E-Agrar

Sve zavisi koliko je podneo za zahtev...svakako postoji opcija da stikliras jednu po jednu parcelu,problem je sto treba racunati tacno sa arima i kvadratima do 20h pa i ako malo predje nije greda ali poslati tipa zahtev za 40h ili vise je ipak neozbiljno

Meni je samo na jednom gazdinstvu bilo problem to e sanduce ali odjavio se,prijavio ponovo i sve ok
 
Proveravao sam na taj način bar 20 puta bezuspešno. U e-sandučetu nemam ništa. Ali zato na e-podsticaii u statusu piše da je predmet pod brojem taj i taj primljen, I navedeno taćno vreme. Ne znam zašto treba to isto da se pojavljuje još na 100 mesta? Ja sam to skinšotovao za svaki
slučaj.
Neće ti ništa biti u sandučetu samo češ ga aktivirati prvi put.
Očigledno si uspeo.Više nikad nećeš imati taj problem.
 
Meni isto u prezimenu umesto Ć stoji C. Petar je objasnio da će uskoro moći i to da se promeni...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Problemi nastaju sa starim racunarom koji koristi Windows 7.
Sa racunarom koji ima Windows 10 aktivira epodsticaje sa svakim browserom.
 
ja sve idem preko telefona i nema greske,ne mogu preko kompa da se bakcem

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Javljaju mi se ljudi koji su podneli zahtev za podsticaj i onda ili videli da im fali neka parcela ili da nisu dodali neku parcelu u zbir (verovatno kad su videli cifre pa ukapirali da im se nesto ne uklapa).. Da li neko zna da li moze nekako da se uradi izmena zahteva, ja ne nalazim opciju? @Petar Petrovic ?
 
Radi glatko sve, mora se priznati.
Odradio sam danas desetak preko PC i 4 preko telefona. Sve je prošlo glatko, baš bez ikakvih problema.
Ova porodica Šalabajzerić ume i da napravi nešto kad se malo potrude
 
Ja svake godine samprijavljivao sve parcele sto imam upisane oko 22ha,i nikada problema nisam imao,a taj sto prijavi 40ha taj je barem posten sto nije otvorio gazdinstvo na nekog komsiju

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
ne znam kako je islo pre jer i kada je bilo do 100h a i od kada je do 20h ja uvek imam manje

mislim da svakako proveravaju parcele za koje si podneo zahtev i proverice do 20h,samo je njima komplikovanije i duze proveriti

opet kazem mislim da je mnogo komplikovanije sada otvarati gazdinstva i prepisivati parcele na druge nego pre(izjave,zakup,katastar,consent ili sertifikat od mupa)
to je mozda i jedina dobra strana ovog e agrara
 
Ljudi,kakve veze ima ako se podnese za vise od 20ha. Oni ce isplacivati do 20ha i to je to.
Meni su automatski ubacili 40ha drzavne zemlje u E Agrar,ja je nikad nisam prijavljivao. Mislim da je glupo da ja sad to brisem da bi nastelovao 20ha. Nisu oni dzabe to uneli.
 
Koliko se sećam. Čim imaš više od 50ha u gazdinstvu nemaš pravo da konkurišeš na konkurse na republiku i pokrajinu. Nego samo ipard...
 
@radashin
Ne bih se baš složio..
Sa informatičke strane radi sve korektno.
Ali je problem u konceptu, odnosno obliku forme i načinu prijavljivanja koja je dat bez odgovarajućeg
uputstva i obrazloženja.
Recimo ova nedoumica da li prijaviti striktno do 20Ha ili može i preko.

Našao sam uredbu sa 39. sednice vlade od 16.3.2023. - "Uredba o izmenama i dopuni uredbe o raspodeli podsticaja u poljoprivredi i ruralnom razvoju u 2023. godini" koja reguliše pored ostalog i ovo direktno davanje.
Možda grešim, nisam pravnik, nemam prečišćen kompletan tekst, ali ja tu više ne nalazim ograničenje na 20Ha.
Navedeni su iznosi od 6000Din po Ha za direktno plaćanje, i 3000Din po Ha za gorivo bez limita na 20Ha.
U pitanju je član 6.
Link ka uredbi: https://www.srbija.gov.rs/extfile/sr/691167/uredba_poljoprivreda039_cyr.zip

Možda su zato takvu prijavu i omogućili, a možda grešim.
Neka pogleda svako koga zanima i sam donese zaključak.
Red je bio da se to obrazloži i ispiše na stranici za prijavu.
 
Ljudi,kakve veze ima ako se podnese za vise od 20ha. Oni ce isplacivati do 20ha i to je to.
Meni su automatski ubacili 40ha drzavne zemlje u E Agrar,ja je nikad nisam prijavljivao. Mislim da je glupo da ja sad to brisem da bi nastelovao 20ha. Nisu oni dzabe to uneli.
za drzavnu zemlju ne mozes da podneses zahtev jer se ona ne nalazi u E-podsticajima vec samo u pocetnoj strani E-agrara(tacka pod 3)
 
Šta sve ljudi pišu, moram sam sebe opet banovati mesec,dva sa foruma...Radio sam čoveku prijavu koji ima samo jednu parcelu od 24,6 ha. Šta je taj trebalo da uplati cepanje parcele da sebi smanji na 20 hektara...Dobro smo i živi...
 
Pozdrav za Radoslava. Sinoć nisam stigao da se pozdravim pošto ste samo ušli i izašli tamo kod nas u mesnoj zajednici....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh