E-Agrar

Sad se ponovo crveni :unsure:
Непријављено земљиште у државној својини!

Постоји 9ха 53а 01м2 под закупом од државе за које нисте пријавили биљну културу. Сво земљиште у државној својини мора бити пријављено у регистру.

Sve regularno prijavljeno,kultura. Nema uzvicnika. 10 dana bilo normalno.
 
ИТ индустрија је све обимнија и потражња све већа могућност зараде у њој су све веће,нема граница томе нит овај точак може ко зауставити.Сваки прогрес је једнак злочину али то је тако у овој долини плача названој свет и цивилизација.
 
@Petar_Petrović kako mogu dobiti potvrdu o aktivnom statusu ,u e-sanducetu nema pošte??

Послато са SM-G986B помоћу Тапатока
Prijavite se na vaš eRPG odete u polje

Izvodi i potvrde​

Zatražite izvod podataka ili potvrdu o statusu.
Ovde možete preuzeti informativni izvod o svim podacima trenutno upisanim u RPG za Vaše poljoprivredno gazdinstvo ili podneti zahtev da Vam se dostavi zvaničan overeni izvod. Takođe, možete podneti zahtev za dostavljanje overene potvrde o statusu poljoprivrednog gazdinstva.

Potvrda o trenutnom statusu poljoprivrednog gazdinstva​

Svrha potvrde: (Napišite šta želite)​

Podnesi zahtev​

1. Odete na eUprava​

2. Kliknete na Moja eUprava​

3. Kliknete na Prijavi se​

4. Kliknete na Mobilna aplikacija​

5. Napišete vaš mail​

6. Otvarate ConsentID na vašem telefonu​

7. Napišete vaš PIN​

8. Potvrdite ulaz od eUprava-eID​


Na samom pečetku vam piše eSanduče, takođe u padajućem meniju kod vašeg imena se nalazi strelica (I kada kliknete na nju) izaberete eSanduče

*Potvrdite otvaranje poruke i to je to imate potvrdu

*Napomena: Ako se prvo logujete na vaš eRPG pa odete na eUprava (Pa ispratite prva tri koraka) ne treba da pratite (Zadnjih pet koraka). Ako se odjavite sa eUprava onda treba da pratite sve korake.
 
Poslednja izmena:
Sad se ponovo crveni :unsure:
Непријављено земљиште у државној својини!

Постоји 9ха 53а 01м2 под закупом од државе за које нисте пријавили биљну културу. Сво земљиште у државној својини мора бити пријављено у регистру.

Sve regularno prijavljeno,kultura. Nema uzvicnika. 10 dana bilo normalno.
Isto i kod mene
 
@Petar_Petrović kako mogu dobiti potvrdu o aktivnom statusu ,u e-sanducetu nema pošte??

Послато са SM-G986B помоћу Тапатока
tako je i kod mene bilo. zatrazim potvrdu, pise uspesno, medjutim nije stizalo u esanduce. i tako dok sam bio na sajtu euprave i kliktao kojesta, isao sam na izdavanje elektronskog potpisa i posle mi se pojavilo u esanducetu par potvrda o aktivnom statusu, proradilo je. mozda nema veze jedno sa drugim, ali eto proradilo je
 
Registrovao sam PG gazdinsvo koje ima farmu pilića. Pojavio se ispravan HID broj i ja uneo broj životinja- pilića na koji je farma i registrovana u Upavi za veterinu (15.000).
Svaka dva meseca se useljava novi turnus koji je uvek različit i ćoškast ( 14.650 - 15.010- 13.890...).
Da li unosim tačan broj sa svakog useljaja, znači da ga menjam 5-6 puta godišnje, a ima i period od dve nedelje kad je farma potpuno prazna, zbog čišćenja... ili ostavim ovaj broj sa registracije farme?
 
Registrovao sam PG gazdinsvo koje ima farmu pilića. Pojavio se ispravan HID broj i ja uneo broj životinja- pilića na koji je farma i registrovana u Upavi za veterinu (15.000).
Svaka dva meseca se useljava novi turnus koji je uvek različit i ćoškast ( 14.650 - 15.010- 13.890...).
Da li unosim tačan broj sa svakog useljaja, znači da ga menjam 5-6 puta godišnje, a ima i period od dve nedelje kad je farma potpuno prazna, zbog čišćenja... ili ostavim ovaj broj sa registracije farme?
Svaki put unosite onako kako jeste (Kako ima promene tako i unesete).
 
