E-Agrar

Što ja i jesam uradio, otišao juče kod veterinara, a on mi objasnio da oni ništa ne mogu tu da urade, već da uprava za veterinu šalje sistemu eAgrar poslednji listing. Moj poslednji listing je bio unos 5 novih životinja na gazdinstvo, te da zbog toga u eAgraru stoji 5 životinja. Pokazao mi je čovek i sve moje listinge, poslate uredno, po datumima. Dakle u sistemu je ažurirana svaka promena po datumu, kada je koja životinja odlazila ili dolazila na gazdinstvo.
 
Tesko da se bilo sta "salje", podaci stoje u bazi podataka i eAgrar radi upit u tu bazu. @Pobegao-Iz-Grada-Na-Selo Posto veterinar treba da ima pristup podacima iz uprave za veterinu pitaj ga da ti nadje i pokaze na licu mesta ako moze sta trenutno stoji u upravi za veterinu posto ja mislim da tebi tamo kod njih to stoji kao trenutno stanje a ne kao poslednja promena. Ja licno sam imao situaciju sa govedima, na primer bilo je 10 na stanju, jedno tele prodato stanje se nakon nekoliko dana (kad je izvrsena promena od strane veterinarske stanice + mozda jos neko vreme da se uradi sinhronizacija podataka) i onda je bilo 10. Sad ovih dana treba jedno tele da se upise/prijavi i ocekujem da ce se stanje ponovo promeniti na 10..
 
Jbg, ljudi naprave otvoren kanal za direktnu komunikaciju (mislim da je nalog Petar Petrović nezvaničan nalog eAgrara, njihovog IT tima), ljudi ih ovde prozivaju.
Ја сам тек из ове поруке, у којој су се људи идентификовали као множина, тј. да није један човек у питању, схватио да иза једног профила на форуму стоји читав тим, па и схватио како то да "Петар Петровић" има воље и стрпљења да одвоји толико времена и труда да објасни све недумице. То могу само да поздравим. (y)
 
Kako da ubacim parcelu gde je jedan deo vlasnik otac a drugi deo je zajednička imovina supružnika oca i majke. Koji deo pišem na oca a koji na majku?
 
Da li neko još ima grešku da mu u prezimenu ne stoji slovo Ć nego C?

I na jednom pretraživaču imam dve opcije kad odem na izvodi i potvrde, a na drugom samo jednu, za aktivan status...?
Meni je kod supruge sladana kod njih, a naravno da je sladjana. Poslao sam im zalbu sa licnom kartom pre mesec dana, nisu ispravili...
 
Jedina greska je sto zure. Subvencije su mogli dati a eagrar do sledece godine da se razradjivao,to i Petar je trebao cele godine biti tu oko nasih nedoumica a i da dobije savet sta da promene oni. Ova godina je trebala biti probna a sledeca obavezna pa ko nije za godinu dana presao na eagrar jbg imao je 365 dana

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Bio sam napisao mail upravi za agrarna plaćanja i eAgraru (preko kontakt forme ("budimo u kontaktu")) sa istim pitanjem - kako rešiti situacije sa plodouživaocima i maloletnim licima kao vlasnicima. Danas mi je stigao odgovor koji je, po mom mišljenju, bez veze. Preporučeno mi je da sam unesem parcelu u zemljišni fond (a ja pitao KAKO to da uradim zbog plodouživaoca koji je član mog gazdinstva, ali vlasnik nije u mom gazdinstvu, pri tom je vlasnik maloletno dete), ili da zahtevam od katastra da stave JMBG nosioca gazdinstva na svaku parcelu. Niđe veze... Ali ajd', pretpostavljam da su hteli da kažu da tražim u katastru da stave vidljivim ko ima plodouživanje. Možda, a možda i nije... Nije mi problem, otići ću do katastra ali osećam da će me gledati u belo i predložiti da mi izdaju izvod parcele koji se, jel te, plaća. A neću da plaćam za nešto što sam već jednom platio i odneo u trezor.

Sad već polako gubim strpljenje i živce, i verovatno ću rešiti problem kraćim putem i napraviti zakup za datu parcelu. Ali i tu dolazim do potencijalnog problema, s' kim da pravim zakup tj. ko da stoji u ugovoru o zakupu kad je vlasnik maloletan...
 
Poslednja izmena:
Pokusao da ubacim dedinu zemlju, koji je clan gazdinstva ali nema jmbg u katastru... Ukucao parcele, povrsine, ubacio licnu kartu i izjavu, kad kliknem potvrdi izadje greska "Cannot add land to unverifed member". Po ovome sto pise da je deda neverifikovan a clan gazdinstva od 2008... Sta raditi?
 
Ја сам тако уписао неколико парцела са деловима 1/2 и неке су прошле проверу а неке не. Међутим, ишао сам у катастар да решим једном за свагда то (ЈМБГ) и сад је у процесу уписа.
 
Imam pitanje oko upisa životinja, posto su kod mene izgleda iz veterinarske podnosili izveštaj, pa mi je tako upisan određeni broj životinja, ja bi to samo trebao da potvrdim, tj da popunim? Posto je to za sopstvene potrebe.
 
Danas sam konačno ušao u e-agrar i produžio registraciju gazdinstva. Ali kad sam ušao u e-podsticaje,
imam opciju samo za mleko iako nemam krava. Zašto ne vidim podsticaje za biljnu proizvodnju?
 
Druškane, samo ukucaj broj životinja, mora i da se ukuca nula na mesto organskih da bi ti prihvatio program.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Hvala, tako sam i uradio, ali reko da proverim. Aj još jedno pitanje, sta se desava ako izbrisem neku parcelu? Posto mi prilikom brisanja piše da pazim, da ne bi otišlo gazdinstvo u pasivan status? Iz kog razloga, nisam ni obnovio gazdinstvo, niti se može podneti za subvencije?
 
Sin je registrovao pre dvadesetak dana u Trezoru i sva sreća povadio sve potvrde za pokrajinski konkurs sa mlade. Ništa nije ažurirano na eAgraru i ovih dana će morati da uradi ponovo registraciju (unos podataka)i preko njega rekli mu u PSS.
 
Nazad
Vrh