E-Agrar

Prijatelji molim za pomoc ,da ne listam I citam dobar deo teme unazad ,zamolio bi ako moze samo ukratko objasnjenje :naime ja sam nosilac gazdinstva a moj otac I majka clanovi gazdinstva ,postoje neke parcele koje se vode kao vlasnistvo na moje roditelje u katastru a nisu do sada ubacivane za subvencije po hektaru ,a ima I neke njive koje Sam jesenas uzeo od Kuma pod zakup jer je on bolestan I ne moze vise da radi...
Interesuje me i zamolio bi ako neko moze I hoce da mi ukratko napise koja je procedura da ubacim I te parcele za subvencije u eagrar??
 
@Petar_Petrović
Brat je nosilac gazdinstva, pokojni deda je bio clan, ostavinska jos nije radjena. Sta se desava sa zemljom koja se i dalje vodi na dedu jer naravno njega iz gazdinstva mora izbrisati, a na nju su do sada isle subvencije?
Vidimo da vam je odgovorio g. @D.i M.e tačno je kako vam je napisao.
@Petar_Petrović
Kada ce biti moguca promena nosioca poljoprivrednog gazdinstva?
Sin je postao nosilac (zvanicno u trezoru pre mesec dana) a otac treba da se vodi kao clan.

Kada se uloguje otac, koji je jos uvek po eagraru nosilac, sve je tu. I parcele, clanovi, podaci.... a kada se sin uloguje na eagrar preko njegovog telefona, samo se vidi ime bez rpg, i nista nije moguce uraditi.

Mnogo je bitno da bude omogucena zamena nosioca bez da naknadno dodaje oca (koji je vlasnik parcela) kao clana gazdinstva (trenutno nosilac) jer bi u tom slucaju moralo da se sve radi od pocetka tj da se dodaje clan i sve njegove parcele i da se ceka validacija i da se postavi pitanje subvencija. Od gotovog bi se pravila veresija..

I trece pitanje: Ako neko od 1.4.2023. unese/doda nove parcele koje su u njegovom vlasnistvu ili vlasnistvu clana gazdinstva, koje se nisu u startu pojavile u zemljisnom fondu, zatim obnovi gazdinstvo i podnese zahtev za podsticaje, da li i te nove parcele ulaze za podsticaje?

Hvala na odgovoru
Uskoro, radi se na tome. Čuli ste šta je rekla gospođa Tanasković
 
Poštovanje g. @Nikola57 možete da napravite dvojnu aplikaciju (Obaveštenje od ConsentID će dolaziti na oba telefona).

Iskreno ako vaš otac već ima pametan telefon zašto biste dodavali i na vaš telefon ali dobro to je na vama da odlučite.
Uz dužno poštovanje, ovo jednostavno nije tačno.
Za korišćenje ISTOG naloga na 2 različita telefona nije potrebna dvojna aplikacija. Sin koristi očev na svom telefonu, otac koristi na svom, normalnom, prvom aplikacijom.
Osim u slučaju da i sin ima lični nalog koji želi da koristi u isto vreme. Onda on mora imati double aplikaciju na svom telefonu.
A obrnuta situacija da li je moguća? Da na jednom telefonu consentID radi sa dva naloga/imena
E, u ovakvom slučaju je NEOPHODNA double, triple... ConsentID aplikacija!
Da @nesko2563, moguće je da na jednom telefonu ConsentID radi sa 2,3,4...,10 naloga/imena.

Još jedna stvar, @Petar_Petrović, dajte ljudi, promenite nick u @eAgrar_support, mnogo je ozbiljnije od ovog. Mnogo ozbiljno radite, a nick vam je poprilično neozbiljan 😀😂

I imam jedno pitanje za tim (na koji verovatno nemate odgovor) - zašto, za Boga miloga cela ova priča nije krenula ranije (što se developera tiče), ili još realnije, zašto niste pušteni da sve ovo implementirate, istestirate, utegnete u toku ove godine i da lagano krene tamo negde, krajem leta? Gospodski. Ako imate info, ako ne - ništa 🤷

Veliki pozdrav timu i podrška na svemu što radite 👌👍
 
@Petar_Petrović, ubacio sam parcelu koja je u vlasništvu člana gazdinstva, i dostavio sam izjavu i ličnu kartu u pdf. formatu. Da li mogu odmah da obnovim gazdinstvo ili moram da čekam prvo neku verifikaciju za tu parcelu?
 
Poslednja izmena:
Била је ситуација да нема ЈМБГ на неким парцелама па сам то додао и чекам да се провери. Међутим, поднео сам захтев у катастру да се упише ЈМБГ и то је урађено али на еаграру и даље стоји да треба да се провери. Да ли ће еАграр преузети та ажурирања из катастра или ће остати да провере оно унето ручно?
 
Била је ситуација да нема ЈМБГ на неким парцелама па сам то додао и чекам да се провери. Међутим, поднео сам захтев у катастру да се упише ЈМБГ и то је урађено али на еаграру и даље стоји да треба да се провери. Да ли ће еАграр преузети та ажурирања из катастра или ће остати да провере оно унето ручно?
Uzima se sve iz katastra (Ništa se ne brinite biće to rešeno).
 
Srdačan pozdrav svima idemo da rešavamo probleme oko snalaženja na ePodsticaji.

Iskreno se nadamo da i kod vas neće biti takvih problema oko snalaženja (Razlika je što mlekari imaju ² klika, a vi ćete imati ³ klika).
 
Uz dužno poštovanje, ovo jednostavno nije tačno.
Za korišćenje ISTOG naloga na 2 različita telefona nije potrebna dvojna aplikacija. Sin koristi očev na svom telefonu, otac koristi na svom, normalnom, prvom aplikacijom.
Osim u slučaju da i sin ima lični nalog koji želi da koristi u isto vreme. Onda on mora imati double aplikaciju na svom telefonu.

