E-Agrar

To sa e sandučetom je do ljudi. Dosta je komplikovano da se dođe do njega, ko radi prvi put.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Nista nije komplikovano da se dodje do njega. Bas naprotiv.
Odes na euprava, kliknes gore desno na prijavu, izaberes preko mobilne aplikacije, ukucas mail, potvrdis preko consentID aplikacije, i odmah ti je tu dostupno e sanduce kao velika precica. Kliknes na to, vidis inbox svoj itd...
Ostim toga odes i uradis elektronski potpis. I kada sve to uradis, izlogujes se, onda kada odes na epodsticaje, opet nece da te uloguje i javlja da moras posetiti sanduce.

Cak i bez ikakvog odlaska na eupravu, vec kada direktno ides na eagrar i posle na epodsticaje ( pre toga nikada nisi krocio na eupravu) ako odes preko nekog drugog pretrazivaca, ulazis i konkurises za subvencije bez problema.

I ne vidim kako je onda tu covek faktor?

@Petar_Petrović
 
@Lule28
Isto preko eagrara?
Mislim da ce svi javni pozivi ici preko e agrara
Vest je iz novembra kada su te subvencije za repu donesene pa pise da ce ici preko javnog poziva uprave za agrarna placanja a posto je sada aktivan e agrar verujem da ce ici preko njega

Ovo ipak smatraj sa rezervom jer neznam sta imaju ovi iz ministarstva u glavama,to se menja non stop

Tvrdio sam u jednoj drugoj temi da ce subvencije po h biti isplacivane po podnetom zahtevu pa su neki rekli da nece,na kraju ipak po poslednjim izjavama ovih nazadnih ide kako sam i predpostavio po prijavljenom zahtevu i da nema cekanja kraja roka bar 30 dana...dakle sto pre podneses zahtev trebalo bi da pre legne ova crkavica
 
Što se tiče tog sandučeta na euppravi postoi
1. esanduče
2. esanduče - arhiva
U sanduče stižu nove poruke koje ste dobili i još ih niste otvorili i preuzeli.
A u arhivi vam je sva pošta koju ste dobili i pročitali ili preuzeli.
 
Ne znam da li još neko ima ovakav problem sa e-sandučetom...

Naime, na dva eID naloga, kada se uđe na e-sanduče, dobijam u gornjem delu crvenim slovima:
Сандуче је онемогућено за приступ

Kada pogledam status sandučeta u podešavanjima, stoji: Сандуче је привремено деактивирано

Probali smo i da se izlogujemo i full refresh i logovanje preko email + password, i logovanje preko email + consent ID,
i iz drugih browsera, i iz anonimnog moda i išli direkt preko eUprava-e i preko eAgrar-a, i sve moguće i nemoguće pristupe,
i prošlo je od tada više od sat vremena...
Međutim, i dalje u oba sandučeta dobijamo istu poruku da je onemogućeno :(

Kome se obratiti, kako ovo srediti?
Svaki savet dobrodošao... hvala
 
Nista nije komplikovano da se dodje do njega. Bas naprotiv.
Odes na euprava, kliknes gore desno na prijavu, izaberes preko mobilne aplikacije, ukucas mail, potvrdis preko consentID aplikacije, i odmah ti je tu dostupno e sanduce kao velika precica. Kliknes na to, vidis inbox svoj itd...
Ostim toga odes i uradis elektronski potpis. I kada sve to uradis, izlogujes se, onda kada odes na epodsticaje, opet nece da te uloguje i javlja da moras posetiti sanduce.

Cak i bez ikakvog odlaska na eupravu, vec kada direktno ides na eagrar i posle na epodsticaje ( pre toga nikada nisi krocio na eupravu) ako odes preko nekog drugog pretrazivaca, ulazis i konkurises za subvencije bez problema.

I ne vidim kako je onda tu covek faktor?

@Petar_Petrović
Evo da citiram sam sebe.
Izgleda da definitivno radi recept koje @talianu opisao.
Sad sam za ocevo gazdinstvo napravio test i uspeo.

Prvo sam probao direktno na eagrar da idem bez euprave. Nisam mogao. Javlja problem sanduceta.
Zatim sam isao prvo na eupravu, u sanduce itd. Izlogovao sam se i probao odmah na epodticaje. Opet ne moze.

Ali kada sam ostavio sve po strani 10-15 min, i probao ponovo, uspeo sam i podneo zahtev za subvencije.
Ne svidja mi se svakako to cekanje, ali eto, mora se covek nekako snaci...
 
Ma da ,nije to nikakav problem,samo prvi put da se otključa.Sa ovim če automatski svi koji su postali e građani protiv svoje volje ili svojevoljno ubuduče primati određene dokumente kroz e sanduče.
Na primer ja primam odavno od lokalne poreske administracije iz VŠ i Alibunara i obaveze od Vode Vojvodina.
Zbog tog trebate obratiti paznju na svoje obaveze,da ne čekate poštara a pošta u e sandučetu.
 
