E-Agrar

Ne vredi ja ne znam kako da rešim problem i kome da se obratim.

Na E upravi kada odem na e sanduče piše: " Sanduče je onemogućeno za pristup".

A kada idem e posticaje - izlazi mi greška ""Молимо Вас да активирате своје еСандуче пријавом на портал еУправа ."



Послато са 2201117PG помоћу Тапатока
Potpuno isti slučaj i kod mene.
Majci sam završila prijavu za epodsticaj po hektsru za kratko vreme...sve išlo kako treba...
Suprug i ja imamo posebno gazdinstvo...sanduče na eupravi je onemogućeno za pristup. Već dva dana pokušavam...uopšte nisam digitalno nepismena, npr.prošle godine sam za 54 učenika osmog razreda odradila kompletan upis u srednje škole preko portala Moja srednja škola...znači prijave za završni ispit, rangiranje, popunjavanje liste želja, afirmativne mere, blizanačke prijave...ma 300 čuda...
Za vreme korone, napravila sam preko 300 eučionica, povezala i učenike i nastavnike, dodelila šifre...
Optimistično sam pristupila i eAgraru...ali sada mi dođe da se spakujem i odem u ..... ........!!!
Probala sam logovanje i preko šifre i preko konsenta, popunila sam sve moguće suprugove podatke, pisala kancelariji i podršci eUprave (nema odgovora)...
Glupavo sanduče je onemogućeno za prisup i tu nema pomoći.
Ako je iko rešio ovaj problem neka napiše kako, jer ja stvarno više nemam živaca da pokušavam ništa... Nije zbog novca jer gajimo šljive na samo jednom hektaru...čisto iz inata...ako uspem prijaviću besplatno i sve ove starije ljude iz sela, za koje je ovo BAŠ NEMOGUĆA MISIJA, opet iz inata!!! 😜
Hvala unapred.
 
Kad ovo pročitam i kad se setim da su u rubriku država rođenja uvrstili Palestinsku oslobodilačku organizaciju, onda nema šta.... Kod njih je neka greška milion posto.
 
Verovatno neki bag.

Probaj sledeće:

Kada se prijaviš na eUprava, prihvatiš zahtev na ConsentID, nemoj ići na eSanduče, već na
eSanduče - arhiva.
Trebalo bi da prođe,
a posle toga idi na eSanduče.
Javi kako je prošlo.
bd6db5ab0135cb0e9c72bae51ec98574.jpg
U arhivu udje i ovo izbaci


Ali u sanduce i dalje nece.
 
Poslednja izmena:
A sta ces tu? Kad udjes na portal e uprava, prijavi se na moja uprava, aktiviraj consent, i aktiviraj potpis u cloudu, onda udji u e sanduče
 
@radashin

Evo ovako stoje stvari. Probao sam ovo i radi, izvinjavam se zbog toga što sam pisao da to možda nije moguće, nadam se da nisam vas nisam dodatno zbunio :)
1. Napravio sam BacUp svog ID naloga kroz Consent ID aplikaciju. Kada se aplikacija otvori ide se na opciju ID u dnu ekrana, klikne se svoj nalog i na novom ekranu se klikne na 3 tačke u gornjem desnom uglu i bira opcija Napravite rezervnu kopiju Vašeg ID-ija, kreira se lozinka prema uputstvu koje stoji pored polja za upis i nakon kreiranja sačuvamo fajl na telefonu, lokacija je ponuđena kod čuvanja ali je možemo i promeniti.
Kopija je u ZIP fajlu koji možemo prebaciti na drugo mesto na kom ćemo ga čuvati.
2. Za test sam instalirao aplikaciju Concent ID na drugi telefon (Tablet) i kod pokretanja sam kreirao PIN kod i nisam birao opcije Skenirajte QR kod ni Unesite parametre ručno nego u gornje desnom uglu Preskoči, po otvaranju novog ekrana se klikne na Započnite pa na Povratite svoj ID.
Potrebno je "pokazati" mesto gde se nalazi kopija i posle označavanja fajla Bacukp_ID... i unosa lozinke koja je uneta kod kreiranja BackUp-a dobija se novi ekran gde se potvrdi Povraćaj ID-a i ako je sve u redu dobija se poruka Vaš ID je uspešno vraćen.

Posle ove operacije test, probao sam da se prijavim samo sa novim uređajem, stari je isključen, stigao je zahtev kod logovanja na eUprava-u da potvrdim PIN kod u Consent ID aplikaciji, onda sam uključi svoj telefon i probao kada su oba uređaja uključena i notifikacija mi je stigla na oba, unosom PIN koda na bilo kom prijavio sam se na eUprava-u.
Ovo je dobra opcija gde se u slučaju gubitka uređaja, resetovanja itd. može povratiti nalog, u slučaju gubitka ili krađe važno je posle ponovne aktivacije promeniti PIN kod.
Hvala kolega!!..Lepo objasnjeno..pratio upustva i upravo preko back up-a aktivirao ID nalog na drugom novom telefonu..Posto ovaj prvi-stari telefon dajem supruzi..pitanje glasi da li mogu da iz njega deinstaliram aplikaciju, da ne bi svaki put kada se prijavljujem ne bi i njoj se pojavljivalo, dosadjivalo joj😀..
 
Evo meni stoji da je zahtev primljen a nekome pise prihvacen a kasnije aplicirao
af373667cd4d3bdc43228380e95287aa.jpg


Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
A što svi navaljujete na e sanduče, ako vam stigne poruka u e sanduce stiže i obaveštenje na meil da vam je nešto poslato. Vi hoćete pošto poto u sanduče iako je ono prazno.
Navaljuju iz razloga sto niko ne govori kako se to j****o sanduce aktivira. Ako na eagrar pise :"Udjite u j****o esanduce da ga aktivirate...", normalno je da ljudi imaju potrebu da udju tamo i vide. Za sad mi je jedino radilo posao da, kada udjem u sanduce, izadjem iz svega toga i zaboravim na to bar sat, dva. Posle bez problema mogu da idem na sledeci korak i pocnem da popunjavam zahtev.
Ja sam na eupravi od ranije, i nisam imao problema. Jos nisam nikome resavao ovu prijavu, a da nije zezalo zbog tog esanduceta(ako je tek registrovan na eupravi). Mozda je komunikacija Euprava-Eagrar problem.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh