E-Agrar

Izvodi i potvrde
Zatražite izvod podataka ili potvrdu o statusu.
Ovde možete preuzeti informativni izvod o svim podacima trenutno upisanim u RPG za Vaše poljoprivredno gazdinstvo ili podneti zahtev da Vam se dostavi zvaničan overeni izvod. Takođe, možete podneti zahtev za dostavljanje overene potvrde o statusu poljoprivrednog gazdinstva.
@Petar_Petrović
Ne razumem sada.
NapIsali ste "Takođe, možete podneti zahtev za dostavljanje overene potvrde o statusu poljoprivrednog gazdinstva."
Jasno mi je da su potvrde važeće bez potpisa i pečata, ali ste objavili da je moguće zatražiti dostavu overenih dokumenata. Da li je tako?
 
@Petar_Petrović
Ne razumem sada.
NapIsali ste "Takođe, možete podneti zahtev za dostavljanje overene potvrde o statusu poljoprivrednog gazdinstva."
Jasno mi je da su potvrde važeće bez potpisa i pečata, ali ste objavili da je moguće zatražiti dostavu overenih dokumenata. Da li je tako?
U skorije vreme će biti i toga >Sećate se kada je bila probna verzija da je bilo tri mogućnosti u Izvodi i potvrde<

*Bićete obavešteni budite bez brige.
 
Pitanje za Petra Petrovića tetka prebacila gazdinstvo na sebe posle smrti njenog muza i sad da je registrujem na e agrar pojavljuje se njeno ime ali nema broja gazdibstva kad ja pogledam u izvod gazdinstva iz trezora ime i račun zamenjeni a ostao jmbg pokojnika.Trezor pogrešio nije zamenio jmbg šta sada raditi???

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
 
Pitanje za Petra Petrovića tetka prebacila gazdinstvo na sebe posle smrti njenog muza i sad da je registrujem na e agrar pojavljuje se njeno ime ali nema broja gazdibstva kad ja pogledam u izvod gazdinstva iz trezora ime i račun zamenjeni a ostao jmbg pokojnika.Trezor pogrešio nije zamenio jmbg šta sada raditi???

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
Sačekajte da se omogući Registracija novog gazdinstva.
 
Poslednja izmena:
Znači iz napisanog @Petar_Petrović ako sam dobro razumeo, od sada je moguće "poručiti" dostavljanje u papirnom obliku overenog uverenja o aktivnom statusu i izvoda o površinama iz registra?

Što se tiče komentara u vezi "digitalizacije" uopšte i prelaska na eagrar, moje je mišljenje da je ono u skladu sa vremenom i potrebno, ali..
Problem je motiva i načina.
Baš slučajno se iza mnogih tih "projekata" nadje "Naled", a poznato je ko od "vodećih" ličnosti je pristigao iz tog miljea. Velika slučajnost.
Takodje, potpuno je nerealno i preambiciozno da se u uslovima srpske poljoprivrede tako nešto uvede za sve i odmah pod obavezno.
Mislim da je to potpuno nerealno, i da će se na kraju od toga morati odustati, ili će veliki broj pogotovo staračkih gazdinstava ostati bez obnove ili podsticaja.
Činjenica je da u početku sve što je novo i nepoznato otežava.
Ili je možda to i skriveni motiv?
Trebalo je krenuti sa probnim periodom za one koji žele, da se sistem prečisti, uigra i da se ostavi rok ostalima za upoznavanje i prelazak.
Mnogo je slucajnosti, samo ljudi ne vide, ustvari nece da vide, a posle kuknjava kao neke babe, jasno je da para nema i da se poteze u ne dogled, a tek ostalo sto sledi, ce vidimo
 