Ako izbacuje poruku za e sanduče, probajte preko mobilnog da odradite. Meni nije htelo preko računara, stalno izbacivalo aktivirajte e sanduče, uđem preko mobilnog i sve prođe. Malopre i kolegi na poslu isto tako, preko računara ne ide, na mobilnom odmah prošlo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Baderljica
Nema veze ,ja sam na 3 bez a 3 sa brojem i interesantno nije redom radio softver veđ nasumično .
I površine ima i preko i ispod 20 ha bez broja.
 
Ljudi,kakve veze ima ako se podnese za vise od 20ha. Oni ce isplacivati do 20ha i to je to.
Meni su automatski ubacili 40ha drzavne zemlje u E Agrar,ja je nikad nisam prijavljivao. Mislim da je glupo da ja sad to brisem da bi nastelovao 20ha. Nisu oni dzabe to uneli.
Kod drzavne ni nema opcija da je staviš.Bar kod mene nije bila.Samo one zemlje koje podlezu pravu na subvenciju.
 
Ja sam danas imao drugi problem.
https://ibb.co/bm0rjh7]
https://freeonlinedice.com/]roll[/URL] site[/url]
Imao sam ubačeno novih 6 parcela svih šest su od istih vlasnika koji u posedu imaju po 1/2.
Neke parcele su posle duže vremen prošle verifikaciju a neke nisu. Jedna parcela je prošla verifikaciju samo od jednog vlasnika od drugog još čeka.
Sve parcele su na istom ugovoru.
Ovo je evidentno da je u pitanju ljudski faktor koji nije odradi posao kako treba za razliku od softvera koji je bio danas skoro pa besprekoran.
 
Ima li ko ideju kako na onim e podsticajima promeniti parcele nisam upisao neke biljne strukture pa mi fali skoro 2 hektara a ono poslat zahtev .Ja izmenjao biljnu strukturu ali ne nudi nigde da se dopune parcele .I ko se muci sa oni Esanducetom ulogujte se u Eupravu malo cackajte po tom nalogu i posle pokusajte opet epodsticaj posle recimo 10 min dok vas registruje tamo probao sam sa 4 gazdinstva tako .Ovo jedno sam zabrljao posto mi se smucalo da editujem vise nisam znao da je bitno sta je zasadjeno pa sam stavljao livada .Kad ono livada ne valja.
 
Ja sam danas imao drugi problem.
https://ibb.co/bm0rjh7]
https://freeonlinedice.com/]roll[/URL] site[/url]
Imao sam ubačeno novih 6 parcela svih šest su od istih vlasnika koji u posedu imaju po 1/2.
Neke parcele su posle duže vremen prošle verifikaciju a neke nisu. Jedna parcela je prošla verifikaciju samo od jednog vlasnika od drugog još čeka.
Sve parcele su na istom ugovoru.
Ovo je evidentno da je u pitanju ljudski faktor koji nije odradi posao kako treba za razliku od softvera koji je bio danas skoro pa besprekoran.
Ja sam danas imao drugi problem.
https://ibb.co/bm0rjh7]
https://freeonlinedice.com/]roll[/URL] site[/url]
Imao sam ubačeno novih 6 parcela svih šest su od istih vlasnika koji u posedu imaju po 1/2.
Neke parcele su posle duže vremen prošle verifikaciju a neke nisu. Jedna parcela je prošla verifikaciju samo od jednog vlasnika od drugog još čeka.
Sve parcele su na istom ugovoru.
Ovo je evidentno da je u pitanju ljudski faktor koji nije odradi posao kako treba za razliku od softvera koji je bio danas skoro pa besprekoran.
kolega sta si uradio sa onim parcelama kde stoji zuti krug i(provera),si njih dao u zbir,ili?
 
One ne stoje trenutno u zbiru parcela ali su se pojavile u zahtevu za subvencije i njih sam stavio.
Kontam da su u redu samo što nisu verifikovane.
 
Evo kome treba da doda podnesak za subvencije,valjda tako bi trebalo
570e41e06f0ad09bb86f7bacb1a21718.jpg
5e8968272687685fc17f42319edec67b.jpg
badfff485d2c01d59a012c36189bd62c.jpg


Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Ne znam da li još neko ima ovakav problem sa e-sandučetom...

Naime, na dva eID naloga, kada se uđe na e-sanduče, dobijam u gornjem delu crvenim slovima:
Сандуче је онемогућено за приступ

Kada pogledam status sandučeta u podešavanjima, stoji: Сандуче је привремено деактивирано

Probali smo i da se izlogujemo i full refresh i logovanje preko email + password, i logovanje preko email + consent ID,
i iz drugih browsera, i iz anonimnog moda i išli direkt preko eUprava-e i preko eAgrar-a, i sve moguće i nemoguće pristupe,
i prošlo je od tada više od sat vremena...
Međutim, i dalje u oba sandučeta dobijamo istu poruku da je onemogućeno :(

Kome se obratiti, kako ovo srediti?
Svaki savet dobrodošao... hvala
Ja na gazdinstvu mog oca imam potpuno isti problem, i pokušavao sam na sve načine ali za sada bezuspešno :(
 
Tamo u uputstvu za ePodsticaje piše da se korisnik authentifikuje svojim "Elektronskim sertifikatom"...

Jel to znači da treba da ima neki čitač i karticu sa sertifikatom ili može i putem mobilne aplikacije Consent ID?
 
Nazad
Vrh