E-Agrar

A sta vi ocekujete od bande lopovske! Takodje i nepismene! Ne zivite vi u Nemackoj pa da se sad cudite, Srbija brale!!!
Веровао или не,бирократија и у тој Немачкој није ништа боља ни ефикаснија,шта више, у неким случајевима још гора.
 
Ja sam se lično uverio da je penzioni fond CH izostavio okruglo 10 g radnog staža čoveku.Posle intervencije advokata ispravljena je greška uz pismo izvinjenja o grešci.
Toliko o efikasnosti zapadnih sistema.
 
Jesi li ti nekad bio u Nemačkoj?
Нисам,кажем онако. Јеси ли ти? Знаш ли да у Немачкој за промену мејла за рачуне 11 пута зовеш и сваки пут ти кажу сређено је.
Или ти шаљу техничара ког мораш да чекаш код куће и тако га чекаш и изостанеш 3-5х са посла а он не дође. Или ако хоћеш да купиш некретнину тј кућу нотар и маклер те коштају око 50 000е.
Или ако ти треба дераматолог а ниси приватно осигуран него законски,добијеш термин за 11 мјесеци а ти имаш осип.
Или треба да осигураш ауто и добијеш термин у јулу а данас јануар итд итд.
Ал нисам био,само сам чуо.
 
Ja sam se lično uverio da je penzioni fond CH izostavio okruglo 10 g radnog staža čoveku.Posle intervencije advokata ispravljena je greška uz pismo izvinjenja o grešci.
Toliko o efikasnosti zapadnih sistema.
Он је добио извињење бар,мени су цео квартал за пдв погрешно спровели и још послали казну. Једва се исправило,ал извињење још нисам добио,појео вук магарца.
 
poslednje informacije iz nemacke kazu da je oko 80% stanovnistva dobilo osip nepoznatog porekla ali posto dermatolozi tek za 11 meseci pimaju ljude ko zna sta ce biti...danci vec polako zatvaraju granice jer se plase da ce osip da mutira i predje na svinje

osip je dobio naziv----IQ -37,5 nas narod je glup ko **greška

na svu srecu kod nas taj osip vec odavno,mutirao je dobrano i sada se nosimo sa tim lagano,ima ga koliko hoces i zadrzava se samo u glavama odredjenih ljudi(nazalost taj broj je ogroman)
 
Нисам,кажем онако. Јеси ли ти? Знаш ли да у Немачкој за промену мејла за рачуне 11 пута зовеш и сваки пут ти кажу сређено је.
Или ти шаљу техничара ког мораш да чекаш код куће и тако га чекаш и изостанеш 3-5х са посла а он не дође. Или ако хоћеш да купиш некретнину тј кућу нотар и маклер те коштају око 50 000е.
Или ако ти треба дераматолог а ниси приватно осигуран него законски,добијеш термин за 11 мјесеци а ти имаш осип.
Или треба да осигураш ауто и добијеш термин у јулу а данас јануар итд итд.
Ал нисам био,само сам чуо.
Ma da, Nemci su ineče poznati po neefikasnosti, mutljevini i guranjem stvari pod tepih. Ma kod nas je bre super kad vidim kako taj jadan Nemac živi.
Ko ovi naši kad dodju na odmor pa krenu da nam prodaju ovde m za bubrege kako je i tamo teško, kako ništa nevalja i kako mi u stvari živimo odlično u odnosu na njih. Sve bi to bilo OK nego svako od njih ima opciju da se vrati ovde kad god poželi, ali nešto nevidjam da se vraćaju.
 
Два поста изнад типична два размишљања која у глави имају само то како код нас ништа не ваља а свугде је све перфектно а највише на западу . А од запада су видели најдаље крај Шидске општине или евентуално са Мирко рајзен неко путовање до родбине.
За Лулета да офф топик је,распитај се мало о здравственом систему у Де,па онда можеш да ствараш себи слике у глави. Поготово ко је самосталан,например као власници фирми или пољопривредници и зашто такве људе форсирају да буду ПРИВАТНО осигурани управо да не би чекали толике месеце и колико све то кошта. Ал пошто смо у некој теми једно 20 постова теби објашњавали шта је просечна зарада и бруто сат сумњам да ћеш ишта сконтати.