@petre u vezi potvrde o aktivnom statusu gazdinstva, kad stigne u sanduce i kad je istampam, da li mogu da je koristim kao takvu, ili treba jos nesto oko nje, posto ne pise da je da se moze koristiti bez pecata i potpisa? A ja nemam jos el potpis?
 
@Petar_Petrović
Непријављено земљиште у државној својини!

Постоји xx hektara под закупом од државе за које нисте пријавили биљну културу. Сво земљиште у државној својини мора бити пријављено у регистру.

Zasto mi izbacilo ovo sinoc oznaceno crvenim ?.Normalno biljna kultura je prijavljenja jos pre vise od 2 nedelje ...sto mi sad izbacuje tu kao gresku a pre je nije bilo,kad sam ubacio kulturu koja je posejana sve je bilo ok.
 
Svaki put unosite onako kako jeste (Kako ima promene tako i unesete).
Primer ako ima 10000 pilića sa ulazom u farmu. I ako svaki dan ugine 2-3-5 komada. To znači da svaki dan treba da ulazi na e agrar i da menja brojno stanje... Šta reći a ne zaplakati... Jako veliki broj ljudi će otpasti zbog tog e-agrara... Pogotovo penzioneri... Ko će penzioneru od 70-80 godina proveravati na e-upravi da li je dobio porez na imovinu ili odvodnjavanje...
 
@petre u vezi potvrde o aktivnom statusu gazdinstva, kad stigne u sanduce i kad je istampam, da li mogu da je koristim kao takvu, ili treba jos nesto oko nje, posto ne pise da je da se moze koristiti bez pecata i potpisa? A ja nemam jos el potpis?
Bićete obavešteni (Za sada je tako da je validna i bez pečata i potpisa) u svakom trenutku vi možete da stavite vaš digitalni potpis u klaudu (Nije potrebno ali možete).
 
Znači iz napisanog @Petar_Petrović ako sam dobro razumeo, od sada je moguće "poručiti" dostavljanje u papirnom obliku overenog uverenja o aktivnom statusu i izvoda o površinama iz registra?

Što se tiče komentara u vezi "digitalizacije" uopšte i prelaska na eagrar, moje je mišljenje da je ono u skladu sa vremenom i potrebno, ali..
Problem je motiva i načina.
Baš slučajno se iza mnogih tih "projekata" nadje "Naled", a poznato je ko od "vodećih" ličnosti je pristigao iz tog miljea. Velika slučajnost.
Takodje, potpuno je nerealno i preambiciozno da se u uslovima srpske poljoprivrede tako nešto uvede za sve i odmah pod obavezno.
Mislim da je to potpuno nerealno, i da će se na kraju od toga morati odustati, ili će veliki broj pogotovo staračkih gazdinstava ostati bez obnove ili podsticaja.
Činjenica je da u početku sve što je novo i nepoznato otežava.
Ili je možda to i skriveni motiv?
Trebalo je krenuti sa probnim periodom za one koji žele, da se sistem prečisti, uigra i da se ostavi rok ostalima za upoznavanje i prelazak.
 
Znači iz napisanog @Petar_Petrović ako sam dobro razumeo, od sada je moguće "poručiti" dostavljanje u papirnom obliku overenog uverenja o aktivnom statusu i izvoda o površinama iz registra?

Što se tiče komentara u vezi "digitalizacije" uopšte i prelaska na eagrar, moje je mišljenje da je ono u skladu sa vremenom i potrebno, ali..
Problem je motiva i načina.
Baš slučajno se iza mnogih tih "projekata" nadje "Naled", a poznato je ko od "vodećih" ličnosti je pristigao iz tog miljea. Velika slučajnost.
Takodje, potpuno je nerealno i preambiciozno da se u uslovima srpske poljoprivrede tako nešto uvede za sve i odmah pod obavezno.
Mislim da je to potpuno nerealno, i da će se na kraju od toga morati odustati, ili će veliki broj pogotovo staračkih gazdinstava ostati bez obnove ili podsticaja.
Činjenica je da u početku sve što je novo i nepoznato otežava.
Ili je možda to i skriveni motiv?
Trebalo je krenuti sa probnim periodom za one koji žele, da se sistem prečisti, uigra i da se ostavi rok ostalima za upoznavanje i prelazak.
Za sada je tako (Nema pečat i potpis >Jednako je validno kao i sa potpisom i pečatom) ali ako bude neke promene bićete obavešteni.

Za ovo drugo poštujemo vaš komentar svako ima pravo da kaže šta želi.
 
Nazad
Vrh