E-Agrar

Bez veze komentar.Možda traje i 2 minuta ne znam ja sam radio 15 gazdinstava danas oni koji su prvi put aktivirali sanduče taman je tako palo nekoliko minuta dok sam radio drugo nisam gledao sat lupio sam 10 min.Samo prvi put da ti aktiviraš sanduče,posle ide ko puter.
Super su ga opravili.
Druze ja ni jedne sekunde nisam na tebe mislio, vec sam Petru skrenuo paznju da svi imamo problem oko ovog sanduceta.
Jer cak i da si u pravu, nije normalno da se ceka ni malo.
Mora se problem u korenu resiti jer ako odes u ponedeljak u psss, videces kakav ce haos biti. Pogotovo juzno od Save i Dunava gde ue mnogo vise gazdinstava i mnogo veca guzva.
Zato sam i citirao Petra u poruci da on to procita i da im to u IT sektoru bude prioritet.
 
narod i ovako ogorcen i besan zbog ovog e Agrar sranja,a vi vec javljate kako ste dobili pare nemoj da zezate samo

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
E sanduce, resenje. Odes automacku na e upravu, izlogujes se i ponovo se prijavis preko consenta.

Poslato sa TFY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Sad ne kapiram sta je sa tim esanduce? Sta treba tamo da stigne?neka potvrda da si prosao na epodsticaji?

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Šta sve ljudi pišu, moram sam sebe opet banovati mesec,dva sa foruma...Radio sam čoveku prijavu koji ima samo jednu parcelu od 24,6 ha. Šta je taj trebalo da uplati cepanje parcele da sebi smanji na 20 hektara...Dobro smo i živi...
posto se tvoj post odnosio na mene

da ponovim
postoji opcija da stikliras jednu po jednu parcelu,problem je sto treba racunati tacno sa arima i kvadratima do 20h pa i ako malo predje nije greda ali poslati tipa zahtev za 40h ili vise je ipak neozbiljno

jer ako neko ima 30 parcela zasto poslati sve ako mu je dovoljna polovina i da ima do 25h prijavljen zahtev

ovo sto si naveo imati u tabli 25h jednu parcelu je vise nego odlicno(verovatno najlaksa prijava koju si radio na E agraru)

moja i komsijina zemlja primera radi(kome sam radio e agrar takodje) je takoreci u 2 table,jedna pored druge,ukupno oko 15h a parcela imamo 8(ja tri,on 5 parcela)

svakako na zahtevu dole levo pise iznos u dinarima i kolicina hektara,pa kada se podnosi zahtev i kada se dodje do iznosa otprilike 200 000din,ne vidim razlog dodavati ostale parcele i ici do iznosa tipa preko pola miliona dinara kada to svakako nece isplatiti

eto nista negativno nisam mislio samo mi je nejasan podatak slati te zahteve sa toliko bespotrebnih parcela
 
Dosta smo dobili zahteva da imaju probleme sa eUprava (eSandučetom). Videćemo šta se dešava (Da li je do nas ili vas)

Srdačan pozdrav (Bićete obavešteni da li je do nas ili vas).
Sto nebi mogli sve dobijati na mail da imamo sto manje dodira sa eupravom.
Ili bar neko pojasnjenje kako to sa e sanducetom treba da se radi i kako treba da izgleda. Meni recimo ponisti ulazak u esaduce, nikad nisam koristio nista od toga.
 
Meni nista nije stiglo za epodsticaje a posle sam neku potvrdu podneo zahtev pa mi stiglo normalno na esanduce

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
posto se tvoj post odnosio na mene

da ponovim
postoji opcija da stikliras jednu po jednu parcelu,problem je sto treba racunati tacno sa arima i kvadratima do 20h pa i ako malo predje nije greda ali poslati tipa zahtev za 40h ili vise je ipak neozbiljno

jer ako neko ima 30 parcela zasto poslati sve ako mu je dovoljna polovina i da ima do 25h prijavljen zahtev

ovo sto si naveo imati u tabli 25h jednu parcelu je vise nego odlicno(verovatno najlaksa prijava koju si radio na E agraru)

moja i komsijina zemlja primera radi(kome sam radio e agrar takodje) je takoreci u 2 table,jedna pored druge,ukupno oko 15h a parcela imamo 8(ja tri,on 5 parcela)

svakako na zahtevu dole levo pise iznos u dinarima i kolicina hektara,pa kada se podnosi zahtev i kada se dodje do iznosa otprilike 200 000din,ne vidim razlog dodavati ostale parcele i ici do iznosa tipa preko pola miliona dinara kada to svakako nece isplatiti