Душанбосс за тебе се види да никад ниси привирио у ДЕ. Који немци?Ти мислиш да немци раде као ниски службеници и техничари и по канцеларијама у јавним службама?

И поента није да л исе неко враћа или не,нико се неће вратити нити отићи ради тога,није то промена као променити кафану неко цео живот,него да је бирократија свуда иста и изузетно неефикасна.
 
Нисам,кажем онако. Јеси ли ти? Знаш ли да у Немачкој за промену мејла за рачуне 11 пута зовеш и сваки пут ти кажу сређено је.
Или ти шаљу техничара ког мораш да чекаш код куће и тако га чекаш и изостанеш 3-5х са посла а он не дође. Или ако хоћеш да купиш некретнину тј кућу нотар и маклер те коштају око 50 000е.
Или ако ти треба biдераматолог а ниси приватно осигуран него законски,добијеш термин за 11 мјесеци а ти имаш осип.
Или треба да осигураш ауто и добијеш термин у јулу а данас јануар итд итд.
Ал нисам био,само сам чуо.
Uživaj. Zašto bi bilo gde išao a pogotovu u Nemačku.
 
Uspesno sam obnovio gazdinstvo. Da li se i za subvencije podnosi zahtev ili sam obnovom automatski konkurisao i za njih ?
 
Pa to se prvo napravi da funkcioniše pa se lepo iztestira pa tek onda pusti u rad a ne ovako pustiš u rad i u međuvremenu i testira i dorađuješ. Ali ništa ovo nije slučajno sve je lepo smišljeno.
Prijatelju, ne ide to tako. 20 godina radim web development. Stotine sajtova, web shipova, platformi i aplikacija sam do sada uradio. I apsolutno nikada, nisam postavio nesto online, a da nisam morao da popravljam u radu uprkos testiranjima. I ne poznajem niti jednog kolegu kome je to uspelo. To jednostavno tako ne funkcionise. Nesto moze perfektno da radi u jednom browseru, i na nekom uredjaju, a da uopste ne funkcionise na nekom drugom. I apsolutno je nemoguce sve to testirati na local serveru. A da ne pricamo o kasnijim nadogradnjama koje su stalne. Sve bi to lepo zvuci sto ti kazes, ali je nemoguce. Zato smo svi mi Srbi najbolji selektori na svetu. Svi bi mi to bolje, znamo kako. U praksi to ne funkcionise
 
Ne razumem se u programiranje i prihvatam sve što programeri kažu, i shvatam da je iz njihovog ugla jedino tako moguće uvesti digitalizaciju u poljoprivredno administriranje. Ali iz ugla korisnika to baš i nije tako, jer ne mogu korisnici odjednom postati IT stručnajci pa npr. znati da ako nešto ne funkcioniše da pokušaju iz drugog browsera... Zato je morao ostati prelazni period, da ako neko ima problem, da može da se obrati službeniku u trezoru da mu konkretno pomogne i reši problem. Jer komunikacija sa upućenim čovekom (a ljudi iz trezora to jesu) lice u lice mnogo bolje funkcioniše od komunikacije preko telefona, mejlova, sa neupućenim službenicima, sa PSSS i sl. I na žalost, opet znam da to ne zavisi od softveraša već od ministarstva, a bojim se da njima nije cilj da pomognu već da ostane više novca u budžetu...
 
Jedno pitanje za Petra, prilikom odobravanja subvencija dobicemo mejl, i da pogledamo postu u e sanduce, jel tako? Sta ako ne pogledamo, tj ne preuzmemo poruku, da li ce automatski leci pare ili ne? Dobio sam informaciju da mora da se preuzme, inace posle 15 dana ti salju ponovo mejl. Ako je tako zasto onda kod resenja o odvodnjavanju se smatra ako i ne preuzmes posle 15 dana, oni smatraju da je resenje uruceno
 
Nazad
Vrh