E-Agrar

Nit resavaju esanduce ni zahteve koji su stigli,izgleda spijili pravoslavni i katolicki uskrs

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Epilog svega je da se u jeku setve svi bave e-sandučetom, katastrom, aplikacijama, računarima, lozinkama, telefonima, kvalifikovanim sertifikatom u klaudu, PIN kodovima i ostalim stvarima bez ikakve veze sa poslom i poljoprivredom. Subvencije nije dobio niko i nije poznato da li će ih i kada dobiti bez obzira da li je u pojedinačnim slučajevima zemljišni fond u potpunosti verifikovan ili nije. Razlike su brojne od slučaja do slučaja jedino zajedničko svima je to da na pragu setve nisu videli ni dinara. Jedina "pomoć" je uvođenje e-agrara koje liči na situaciju kada deci date igrice da se igraju na kompjuteru da bi bila mirna.
 
Poslednja izmena:
Да ли је неко ко нема ЈМБГ у катастру, а успео је да дода парцеле у еРПГ, добио позив из неке службе?

Управо сам причао са једним који је јуче добио позив. Он је сам додавао парцеле, не знам да ли је по поступку који смо ми овде утврдили, унео биљне културе, обновио газдинство, и предао захтев за субвенције по хектару. Међутим, јуче је добио позив, наводно из ПССС-а, и рекли су му ”да је све лепо одрадио али да му парцеле немају ЈМБГ”.

Нико други није пријавио да је примио позив, укључујући и ове којима сам ја додавао парцеле без ЈМБГ-а.
 
@D.i M.e ја сам додавао парцеле без ЈМБГ и касније у катастру уписао са ЈМБГ и кад је прошло то у катастру онда више није било тих парцела (нису биле на чекању а нису ни прихваћене - писао сам већ о томе) па сам овде питао шта да радим и нисам добио одговор а такође сам послао мејл и ништа од одговора па сам уписао парцеле (кад се изабере на којег члана да се дода па се упише к.о. и онда има да се изаберу парц. које нису уписане а у власништву су). То је било у петак и од онда нисам улазио на еАграр (у петак сам и поднео захтев за субвенције). Међутим, сад имам пропуштене позиве 3 са једног броја а још један са другог и прочитао сам шта си писао и претпостављам да ме због тога зову. Малопре сам гледао еАграр и сад на свакој парцели пише ко је власник и нема никакво упозорење да нешто не ваља. Касно је да их позовем, сутра ћу па ћу чути шта је посреди ако је уопште о томе реч.
 
Problem kod zeta na HUAWEI mobilnom.
ConsentID instaliran, kod ucitan, id dotat.

Ali kada se prijavljuje na zahtevima se pojavi greska
Došlo je do neočekivane greške;
molim Vas, pokušajte ponovo

Preko mejla moze da se udje eupravu, samo na consent izbaci tu gresku
 
Poslednja izmena:
Podneo sam zahtev za upis JMBG u katastru na ime člana gazdinstva pre bezmalo 20 dana. Sve stoji u mestu, katastar ne unosi promene i ko zna kada će. Mogu i nikada ništa im ne možemo. Odlazio ponovo kod njih, zvao telefonom, slao mejlove i ništa mrtvo more. Razmere besmisla cele priče su sve veće.
 
Unesi parcele bez jmbg imas opciju ,i ja sam tako za parcele koje se vode na majku.
Uneo sam ali nisu verifikovane i prestao sam da verujem da će ikada biti. Nema koga nisam zvao i šta nisam radio ali džabe.... Parcele su trideset godina u porodičnom vlasništvu, registrovane u gazdinstvu od kada postoji RPG, nikada nikakav problem nije postojao ali evo sada je napravljen i ne vidim da iko ima nameru da ga reši. Ne mogu da poverujem da se sve dešava slučajno a još teže da se sve ovo radi u interesu poljoprivrednika.
 
