E-Agrar

Ja sam morao da resetujem telefon na fabrička podešavanja, znači izgubio sam sve aplikacije i morao sam da ih ponovo instaliram. Instalirao sam ConsentID, i kad sam je otvorio aplikacija je tražila da se aktivira tako što sam upisao šestocifreni pin kod (isti onaj koji je bio pre reseta telefona), pa potom ponovo upisao taj pin kod kao potvrdu i nakon toga je aplikacija tražila da skeniram QR kod. Kad sam i to uradio aplikacija je izbacila poruku da dodam ID, nakon što sam kliknuo na "dodaj ID" izašla je poruka greške da je pogrešno korisničko ime i da pokušam ponovo. Međutim od ponovnog pokušaja nema ništa jer dalje ništa ne mogu da uradim i jedino što mogu je da isključim aplikaciju. Nakon što se aplikacija ugasila, ako je ponovo startujem izađe mi ekran gde traži da ukacam pin kod i nakon što ga ukucam izađe mi ovakav screen:

Screenshot-2023-02-08-00-08-46-517-nl-aeteurope-mpki-gui.jpg


Dok nisam morao da resetujem telefon i dok je aplikacija bila uredno aktivirana, imao sam isti screen ali ne mogu da se setim da li je i onda bilo ovo "skenirajte QR kod". Ako neko ima da mu radi aplikacija kako treba može li mi reći da li je ovako i kod njega kad ukuca pin kod, odnosno da li mi aplikacija radi kako treba ili treba ponovo da idem u poštu da tražim drugi eID?
Klikni na ovo ID u sredini. Dokle god ne vidis tu svoje ime, zatim onih dugackih 16 cifara ID broja, i dok ne procitas dokle vazi, to nije to.
Moras ici po nove psrsmetre, kako ti je i receno. Tj 90% sam siguran sam da kada kliknes na to ID da nece biti tvog imena.
 
Pitao sam ih da uzmem druge parametre u posti i kaze ne vredi ti dobices samo drugacije brojeve a isti QR kod, tako da mi i ne vredi da vadim drugi ako je ona upravu.


Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ja sam morao da resetujem telefon na fabrička podešavanja, znači izgubio sam sve aplikacije i morao sam da ih ponovo instaliram. Instalirao sam ConsentID, i kad sam je otvorio aplikacija je tražila da se aktivira tako što sam upisao šestocifreni pin kod (isti onaj koji je bio pre reseta telefona), pa potom ponovo upisao taj pin kod kao potvrdu i nakon toga je aplikacija tražila da skeniram QR kod. Kad sam i to uradio aplikacija je izbacila poruku da dodam ID, nakon što sam kliknuo na "dodaj ID" izašla je poruka greške da je pogrešno korisničko ime i da pokušam ponovo. Međutim od ponovnog pokušaja nema ništa jer dalje ništa ne mogu da uradim i jedino što mogu je da isključim aplikaciju. Nakon što se aplikacija ugasila, ako je ponovo startujem izađe mi ekran gde traži da ukacam pin kod i nakon što ga ukucam izađe mi ovakav screen:

Screenshot-2023-02-08-00-08-46-517-nl-aeteurope-mpki-gui.jpg


Dok nisam morao da resetujem telefon i dok je aplikacija bila uredno aktivirana, imao sam isti screen ali ne mogu da se setim da li je i onda bilo ovo "skenirajte QR kod". Ako neko ima da mu radi aplikacija kako treba može li mi reći da li je ovako i kod njega kad ukuca pin kod, odnosno da li mi aplikacija radi kako treba ili treba ponovo da idem u poštu da tražim drugi eID?
Jesi li probao da se prijaviše na portal eUprava preko računara, ja imam isti ekran kada otvorim aplikaciju, tvoj nalog je otvoren u pošti i on je aktivan.
https://eid.gov.rs/documents/Uputstvo_Prijava_putem_mobilne_apliakcije_ConsentID.pdf
 
Poslednja izmena:
Имате кабинет за ИТ управу па пишите и жалите се ја сам им до сада писао бар 10 пута.
 