E, u ovakvom slučaju je NEOPHODNA double, triple... ConsentID aplikacija!
Da @nesko2563, moguće je da na jednom telefonu ConsentID radi sa 2,3,4...,10 naloga/imena.

Još jedna stvar, @Petar_Petrović, dajte ljudi, promenite nick u @eAgrar_support, mnogo je ozbiljnije od ovog. Mnogo ozbiljno radite, a nick vam je poprilično neozbiljan 😀😂

I imam jedno pitanje za tim (na koji verovatno nemate odgovor) - zašto, za Boga miloga cela ova priča nije krenula ranije (što se developera tiče), ili još realnije, zašto niste pušteni da sve ovo implementirate, istestirate, utegnete u toku ove godine i da lagano krene tamo negde, krajem leta? Gospodski. Ako imate info, ako ne - ništa 🤷

Veliki pozdrav timu i podrška na svemu što radite 👌👍
  1. Izvinjavamo se kolega nije dobro pročitao pitanje a već je objavio odgovor (Koji sada ne može da se promeni) u potpunosti ste u pravu
  2. Ne možemo da promenimo ime do 25.04.2023
  3. Stvarno nije to do nas mi slušamo nadređene i tako postupamo (Nemamo pravo da se bunimo).
 
  1. Izvinjavamo se kolega nije dobro pročitao pitanje a već je objavio odgovor (Koji sada ne može da se promeni) u potpunosti ste u pravu
  2. Ne možemo da promenimo ime do 25.04.2023
  3. Stvarno nije to do nas mi slušamo nadređene i tako postupamo (Nemamo pravo da se bunimo).

Ma znam kako to funkcioniše s državom 😀🤣
Drugar radi u firmi koja pravi račune za EPS. Jesenas je trebalo napraviti račun za slučaj teških restrikcija. A rok - kao da samo treba da ga odštampaju 😂
Tako da, jasna mi je vaša situacija...
Živi bili i samo napred 👍
 
@milan11 Ne bavim se programiranjem, još uvek. Ali po zvanju sam Master inženjer informacionih tehnologija, tokom školovanja sam uradio dosta projekata i sajtova.
Veoma je pohvalno što je tim eAgrara na forumu, i pomaže nam. Verujem da njih žestoko pritiskaju, što sa vremenom, što sa prohtevima šta sve eAgrar treba da sadrži, neznajući koliko ti prohtevi vremenski zahtevaju rada.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li prijave krecu sutra od 8.00, ili od ponoci, tj veceras?
Не знам кад крећу, али знам да су пријаве за млеко биле отворене још у недељу, 2. априла. Ако се отвори пријављивање пре поноћи, НЕМОЈТЕ подносити пријаве. У правилницима јасно стоји да се пријаве неће разматрати ако су предате пре или после рока одређеног јавним позивом. У јавном позиву за премију за млеко стоји да је рок од 3. априла до 18. априла.

Тако да ако ви предате данас, 6. априла, а јавни позив буде од 7. априла, могу да вам одбаце захтев.

Била је ситуација да нема ЈМБГ на неким парцелама па сам то додао и чекам да се провери. Међутим, поднео сам захтев у катастру да се упише ЈМБГ и то је урађено али на еаграру и даље стоји да треба да се провери. Да ли ће еАграр преузети та ажурирања из катастра или ће остати да провере оно унето ручно?

Мени се то десило код једног човека. Што је занимљивије, неке парцеле су прошле проверу, неке су још увек биле на чекању. 🤦🏻‍♂️ Пошто је уписан ЈМБГ у катастру, и парцеле је сада било могуће додати директно у еРПГ, ја сам обрисао ове које су биле на чекању и додао их директно. И обновио без проблема.
 
Kad ce izaci video kako popunjavati po podsticaje po hektaru?

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Pisao sam kolegi u privatnoj poruci odgovor, al rekoh da ga postavim i ovde, može nekom koristiti.

Kako do više ConsentID naloga na jednom telefonu.

Prvo, ako telefon ne podržava dvojne aplikacije, morate instalirati Parallel Space, ili neku sličnu aplikaciju za pravljenje klon aplikacija.

Drugo,

Još jedna BITNA STVAR!
Moraš na očevoj ConsentID aplikaciji da napraviš bekap ID.

Uđeš u aplikaciju (pre toga ukucaš PIN),
Klikneš dole na srednju ikonu (ID),
Klikneš na očevo ime gore,
Klikneš na 3 tačkice gore desno,
U padajućem meniju klikneš na "napravite rezervnu kopiju vašeg ID",
Postavi neku lozinku (ZAPAMTI JE!),
Završi to.

Posle toga, taj fajl moraš prebaciti na svoj telefon.

Kada prvi put pokreneš ConsentID preko Parallel Space na svom telefonu,
Opet ideš na ID ikonicu,
Pa na obnovi id iz bekapa (ili tako nešto, zaboravih kako piše),
Klikneš na onaj fajl koji si prebacio sa očevog telefona,
Tražiće ti ONU lozinku,
Ukucaj je -
I TO JE TO!
 
@Petar_Petrović pokusavam da ubacim dedine parcele koje nemaju jmbg u katastru, deda je automatski ubacen kao clan, medjutim kad idem na ubaci zemljiste clana i na zemljiste koje nije uredjeno katastrom, ukucam sve i prilozim izjavu i kad kliknem potvrdi izbaci mi "cannot add land to unverifeid member"? Kako da resim?
 
Nazad
Vrh