E-Agrar

Kako ko. Naspavani. sistem uključen .čekamo odmorni i naspavani na taj čuveni Klik.
 
Au brate, ubiše ove jadne momke i devojke u IT sektoru, mislim da ne spavaju jadni
Zašto pobogu, zašto im nisu dali normalne rokove, a samim tim i nama, svima da se nauče i priviknu, pa nijedna novina ne može da se uvede preko noći!

Opet ponavljam, podržavam napredak informacionih tehnologija, učenje i korišćenje istih, ali ne ovako, nakaradno!
 
Je l' samo meni ove dve rečenice ne idu zajedno

Screenshot-20230407-080342-Chrome.jpg


Screenshot-20230406-094012-Chrome.jpg
 
Šta je sad, neradi još prijava? Džaba sam ustao ovako rano po ovom kišnom danu, stvorenom za spavanje?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Неке парцеле које нису имале ЈМБГ више ни нису за разматрање него их ни нема на списку а и прошло је у катастру упис са ЈМБГ. Значи, систем их није уписао, нису за разматрање већ су избрисане. Свака част.
 
Људови, не мислим да ће са исплатама овога одужити к'о за сунцокрет, па не верујем ни да ће кликање дан, два или пет касније, нешто да успори ствар.

Нека ствар проради, ови људи који одржавају систем нека исправе проблеме који им се појаве у раду, па онда и ми када се сетимо, да искликамо шта треба, док је још овакво време, да напољу не може ништа да се ради.
 
Ja sam danas išao u katastar po uputstvu koje sam dobio kao odgovor od UAP na moj upit kako ubaciti parcelu na kojoj član gazdinstva ima plodouživanje a vlasnik je maloletan i nije član gazdinstva. Iako sam znao da njihov odgovor nema veze s' vezom ipak sam otišao, da ne bude da nisam ispoštovao ono što su mi rekli. U katastru su bili ljubazni i lepo mi objasnili da oni niti znaju koja parcela je u kom gazdinstvu, niti ko je nosioc kojeg gazdinstva, niti da uopšte imaju mogućnost da tako nešto urade (traženo je da za sve parcele unesu JMBG nosioca gazdinstva!???).

Pri tome sam još saznao da se u javnom pristupu eKatastru ne može videti ko je nosilac prava plodouživanja već samo da to pravo postoji, kao i da se to može videti u prepisu iz lista nepokretnosti. Uglavnom, to sam i znao. Ali ono što nisam znao je da te prepise više ne izdaje katastar već javni beležnik. Cena je 500 i neki dinar (540 din ako sam dobro zapamtio) za taj prepis, i plus još 300 din za taksu. I ne može više kao ranije da se uzme prepis za sve parcele nekog vlasnika zbirno (tj u jednom prepisu da su nabrojane sve parcele kao što je ranije bilo) već mora za svaku parcelu posebno. Kakvi su to apsurdi, samo da se iz naroda izvuče što više para, valda da bi postali još veći ekonomski tigar...
Dukej i ja imam slican problem,te parcele sa plodouzivamjem su bile ranije u gazdinstvu bez ikakvi problema .Prilikom ovih desavanja one nisu prebacene u elektronski vid ,nego sam ja dodao i vec duze vreme nisu dobile odobrenje a neke parcele gde sam ove godine po prvi put uneo su prosle . Za te parcele prilozio sam iz e katastra i jos mi nista neodgovaraju ,idalje stoji onaj zuti znak.A bile su ugazdinstvu ja imam plodo uzivanje nad tim parcelama.
 
Jeste ali kako se aktivira esanduce? Kada se klikne na taj problem, i kada se ode na upravu, ne vidim nikakav problem tamo. Udjem i u sanduce, vidim da nema poruka itd ali eagrar mi i dalje drzi/pokazuje taj problem.
 
Nazad
Vrh