Kod nas ljudi prijavljuju celokupnu imovinu u obradive kulture,a u stvarnom stanju to nije tako i tu su sume,pasnjaci,mislim da nece proci bas da neko uzme subvenicju na to, napisali samo i to je to,neko ce kontrolisati to,nije ovo dzabe napravljeno. Ja imam 10hektara imovine od toga 5 se obradjuje,a ostalih 5 su pasnjaci i sume,i na to se ne dobija podsticaj. Ne razumem ljude koji misle da ce uzei subvenciju i za sumu,a da to niko ne proveri,ne znam nisam pametan sta ce uraditi sa takvim gazdinstvima,sta vi mislitee
 
U chrome-u mi daje samo potvrdu o aktivnom statusu, ovo za podatke o gazdinstvu nema. A kad se ulogujem na drugo gazdinstvo preko mozille tu ima obe opcije. Zbog čega je to tako?

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Molimo vas za strpljenje i ne brinite se pare će vam leći na račune (Kao što su uvek tako će i sada).

Obaveštenje: Poštovani korisnici (Forumaši) poljoinfo foruma moramo napraviti pauzu što se tiče ovog foruma zato što smo uočili probleme oko snalaženje sa ePodsticaji (Probleme imaju uglavnom mlekare). Hvala na pažnji a da ne odgovaramo nema smisla.

U svakom trenutku nas možete kontaktirati na našu mail adresu uap.callcentar@minpolj.gov.rs ili nas pozvati na 0800 106 107 (Ako želite možete nas kontaktirati i na Budimo u kontaktu https://eagrar.gov.rs/ )

Srdačan pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Jbg, ljudi naprave otvoren kanal za direktnu komunikaciju (mislim da je nalog Petar Petrović nezvaničan nalog eAgrara, njihovog IT tima), ljudi ih ovde prozivaju.
Ne volimo kako sve ovo izgleda, ne volim ni ja, treba (sve u državi) mnogo bolje, ali ljudi ponude pomoć, ovde drvlje i kamenje od pojedinih članova.
Svaka pomoć je dobrodošla, @Petar_Petrović ljudi ne napuštajte forum
 
Hoćete li odgovarati na privatne poruke makar?

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Pre nego što se odjavimo dužni smo da vam kažemo jednu novost što se tiče eAgrar

Ako bude sve kako treba sledeće nedelje ćete moći da menjate Zakup-Ustupanje u Vlasništvo i obrnuto (Takođe ako traje zakup do nekog određenog perioda i taj vlasnik je umro biće i ta opcija). Pa onda zatim će biti otključane sve opcije (Brisanje Poljoprivrednog gazdinstva, Promena statusa i Registracija novog).

Srdačan pozdrav.
 
Da li još neko ima problem sa brojem životinja na gazdinstvu? Elem, HID mi je povezan i aktivan, a broj životinja mi se ne slaže.
U koloni u kojoj su upisane životinje koje šalje uprava za veterinu, piše mi da imam 5 ovaca, što je netačan podatak, imam ih 15, prijavljene su u veterinarskoj. Popunjavao sam kolone organskog uzgoja - 0 komada, a u kolonu konvencionalnog sam upisao sam 15. Ukucavao sam 150. Nenormalno je da sistem prihvata više od onoga što imam, a nenormalno je i da uprava za veterinu upiše pogrešan broj životinja.
Išao sam u poljoprivrednu, i rečeno mi je da taj broj 5, u mom slučaju, ne odražava ukupno stanje, već poslednju promenu. Dakle, pošto je na gazdinstvo ušlo 5 novih životinja, po poslednjoj promeni, uprava je za broj životinja prikazala tu cifru, umesto ukupnog broja životinja koji imam. Veterinar mi kaže da on to ne može da ažužira, da su upravi veterine poslati tačni podaci, a da oni beleže samo poslednju promenu

Evo i slike sa portala
https://prnt.sc/IEcnUUBZ1IKu
 
Poslednja izmena:
Meni su iz uprave za veterinu objasnili da oni nisu nadležni ni za šta već isključivo veterinarska stanica koja vodi program mera za moj kraj i da se za sve probleme obratim isključivo njima i samo njima.
 
Nazad
Vrh