E-Agrar

Iz nekog ministarstva ili neke komisije (ne sećam se) su mi rekli da od nevladinih organizacija koje (mi finansiramo) dobiju po 50 (pedeset) mejlova na dan.
Nama je teško jedan da pošaljemo a nama je u interesu
 
Ja nzm kako oni to planiraju da nateraju ljude da se svake godine upisuje tacno ono sto je na toj parceli. Mozda u nekom idealnijem svetu ali ovde u okolini po sumadiji to nece da ide bas tako.. Licno nisam planirao svake godine da menjam kulture po parcelama nego da imam samo procentualno onoliko koliko stvarno imam. Sta je razlog, imam preko 100 parcela koje su toliko usitnjenje, vecina njih pospajana u vece ali ne vredi kad su u eagraru svaka za sebe, neke imaju po manje od 1 ara, mnogo ih je sa manje od 10 ari, katastrofa.. Nek dodju o svom trosku da urade sva ta spajanja parcela pa cu onda rado da izadjem u susret i da popunjavam svake godine za svaku parcelu posebno.
 
Ja nzm kako oni to planiraju da nateraju ljude da se svake godine upisuje tacno ono sto je na toj parceli. Mozda u nekom idealnijem svetu ali ovde u okolini po sumadiji to nece da ide bas tako.. Licno nisam planirao svake godine da menjam kulture po parcelama nego da imam samo procentualno onoliko koliko stvarno imam. Sta je razlog, imam preko 100 parcela koje su toliko usitnjenje, vecina njih pospajana u vece ali ne vredi kad su u eagraru svaka za sebe, neke imaju po manje od 1 ara, mnogo ih je sa manje od 10 ari, katastrofa.. Nek dodju o svom trosku da urade sva ta spajanja parcela pa cu onda rado da izadjem u susret i da popunjavam svake godine za svaku parcelu posebno.
Samo da ih i potsetimo da se to uopste nije ni radilo poslednjih 2-3-4 godine kada je obnova registracije bila automatska. Nisi ni morao u trezor da ides po tom pitanju, a sad preko noci je bitno i kako si njivu podelio po kulturama...
 
Nešto su čačkali u erpg, povećana mi je površina pod kulturama i ukupno pod kulturama za nekih 70% u zbirnom prikazu.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Narode kod upisa novih parcela(arendi) i produžavanja isteklog zakupa da li treba overavati ugovore kod notara? Predpostavljam pored ugovora i posedovni list treba i beše do 31.10. obnoviti da bi ušle za sledeću godinu, slikati i poslati.?
 
Ja nisam overavao ugovor a posedovni list sam skinuo sa e katastar i sve je uredno prihvaćeno i upisano na gazdinstvo. Ovde je pisano o tome pa sam i ja uradio tako.
 
Nije potreban notar. Ja uz svaki ugovor prilozim i licnu kartu.
Ako je zemljiste vec negde upisano svakako nece dozvoliti da se ubaci kod vas.
Po meni svako zemljiste bi moralo biti u eagraru.
Pocinje popis poljoprivrede. Sad ce tek biti svega.
 
Meni nije jasno zasto mora da se upise tacna kultura? Ako oni daju subvencije za ratarske kulture, zar nije jednostavnije da se stavi polje RATARSKA KULTURA i time naznacio da si posejao RATARSKU KULTURU,,, ovako ako slucajno pogresis i umesto soje upises KUkuruz, kao da si napravio neki prekrsaj, a obe kulture su RAtarske i za obe dobijas istu subvenciju?
 
Meni nije jasno zasto mora da se upise tacna kultura? Ako oni daju subvencije za ratarske kulture, zar nije jednostavnije da se stavi polje RATARSKA KULTURA i time naznacio da si posejao RATARSKU KULTURU,,, ovako ako slucajno pogresis i umesto soje upises KUkuruz, kao da si napravio neki prekrsaj, a obe kulture su RAtarske i za obe dobijas istu subvenciju?
u pravu si
subvencije su po hektaru a ne po kulturi


jedini razlog je taj sto na ovaj nacin imaju uvid sta ima na njivama tj koliko je cega posejano
 
Nazad
Vrh