E-Agrar

Mislio sam na ugovore o zakupu, odmah ukucaju u sistem koje gazdinstvo uzima zakup, rok trajanja zakupa i udeo površine.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Imam parcelu od 5a i 30 m kvadrarnih treba da stavim da je pod malinom 5a. Ali stalno izbacuje grešku : land plant culture surface sum is biger than land used...

Види колики удео имаш у парцели. Можда ти је удео мањи.
Na drzavnu zemlju nema po hektaru subvencija ?.Na moje gazdinstvo mi prebacuje preko 20ha zbog drzavne zemlje,nzm jel ce to praviti problem....

Мислим да нема на државну, али мислим и да се исплаћује ДО 20 хектара. Значи ако имаш више, конкуришеш само за 20. Нека неко други ко има преко 20 хектара у једном регистрованом газдинству потврди.
 
Novo gazdinstvo je otvoreno 16.03. 2023 god po starom u Trezoru. Posedujemo i potvrdu o aktivnom statusu kao i strukturu setve. Šta je tu potrebno da se odradi , kad se uđe na eAgrar pojavile ime i prezime bez broja gazdinstva.
Danas dobio obaveštenje iz PSS da su podaci povlačeni iz Trezora zaključno sa 15.03. pitanje je šta će biti sa ovim gazdinstivimoima što su registrovana posle tog datuma.
 
Mislio sam na ugovore o zakupu, odmah ukucaju u sistem koje gazdinstvo uzima zakup, rok trajanja zakupa i udeo površine.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
Kad je o ugovoru o zakupu rec notari overavaju samo potpise stranaka, tj samo potvrdjuju da su stranke svojerucno potpisale, normalno ako nije u pitanju po ovlascenju. Ne proveravaju da li su stranke stvarno vlasnici tih parcela kao i ostale stavke iz ugovora. Tako da nije moguce ocekivati da bi prihvatili te radnje koje predlazes.
 
Ili ako si napravio bekap ID, uradiš sledeće:

Reinstal aplikacije (ili obrisi sve podatke iz nje, ko ume),
Ponovna instalacija,
Pri prvom otvaranju uneseš novi pin koji želiš,
Vrati ID iz bekap fajla.
Gotovo.
 
Sve vas pozdravljam.

Napokon moram i ja da se ulogujem na eagrar - odavno sam uzela podatke za eagrar, ali nikako da instaliram aplikaciju...To je za mog oca.

Koliko sam shvatila, mogu n.p. da instaliram eagrar na svom telefonu iako sam dala u posti br ocevog telefona (ja cu svakako i da koristim program, tata ne zna, plus je na njegovom telefonu prebukirana memorija i nesto uopste ne mogu da oslobodim prostor, pa bih na svoj telefon da instaliram)...?! To je u redu sve ?

Da ne pogresim negde, na sta da obratim paznju ?

Svakako cu citati sta pisete, al opet da nesto ne previdim.
 
na svoj telefon instaliras ConsentID aplikaciju i loguješ se podacima koje si dobila u pošti. Kad to odradiš, adresa eAgrara je erpg.eagrar.gov.rs

Uputstvo-ConsentID.png
 
Hvala [B]p123[/B] :ppozdrav:.

Da, na ConsentID sam i mislila.

Znaci mogu i na svom telefonu - mogu na bilo kojem telefonu, pametnom, a ne moram na ocevom, ciji sam broj tel dala u Posti.
 
Kad je o ugovoru o zakupu rec notari overavaju samo potpise stranaka, tj samo potvrdjuju da su stranke svojerucno potpisale, normalno ako nije u pitanju po ovlascenju. Ne proveravaju da li su stranke stvarno vlasnici tih parcela kao i ostale stavke iz ugovora. Tako da nije moguce ocekivati da bi prihvatili te radnje koje predlazes.
danas sam video resenje iz katastra koje je stiglo na kucnu adresu npo osnovu ugovora o zakupu i gde se u parcele u katastru upisuje zakup. Jel neko video jos to?
 
To postoji od uvek.
Overiš ugovor sa gazdom. I pošalješ ugovor u KATASTAR - da se stavi zabeležba ugovor o zakupu broj XXXXX. U slučaju da gazda iznenada reši da proda. Novi vlasnik stupa u posed tek kada istekne ugovor o zakupu.
 
Znam da podsticaji su do 20 ha a ako unesem vise hektara? Jel ce prihvatiti ili moram neke parcele da odbacim?

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Nazad
Vrh