Poslednja izmena:
Meni od početka izgleda kao ozbiljan alat za uništenje porodičnih gazdinstava. Slobodno neka se javi neko ko je osetio ikakvu konkretnu korist od e-agrara. Nikada nisam više vremena proveo po šalterima nego ove godine i nikada nisam bio toliko nemoćan da bilo šta obavim. Nisam imao problem sa samim programom i aplikacijom pošto imam minimalni nivo informatičke pismenosti. Relativno lako sam obavio samu registraciju i unos parcela i podataka ali ovo sa katastrom i verifikacijom daleko nadilazi moje mogućnosti. Tu nikakvo znanje i veština ne pomažu dok neki trtov ne udari pečat ili pritisne taster. Sve je u njihovim rukama.
 
Par parcela imam po pola sa zenom i vec vise od 10 dana cekam na neku verifikaciju,pa jbt ako je zena clan a ja nosilac neznam sta treba toliko da proveravaju. Jos jedino vencani list da posaljem

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Ja ne mislim da je eAgrar sranje, ali da je nedorađen, isforsiran i brzopleto donešen - jeste. Morali su ostaviti neki duži prelazni period da paraleno egzisttiraju i eAgrar i Trezor. Kao prvo da bi se ceo sistem dobro istestirao, otklonile greške, rešili problemi kojih nisu bili ni svesni da će se pojaviti. A kao drugo da se zaštite stariji poljoprivrednici kojima je komp nepoznanica, a rešavanje svih ovih kerefeka (koje se pojavljuju zbog nedorađenog sistema) misaona imenica...
 
Gledajući vremenski dok obučem farmerke i obujem patike upalim auto i krenem u trezor sa e agrarom u gaćama završim brže. 😏
 
Drugar je instalirao Consent id za koji su mu parametri izdati pre nekoliko dana. Pri prijavljivanju na e-agrar ili e-upravu,cim ukuca pin u consent id istog momenta mu stoji obavestenje da je zahtev istekao. Uopšte nema onog odbrojavanja za koje vreme moze da potvrdi zahtev. Da li je neko imao ovakav problem i kako ga rešiti?
 
Ја имам огроман проблем... Данас сам требала да региструјем једну особу на еУправу и добила сам погрешну маил адресу за регистрацију. Сада му је еУправа блокирана. Шта да радим?
 
@D.i M.e ја сам додавао парцеле без ЈМБГ и касније у катастру уписао са ЈМБГ и кад је прошло то у катастру онда више није било тих парцела (нису биле на чекању а нису ни прихваћене - писао сам већ о томе) па сам овде питао шта да радим и нисам добио одговор а такође сам послао мејл и ништа од одговора па сам уписао парцеле (кад се изабере на којег члана да се дода па се упише к.о. и онда има да се изаберу парц. које нису уписане а у власништву су). То је било у петак и од онда нисам улазио на еАграр (у петак сам и поднео захтев за субвенције). Међутим, сад имам пропуштене позиве 3 са једног броја а још један са другог и прочитао сам шта си писао и претпостављам да ме због тога зову. Малопре сам гледао еАграр и сад на свакој парцели пише ко је власник и нема никакво упозорење да нешто не ваља. Касно је да их позовем, сутра ћу па ћу чути шта је посреди ако је уопште о томе реч.
мене су већ пршле недеље звали због једне парцеле где стоји плодоуживање ( и првобитно сам "прикачила" скенирано, потписано, печатирано плодоуживање), ја им и преко телефона објаснила о чему је реч, опет прикачила тај документ уз нашироко објашњење, ето знак узвика још стоји...
 
Drugar je instalirao Consent id za koji su mu parametri izdati pre nekoliko dana. Pri prijavljivanju na e-agrar ili e-upravu,cim ukuca pin u consent id istog momenta mu stoji obavestenje da je zahtev istekao. Uopšte nema onog odbrojavanja za koje vreme moze da potvrdi zahtev. Da li je neko imao ovakav problem i kako ga rešiti?
Neko je imao isti problem.... Treba valjda da se podesi vremenska zona na telefonu ako sam dobro zapamtio.
 
Nazad
Vrh