E-Agrar

Kod komsije ne moze ra se resi eSanduce.
Kad podesavamo na eUprava to otvori,ali nece da pristupi eSanducetu tu nam dodje do prekida,trazi da se otvori potvrda preko Consenta,potvrdi telefonom ali ne moze da udje u aplikaciju tad prekine.
 
Poslednja izmena:
@Зорге pa vidiš screenshot, dobio sam ih bezbroj

Tako je i kod mene. Kad sam podneo zahtev za aktivni status a i juče za setvenu strukturu, odmah posle podnošenja zahteva odem na eupravu i u e sandučetu imam poruku koju treba da prihvatim i onda imaš u pdf-u fajl koji si tražio na e-agraru. Posle nekog vremena dobijem na telefon svoj lični email da imam poruku na e-upravi...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
@Зорге pa vidiš screenshot, dobio sam ih bezbroj
emoji1745.png
ОК онда. Значи да ако нема мејла, нема ни порука са еУправе и свега тог нашег што почиње са "е".
 
Na mejl kojim se loguješ na eUprava bi trebalo uvek da dobiješ obaveštenje o pristizanju u eSanduče.
Ja koristim eUprava maltene od kada je počela sa radom, bukvalno se ni jednom nije dogodilo da ne dobijem obaveštenje na mejl.
 
Haha, ma ne zurim nigde, nego cisto onako pitam.Da nesto nije u redu valjda ne bih mogao da posaljem zahtev?
 
Desava se da se ulogujem na eUprava i kad kliknem na sanduce da li na pocetnom ili u padajucem meniju 0rebaci da je ponovo potrebno logovanje,izaberemo logovanje preko consenta stigne na telefon,odobri i onda prijavi onu gresku koju sam okacio.
 
meni kad je stiglo odvodnjavanje u e sanduce prihvatio i prilikom sledeceg pristupa ono prazno onda sam slao mejl i dobio odgovor daje sva posta u e sanduce ..Archiva ...i tamo se nalazi ta posta koja je bila u e sanducetu znaci da ima 2x e sanduce i e sanduce arhiva..
 
Desava se da se ulogujem na eUprava i kad kliknem na sanduce da li na pocetnom ili u padajucem meniju 0rebaci da je ponovo potrebno logovanje,izaberemo logovanje preko consenta stigne na telefon,odobri i onda prijavi onu gresku koju sam okacio.
Verovatno neki bag.

Probaj sledeće:

Kada se prijaviš na eUprava, prihvatiš zahtev na ConsentID, nemoj ići na eSanduče, već na
eSanduče - arhiva.
Trebalo bi da prođe,
a posle toga idi na eSanduče.
Javi kako je prošlo.
bd6db5ab0135cb0e9c72bae51ec98574.jpg
 
meni kad je stiglo odvodnjavanje u e sanduce prihvatio i prilikom sledeceg pristupa ono prazno onda sam slao mejl i dobio odgovor daje sva posta u e sanduce ..Archiva ...i tamo se nalazi ta posta koja je bila u e sanducetu znaci da ima 2x e sanduce i e sanduce arhiva..
Upravo to sam juče i ja napisao.
 
Је л ико добио било какав повратни одговор приликом регистровања новог газдинства? Значи онесвестићу се од пиљења у телефон и чекајући било шта да се деси. 🤔🙄
 
North, a jel možeš da se uloguješ na eid.gov.rs? Ne znam gde je greška, evo proveravam moj E. i sve radi.
 
Imamo identičan problem sa sandučetom na dva naloga, kao što sam i pisao na nekoj od prethodnih strana...

Da li su ti možda kreirali novi eID nalog umesto starog?
Mome ocu i mojoj majci su morali da prave nove email i eID naloge u pošti
pošto su prve eID naloge ovi iz poljo službe uspeli da pokvare/zaključaju, šta-god...
Pa sumnjam da je možda do toga, da se tu nešto pokarabasilo zbog novih eID naloga....

Inače, kod supruge NIJE otvaran novi eID - sve radi normalno, sanduče aktivno, nikakav problem
Isti slučaj imam i ja na očevom gazdinstvu, prvi eid nalog izvađen u Institutu Tamiš je propao, posle je odradio u Supu na ličnu kartu i sve je bilo ok, do podnođenja zahteva za subvencije i sada imamo problem sa E-sandučetom. Na ostalim gazdinstvima je sve ok.
Kome se obratiti za problem ?
 
Isti slučaj imam i ja na očevom gazdinstvu, prvi eid nalog izvađen u Institutu Tamiš je propao, posle je odradio u Supu na ličnu kartu i sve je bilo ok, do podnođenja zahteva za subvencije i sada imamo problem sa E-sandučetom. Na ostalim gazdinstvima je sve ok.
Kome se obratiti za problem ?

Napisao sam pre 2-3 sata podužu poruku sa svim detaljima preko kontakt forme na e-Upravi.
Mislim da podrška ne radi vikendom, tako da čekam ponedeljak... Sad da li će da oni da aktiviraju sanduče ili nešto drugo, ne znam...

Takođe sam kontaktirao i Tamiš, kažu da sam treći od jutros sa istim problemom,
međutim ne znaju ni oni šta da rade povodom toga i u pravu su - to je problem eUprave.
 
Nazad
Vrh