E-Agrar

Код мене од 31.07 још увек стоји измењено. Јбм ти срећу и субвенције боље да сам их алалио него овако што се сваки дан једним кад видим да ништа не раде.
 
Ko ima jos uvek mogucnost da izmeni zahtev na epodsticajima, neka to uradi. Tj neka prvo u eagraru sve lepo ispravi, a onda i u epodsticajima neka izmeni zahtev.
Republicki inspektori su krenuli po terenu. Biosens im je dao realno stanje preko satelita, i prijavljeno stanje u eagraru.
Ako na okucnici imate recimo polovinu kukuruza, a polovinu psenice, i to je bitno da se u nekom okvirnom procentu ispravi. I to se kontrolise. Ako imate pola livade i pola kukuruza, i to ispravite.

Ako budu krenuli strogo i ovu godinu da cesljaju, ne znam koliko ce im vremena trebati. Ako znamo cinjenicu da im je bitno da na nekoj parceli tacno napisemo sta imamo, dobijamo stotine hiljada nepravilnosti.
Kako ce se to sankcionisati, ne znam jos uvek...

Lepo sedite, ispisite na papiru sve parcele koje imate upisane u eagraru, zatim preko geosrbije proverite gde se tacno nalaze kao potsetnik, ispravite i napisite pravo stanje a onda ako imate srece da mozete zahtev izmeniti, uradite tako.
 
За почетак им је довољно да по једног у селу казне па да видиш како ће се прочути.

Које тачно податке даје Biosens, је л’ баш препознаје и културу или само обрадиво/шума?
 
A ako je neko sve odradio preko PSS i potkrala se greška a dobio je polovinu subvencija tj. nema mogućnost izmene?
 
За почетак им је довољно да по једног у селу казне па да видиш како ће се прочути.

Које тачно податке даје Biosens, је л’ баш препознаје и културу или само обрадиво/шума?
Prepoznaje kulturu i boji bojama.
 
За почетак им је довољно да по једног у селу казне па да видиш како ће се прочути.

Које тачно податке даје Biosens, је л’ баш препознаје и културу или само обрадиво/шума?
Prepoznaje čak i da li je prskano pesticidima.
 
Ne tangiraju me provere jer sam uvek pisao stvarno stanje na njivama. Čak i kad nije trebala obnova u trezorima ako nema promene u zemljišnoj strukturi, ja sam svake godine nosio nov seveni plan.
Ali me nervira što niko iz eAgrara neće da se odazove i kaže pravu informaciju za problem koji imaš. Zoveš na telefon, javi se operater koji ništa ne zna i traži broj telefona da bi mi se javio neko od pretpostavljenih - i nikad se niko nije javio. Kad pošaljem mail, odgovore u roku od sat vremena da im napišem broj gazdinstva, i JMBG i telefon, pa će mi se neko kasnije javiti i rešiti problem - naravno nikad se niko nije javio... Da li ne smeju ili ne znaju - ne znam, pretpostavljam ne smeju... Nema tu leba dok ne pričaš sa čovekom lice u lice...
 
Сателитска слика 14.08.2023
93dbb7fe9aa50f412020d46b8c0f65bd.jpg
 
Prepoznaje kulturu i boji bojama.

Па ако је тако, онда и има 500.000 „лажно пријављених“ хектара. А који тренутак узимају као пресек, тренутак предаје захтева за подстицаје? Јер не би требало да упоређују садашње стање на сателиту и стање у захтеву за подстицај од пре неколико месеци. Или да упоређују садашње стање на сателиту и садашње стање у регистру а да занемарују захтев за подстицај.

Prepoznaje čak i da li je prskano pesticidima.

А шта је са повратарским или воћарским културама? И је л’ може негде да се испроба препознавање? На њиховом Агросенсу мора ручно да се унесе култура а и оне слике са сателита су ниске резолуције па се ништа не види.
 
@nikt како могу то да видим, тј на којој адреси? Ако може линк.
 
Nema od toga nista... Za 2 meseci zimsko pa nek se j*bu.
Nek nam ukinu subvencije ove skroz i nek nam daju kao prosle god za suncokret doplatu na sve kulture po 4,5din. Imam lepo dokaz sta sam nosio i koliko kg i cao
 
Nazad
Vrh