E-Agrar

Ako hoćeš da osiguraš njive, onda mislim da mora sve tačno da bude je povrat dela premije se posebno kontroliše.
to da

medjutim ako je neko stavio soju a ono kukuruz i sada da to bude problem je zaista za mene ludost

drugo su ovi sto su stvarno pisali sume i ostale gluposti u poljoprivrednu zemlju za subvencije,njih svakako kazniti
 
Nije potreban notar. Ja uz svaki ugovor prilozim i licnu kartu.
Ako je zemljiste vec negde upisano svakako nece dozvoliti da se ubaci kod vas.
Po meni svako zemljiste bi moralo biti u eagraru.
Pocinje popis poljoprivrede. Sad ce tek biti svega.
Ja imam taj problem da mi je jednu parcelu, koja je iz dva dela, manji deo mi je priznalo a veći deo je upisan na neko levo gazdinstvo i sad nemam mogućnost da je prijavim na sebe iako je radim već 25 godina.
 
Ja imam taj problem da mi je jednu parcelu, koja je iz dva dela, manji deo mi je priznalo a veći deo je upisan na neko levo gazdinstvo i sad nemam mogućnost da je prijavim na sebe iako je radim već 25 godina.
I, ko je tu kriv po tebi ? I šta po tebi treba država da uradi ? Čija je to parcela ?
 
Malo E-Agrar, malo katastar, a malo (više) i mi. Malo ko je odmah posle kupoprodaje zemlje gledao da to promeni u katastru, nego se radilo i 10-20 godina bez upisa-ispisa i sad opšta papazjanija u knjigama i eto problema.
Mislim da će se sa ovim konačno malo srediti situacija i da će posle ići lakše.
 
Da li katastar može da zna za promenu ako se ne obavesti službenim putem ? A kako bi ti radio da si direktor E-agrara ?
Zaključka je da je problem u nama, u nepošovanju zakona i propisa. Ovo ,,uhodavanhe" traje od 2003-e ili četvrte godine, znači šta neko očekuje ako nako nije ,,sredio" papire 19-20gidina, isto važi i za matičenje životinja ?
Samo da budemo realni i da prvo krenemo od sebe.
 
Verovatno će najgore proći oni koji žive u "gradu" sa sedištem gazdinstva.... Od mehanizacije naravno nemaju ništa.... I promet preko računa imaju samo "subvencije"....
Ja sam takav primer ali imam mehanizacije na svoje ime.. Mozda mogu da smaraju ali ne mogu mi nista jer sam cist, ako treba mogu samnom po njivama da provere kako neko iz grada radi zemlju.. 😂
 
Evo i ja sam u gradu al imam duplo manje prijavljeno od onog što radim. nešto pod zakup nešto male parcele itd.
 
I, ko je tu kriv po tebi ? I šta po tebi treba država da uradi ? Čija je to parcela ?
Ne znam ko bi drugi trebalo da bude kriv osim lošeg sistema koji mi je skinuo parcelu koju uredno radim 25 godina a prijavljujem od 2008 godine i sad je upisana na nekoga drugog bez opcije da je vratim nazad.
 
Zaista mi nije jasno kako je neko mogao tvoju parcelu da upiše na sebe bez tvog odobrenja ? Ili je u pitanju nešto drugo ?
Ako si upravu tuži i dobićeš oštetu.
 
Ne znam ko bi drugi trebalo da bude kriv osim lošeg sistema koji mi je skinuo parcelu koju uredno radim 25 godina a prijavljujem od 2008 godine i sad je upisana na nekoga drugog bez opcije da je vratim nazad.
Poštovanje g. @john , ako vam se pojavi broj poljoprivrednog gazdinstva (Pojavi se sigurno) pozovite 0800/ 106 107 i izdiktirajte BPG, kada saznate čiji je BPG odete lepo kod te osobe i popričate s njim/njom tako i tako stoji situacija...

Ako je u pitanju Zakup odete kod vlasnika da poništi ugovor i oslobodi parcelu, kada to odradi napravite ponovo nov ugovor i rešen problem.

Ako je u pitanju vlasništvo e onda stvarno ne znam šta da vam kažem (Pozovite 0800 106 107 pa nek vam oni daju savet).

Pretpostavljam da ste im slali dopis (📧) na uap.callcentar@minpolj.gov.rs , iskreno po meni je bolje da ih pozovete na ovaj broj 0800/ 106 107.

Na ovoj adresi možete da proverite da li je to gazdinstvo u Aktivnom ili Pasivnom statusu, kada je obnovljeno gazdinstvo i to je to


Srdačan pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Uskoroce popis pa kad ukrste eagrar i popis bice viska para u subvencijama
Pa onda krene naplata poreza retrospektivno za sve one godine tamo gde su dizane subvencije, a prometa preko racuna nije bilo. Klasicna utaja poreza.
U tom ce vec krenuti PIO kao obavezan i vec ce se do tad iskristalisati.
Uglvnom sve one privilegije i gledanje kroz prste poljopruvredi lagano odlaze u istoriju.
 
Nikako jos sad nece biti obavezan pio jer tada gube jos 200k mozda i vise nosilaca gazdinstva(samim tim gube glasove)...to ce se postepeno unositi kroz ove,druge i trece godine
Dok obican narod ne odustane od svega i nestane sa mape poljoprivrede
 
Odavno su oni prevazisli zavisnost od tih glasova. Ko do sad nije shvatio da su oni na mnogo visem nivou, ubrzo ce.
Gotovo je sa ovim vidom subvencionisanja.
u velikoj si zabludi

mnoga gazdinstva cekaju na tu crkavicu

da razumes i arendasi i vlasnici

ima likova koji su nakon sto su navodno podigli na 18k subvencije spustili arendu sa 180e na 140e


pa ja bih ga ustrojio odmah preko telefona da mi to nesto samo i kaze a ne drugo


ako sam vec uzeo da radim po tu i tu cenu-zajebi ovo
 
Nazad
Vrh