema drugi hobi ili zanimaciju i odjednom se sve što je trajalo toliko dugo prekida, i ima dve opcije, da nastavi da radi pa dokle izgura ili da sedi u ta 4 zida, hrani golubove na terasi i prošeta negde i odigra po koju partiju šaha sa drugim penzionerima :)
Ovo je bar stanje kod mene na poslu, kolege koji imaju neko imanje, kuću ili bilo koju drugu obavezu ne pomišljaju da ostanu na poslu ni minut posle penzionisanja a oni drugi "grebu" kako bi produžili svoj rad.
Postoji i onaj drugi finansijski razlog gde je penzija nedovoljna za normalno preživljavanje pa je svaka dopuna budžeta dobro došla.
 
Људови, офтопичарите и беспотребно затрпавате тему која ће бити корисна и нерегистрованим случајним пролазницима.
 
Po meni to nije nikakav izgovor.
Sta fali da setas, pecas, hranis golubove i igras sah sa ostalim penzionerima, ako nemas neku zemlju? Zar se malo radi kroz zivotni vek?

Drugi finansijski razlog mogu da razumem gde su ukucani ne zaposleni, pa eto razlika od 5-10-20.000 dinara mnogo znaci zbog teskog zivota.


Inace, aplikacija konacno opet lepo radi sto se tice E agrara tj parametara eID.
 
I za čega će sve da nam služi E-Agrar? Jel i za onaj podstica za biljnu proizvodnju, ako bude ove godine.
Zamisljeno je da SVE ide preko eagrara.
Kada se ulogujes/nakacis na platformu eAgrara koji jos uvek niko ocima nije video od nas smrtnika, tu ces videti sve svoje prijavljene parcele, strukturu biljne proizvodnje, mozes menjati setvenu strukturu itd. I kako su rekli, imace dve ikonice, da se prijavis za osnovne podsticaje po hektaru, a imas i ikonicu za mere agrarne politike tj za neke povracaje, za tov junadi, jagnjadi, zasnivanje voca itd.
Skoro sam siguran da treba da se aktivira i cloud tj elektronski potpis, sto se uradi u par klika kada vec imas consentID aplikaciju.

Kada podnosis zahtev za neku kupljenu masinu primera radi, popunjavas sve papire kao i do sada, ali sve u digitalnom formatu tj direktno. Papirologija je ista kao i do sada, samo ne postoji fizicki papir, a neki dokumenti koji su kao prilog, oni se skeniraju i zdruzuju predmetu. Itd.

Licno moje misljenje je da nece smeti da ostave mnogo ljudi bez osnovnih podsticaja ove godine. Procenat uradjenog posla je sada oko 15 do max 20% i to su oni korisnici poput nas, koji koristimo internet, forum, imamo pametne telefone tj imamo informacije. Tako da procenat koji su prosli ovaj prvi korak je sada najveci. Sledi smanjenje po meni...
I kada bude veliki procenat shvatio da je izvisio za osnovne podsticaje, eto mogucih nemira.
 
Можемо бити за и против овога али једна ствар је истина.Не можемо се правити неуки и неприхвати данашње време и овакве ствари.Гледати позитивно на уштеду врменена која се добија,све ће ићи много брже и лакше.Сад треба мало сести прочитати едуковати се ту су млађи да припомогну није баук ни толико компликовано.Видим да људи у старту имају предрасуде ,из тога одма и осуда и критика а није све још ни заживело и кренуло .Кад извагам све стране тас преваљује на ову другу позитивну страну ,и кад се само сетим да нећу морати да журим и јурим којекакве обрасце и потврде ,него ћу завршавати све од куће ту на лицу места одма ме милина нека прожме...
 
Poslednja izmena:
Ono sto je meni neshvatljivo, verovatno iz tvojih navedenih razloga, to je da neko ispuni uslov za penziju, ali koristi zakonsku mogucnost da jos radi. Tolike godine ustajes, odlazis na posao, sprecen si za neke tvoje privatne stvari, uklapas sve po poslu, cekas tih minimum 15 godina rada da ispunis uslove za penziju, docekas mogucnost da u istu odes, i onda ne odes!!!
Govoris sebi kako jos mozes da radis, zauzimas mesto nekom mladom coveku koji treba da se zaposli i formira porodicu, ali ti si slep na to.
Ne zelis da te neko "otpise" zauvek i navodno manje vredis.
Možda je jedan od razloga što je jedan kolega otišao sa 40 god radnog staža s penzija mu je 21200 din a sa tim ne može da preživi. Država je k. kad ne može da odredi minimalnu penziju da čovek može dostojanstvo da preživi
 
Nazad
Vrh