Имате кабинет за ИТ управу па пишите и жалите се ја сам им до сада писао бар 10 пута.
Da li su ti odgovorili? Sva pitanja koja su njima i sličnima upućena su "bačena u bunar", retko se dobije odgovor a i kada se dobije nije na konkretno pitanje nego citaranje nekoh Zakona, Pravilnika itd.
 
На сваки упућен е-маил су ми конкретно одговорили
 
Trenutno najveci problem je los sistem koji je stalno "blokiran" i preoperecen i aplikacija ne radi skoro uopste na teritoriji cele Srbije.
Znaci cak i kada si informisan, odes gde treba, dobijes informaciju da sistem opet ne radi i da programeri eto resavaju taj problem. Evo, ne radi vec 3-4 radna dana. Pa se ti slikaj.
 
Од самог почетка је тако, и у пошту кад додјеш жале се да систем пуца и више не ради него што ради.Предпостављам да и у МУП-у није ништа боље.
 
Nikada to nije sjajno funkcionisalo. Ja sam nalog na eUpravi napravio čim su krenuli, ima dosta godina, a i ConsentID sam tako instalirao (kada se ona pojavila). Ni tada nije radila kako treba. Nadao sam se da će vremenom preležati dečje bolesti, ali to baš traljavo ide.
 
Napravio sam nalog na Eupravi, bio u posti po ID broj. Ubacio sam ID broj u Consent aplikaciju, udjem na e upravu, i sta sad dalje? Na upravi mi pise Consent aplikacija nije aktivna.
 
Poslednja izmena:
Isto i kod mene, samo nemoj da probaš da brišeš i instaliraš opet contestID, trebaće ti novi parametri ...
 
Da li može da se uzme ID broj u pošti i da kad ovi iz ministarstva kažu da je sad sve ok sa sistemom onda se aktivira Concent aplikacija u eUpravi?
Vidim da mnogi trenutno imaju problem sa ovim. Zašto žuriti kad očogledno da ne funkcioniše?
 
Da li može da se uzme ID broj u pošti i da kad ovi iz ministarstva kažu da je sad sve ok sa sistemom onda se aktivira Concent aplikacija u eUpravi?
Vidim da mnogi trenutno imaju problem sa ovim. Zašto žuriti kad očogledno da ne funkcioniše?
Možeš da uzmeš podatke i aktiviraš nalog na portalu eUprava, tamo možeš da vidiš šta je prikupljeno iz raznih registara o tebi, ako misliš konkretno na eAgrar ta opcija još nije aktivna u svakom slučaju ništa loše ne možeš napraviti ako se prijaviš na eUprava portal.
 
Sajt e uprava ima probleme,i dalje ne radi kako treba.Ja sam se uspeo ulogovati ali jedva ,preko licne i kompa.
I sta sad,cekamo e agrar da se pokrene ?.
 
Pa kad za posao ti treba stranka zato tako i radi. Zakazem detetu za pasos i odem taj dan u sup kad tamo na vratima pise ako se zakazuje za pasos moras na salter 2 inace ne vazi. Znaci prvo moras u sup da vidis sta pise pa tek onda na eupravu da zakazes

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Да бре, данас одем да правим личну са чипом и на том одељењу виси неко обавештење да од неког дана марта раде само са уплатницама које се генеришу на.... нечему што почиње словом "е", неки е'Урацпалац. Пиииип луд збуњеног.
 
Да бре, данас одем да правим личну са чипом и на том одељењу виси неко обавештење да од неког дана марта раде само са уплатницама које се генеришу на.... нечему што почиње словом "е", неки е'Урацпалац. Пиииип луд збуњеног.
Serifikat na Ličnoj karti možeš izvaditi u svakoj stanici Policije, trebaju ti ona dva papira, postupak je opisan na http://ca.mup.gov.rs/ca/ca_cyr/start/kes/
 
Знам то, али ми је први корак добијање ЛК са чипом. Рекоше биће готова за десетак дана, а приликом преузимања носићу и попуњене обрасце за издавање/уношење сертификата у ту ЛК.

Читач картица сам добио у петак. Чим сам убо његов кабл у УСБ порт, систем је сам нашао драјвере и завршио инсталацију. Само још да инсталирам Визуал Ц++ и онај МУП-ов "Челик".
 
Nazad
Vrh