E-Agrar

Gazdinstvo koje je u sistemu PDV-a prijavljujese kao Pravno lice.
 
Vidis na nema i Petra na forumu,sad ih guze da proradi podsticaji po hektaru

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Ja sam danas išao u katastar po uputstvu koje sam dobio kao odgovor od UAP na moj upit kako ubaciti parcelu na kojoj član gazdinstva ima plodouživanje a vlasnik je maloletan i nije član gazdinstva. Iako sam znao da njihov odgovor nema veze s' vezom ipak sam otišao, da ne bude da nisam ispoštovao ono što su mi rekli. U katastru su bili ljubazni i lepo mi objasnili da oni niti znaju koja parcela je u kom gazdinstvu, niti ko je nosioc kojeg gazdinstva, niti da uopšte imaju mogućnost da tako nešto urade (traženo je da za sve parcele unesu JMBG nosioca gazdinstva!???).

Pri tome sam još saznao da se u javnom pristupu eKatastru ne može videti ko je nosilac prava plodouživanja već samo da to pravo postoji, kao i da se to može videti u prepisu iz lista nepokretnosti. Uglavnom, to sam i znao. Ali ono što nisam znao je da te prepise više ne izdaje katastar već javni beležnik. Cena je 500 i neki dinar (540 din ako sam dobro zapamtio) za taj prepis, i plus još 300 din za taksu. I ne može više kao ranije da se uzme prepis za sve parcele nekog vlasnika zbirno (tj u jednom prepisu da su nabrojane sve parcele kao što je ranije bilo) već mora za svaku parcelu posebno. Kakvi su to apsurdi, samo da se iz naroda izvuče što više para, valda da bi postali još veći ekonomski tigar...
 
На друштвеним мрежама у 07:00 објавили да је јавни позив расписан. Изгледа да је неко јуче заказао да се тад објави али није знао да ће бити проблема па неће кренути тада. 😀

Јавни позив за субвенције по хектару обрадиве земље је расписан данас!
🌱

Пријаве за субвенције се подносе преко платформе еАграр, односно портала еПодстицаји. Јавни позив за давања по хектару износи 9.000 динара по хектару обрадиве земље, а пољопривредни произвођачи ће своје захтеве моћи да подносе до 31. маја.
Неће бити чекања затварања јавног позива, већ ће пољопривредницима средства бити исплаћивана одмах по обради захтева, како би што пре дошли до новца који им је потребан за сетву.
Субвенција по хектару обухвата 6.000 динара плус 3.000 динара регрес за гориво.
Упутство за пријаву за давања по хектару можете погледати на званичном YouTube каналу Министарства пољопривреде.
Још једном подсећамо све пољопривредне произвођаче да крајњи рок за пријаву у систем еРПГ не постоји, те сте у могућности да пријаву и обнову статуса газдинства одрадите све до тренутка подношења захтева за жељену субвенцију.

oxRH5HB.jpg
 
Nazad
Vrh