eto nista negativno nisam mislio samo mi je nejasan podatak slati te zahteve sa toliko bespotrebnih parcela
Evo sad mi se javio još jedan iz sela, čita forum i misli da mu skroz propala prijava, takođe ima samo jedna parcela od 70 ha, ne zna šta će a nisam mu radio ja obnovu na eAgraru...Pita kako je trebalo ovo da unese?
Google-Chrome-7-4-2023-19-48-15.png
 
posto se tvoj post odnosio na mene

da ponovim
postoji opcija da stikliras jednu po jednu parcelu,problem je sto treba racunati tacno sa arima i kvadratima do 20h pa i ako malo predje nije greda ali poslati tipa zahtev za 40h ili vise je ipak neozbiljno

jer ako neko ima 30 parcela zasto poslati sve ako mu je dovoljna polovina i da ima do 25h prijavljen zahtev

ovo sto si naveo imati u tabli 25h jednu parcelu je vise nego odlicno(verovatno najlaksa prijava koju si radio na E agraru)

moja i komsijina zemlja primera radi(kome sam radio e agrar takodje) je takoreci u 2 table,jedna pored druge,ukupno oko 15h a parcela imamo 8(ja tri,on 5 parcela)

svakako na zahtevu dole levo pise iznos u dinarima i kolicina hektara,pa kada se podnosi zahtev i kada se dodje do iznosa otprilike 200 000din,ne vidim razlog dodavati ostale parcele i ici do iznosa tipa preko pola miliona dinara kada to svakako nece isplatiti

eto nista negativno nisam mislio samo mi je nejasan podatak slati te zahteve sa toliko bespotrebnih parcela
A sta cemo sa repom?
Zasto da ne prijavim vise od 20ha kad nije ograniceno ( za repu )

I jel zna neko dali ce se i za repu morati posebno podnositi zahtev?
 
Ovi sto imaju problem sa esanducetom jel aktivirali sve na euprava?
fd7a1018478393dc7c3648ceae759c70.jpg


Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Evo sad mi se javio još jedan iz sela, misli da mu skroz propala prijava, takođe ima samo jedna parcela od 70 ha, ne zna šta će a nisam mu radio ja obnovu na eAgraru...
Google-Chrome-7-4-2023-19-48-15.png
ma nece mu propasti
oni su u takvoj situaciji posto i imaju samo jednuu sistemu da i moraju poslati tu jednu

mislio sam na ljude koji imaju vise parcela u sistemu e agrara a lagano preko 20h
 
Ja сам пре неког времена, када сам добио личну са чипом, покушао да је искористим, да видим како "ради" све то и регистровао се на сајт е-Управе, али тада нисам видео неке асне од њега, али ево јуче-прекјуче поново сам се улоговао, да бих видео да ли у сандучету мог профила на еУправи, да га тако назовем, стоји обавештење колико да ме они "одводњивачи" ребну за ову годину, кога су помињали људи у овој теми. Тамо сандуче заиста постоји, али је тада било празно.

Ако убудуће напрасно буде неких проблема да опет приступим раније регистрованом сандучету на еУправи, баш ћу да се исфрустрирам. То "данас ради, а сутра не" баш убија ентузијазам да се занимам овим електронским општењем са државним институцијама.
 
To sa e sandučetom je do ljudi. Dosta je komplikovano da se dođe do njega, ko radi prvi put.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
A sta cemo sa repom?
Zasto da ne prijavim vise od 20ha kad nije ograniceno ( za repu )

I jel zna neko dali ce se i za repu morati posebno podnositi zahtev?
Poljoprivredni proizvođač, kako se ističe, ima pravo na korišćenje finansijske podrške ako je celokupan ostvareni prinos šećerne repe na ugovorenim površinama isporučio proizvođačima šećera.
Zahtevi za odobravanje ovih subvencija podnosiće se na osnovu javnog poziva koji raspisuje Uprava za agrarna plaćanja.

Javni poziv će biti objavljen na sajtu Ministarstva poljoprivrede i na zvaničnoj internet stranici Uprave za agrarna plaćanja.

Proizvođač šećera može podneti samo jedan zahtev za odobravanje finansijske podrške na osnovu jednog javnog poziva.
https://n1info.rs/biznis/nova-uredb...jacima-secerne-repe-35-000-dinara-po-hektaru/



bice javni poziv i za repu,kosnice pcela itd td
ovo sada su samo direktne subvencije po hektaru
 
Pozdrav za Radoslava. Sinoć nisam stigao da se pozdravim pošto ste samo ušli i izašli tamo kod nas u mesnoj zajednici....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Hvala kolega, Mileta nas je požurivao da pređemo na drugo mesto a ja sam hteo malo da popričamo pošto me je zanimalo kakva je kod vas situacija obzirom na vašu zemlju i teže uslove obrade. Pozdrav i nadam se da ćemo se ponovo videti.
 
Nazad
Vrh